اسباب‌بازی پسرانه تفنگ

اسباب‌بازی پسرانه تفنگ

همگی به خوبی می‌دانیم که اسباب‌بازی وسیله‌ای است که کودکان با آن سرگرم شده و دوران بچگی خود را با آن می‌گذرانند. همچنین این اسباب‌بازی‌ها هستند که موجب رشد فکری و ایجاد خلاقیت در کودکان می‌شوند و در یادگیری، نقش بسزایی دارند. در بین این همه اسباب‌بازی گوناگون و متنوع اگر بخواهیم موردی را عنوان کنیم که همیشه از سنین کودکی گرفته تا نوجوانی، بخصوص برای پسرها، سرگرم‌کننده بوده است می‌توان به تفنگ اسباب‌بازی اشاره کرد. اسباب‌بازی تفنگ سرگرمی همیشگی پسربچه‌هاست و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از بازی کردن نهایت لذت را ببرند و خاطره‌ای خوش از دوران کودکی‌شان به جا بگذارند.

امروزه تنوع و گستردگی زیادی در تفنگ‌های اسباب‌بازی به وجود آمده‌است طوری که اگر بخواهیم یک تفنگ اسباب‌بازی خوب تهیه کنیم شاید به راحتی نتوانیم از بین این همه تنوع موردی مناسب برگزینیم. اما نگران نباشید! ما در اینجا قصد داریم تا شما را با بهترین اسباب‌بازی پسرانه جهان یعنی تفنگ اسباب‌بازی آشنا کنیم. ما به شما انواع تفنگ‌ها را معرفی می‌کنیم طوری که به راحتی با انواع مختلف آن‌ها آشنا شوید و بتوانید به راحتی بین آن‌ها مقایسه انجام داده و مورد دلخواه‌تان را انتخاب کنید.

ما در ابتدا دسته‌بندی مناسبی از تفنگ‌ها را به شما ارائه می‌دهیم و سپس نکاتی مهم را پیرامون آن‌ها برایتان بیان می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

انواع تفنگ اسباب‌بازی پسرانه

تفنگ‌های اسباب‌بازی انواع متفاوتی دارند و در ابعاد و جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند. از این رو آن‌ها را می توان از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار داد و تقسیم‌بندی کرد. ما در این قسمت تفنگ‌ها را بر اساس تیر و مکانیزمشان تفکیک کرده‌ایم که در ادامه به معرفی هر یک می‌پردازیم.

۱-تفنگ ساچمه‌ای:

از پرطرفدارترین اسباب‌بازی پسرانه تفنگ می‌توان به نوع ساچمه‌ای آن اشاره کرد. این نوع از تفنگ‌ها طرفداران زیادی دارد و در جنس‌های مختلف فلزی و پلاستیکی ساخته می‌شود. اسباب‌بازی پسرانه تفنگ ساچمه‌ای قابلیت تیراندازی دارد و برای کودکان بالای ۶ سال طراحی می‌شود.

همچنین این تفنگ‌ها دارای ساچمه‌های پلاستیکی و یا ژله‌ای انعطاف پذیری بوده تا خطری برای کودکان ایجاد نکند. این نوع از تفنگ‌ها تنوع زیادی دارند و در مدل‌های مختلف مثل: کلت، اسنایپر و…یافت می‌شوند. اگر قصد تهیه هدیه برای کودک‌تان را دارید این اسباب‌بازی می‌تواند مورد جالب و هیجان‌انگیزی باشد.

اسباب‌بازی پسرانه تفنگ ساچمه‌ای

برای تهیه تفنگ ساچمه‌ای از لینک زیر استفاده کنید.

۲-تفنگ بادی:

در بین انواع اسباب‌بازی پسرانه تفنگی می‌توان به تفنگ‌های بادی اشاره کرد که جزء موارد محبوب نزد کودکان به حساب می‌آیند.

این تفنگ‌ها ظاهر بسیار دوست‌داشتنی و شکیلی دارند و همین موضوع یکی از علت‌های محبوبیت این نوع تفنگ‌ها در بین کودکان و نوجوانان شده ‌است.

اسباب‌بازی پسرانه تفنگ بادی قابلیت تیراندازی دارد و برای رده‌های سنی ۶ سال به بالا ساخته می‌شود. از نقطه قوت تفنگ بادی می‌توان به قدرت شلیک بالای آن اشاره کرد. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که اگر می‌خواهید یک تفنگ بادی برای فرزندتان تهیه کنید حتما به تناسب آن با سن کودک‌تان توجه داشته باشید.

عکس اسباب‌بازی پسرانه تفنگ

برای تهیه تفنگ بادی از لینک زیر استفاده کنید.

۳-تفنگ آبپاش:

از بهترین سرگرمی‌های روزهای گرم تابستان بازی کردن با تفنگ‌های آبپاش است. لذتی که در بازی با تفنگ‌های آبپاش وجود دارد، با سرگرمی‌های دیگر قابل مقایسه نیست. بازی با این تفنگ‌ها شادی و نشاط را برای کودکان و نوجوانان به همراه آورده و آن‌ها را از تنهایی درمی آورد.

این تفنگ‌ها دارای مخازنی هستند که از آب پر شده و سپس آماده بازی می‌شوند. اگر قصد تهیه اسباب‌بازی برای کودک‌تان را دارید که شور و هیجان داشته‌ باشد، تفنگ آبپاش بهترین گزینه است.

تفنگ آبپاش

برای تهیه تفنگ آبپاش از لینک زیر استفاده کنید.

۴-تفنگ ترقه‌ای:

اگر به دنبال تفنگ اسباب‌بازی پسرانه جنگی می‌گردید حتما تفنگ‌های ترقه‌ای را امتحان کنید.
از دیگر انواع تفنگ‌های اسباب‌بازی می‌توان به تفنگ ترقه‌ای اشاره کرد. این نوع تفنگ‌ها توانایی شلیک تیر را ندارند ولی تیراندازی با آن‌ها حس تیراندازی با تفنگ واقعی را ایجاد می‌کند. از این رو برای بسیاری جذاب و سرگرم‌کننده است.

البته باید متذکر شد که این تفنگ‌ها برای کودکان خردسال چندان مناسب نیستند چون صدای تیراندازی‌شان قدری بلند است و ممکن است باعث آزار آن‌ها شود. اما این تفنگ‌ها در بین کودکان بزرگتر و یا نوجوانان همچنان یکی از گزینه‌های محبوب به حساب می‌آید.

دیجی کالا اسباب‌بازی پسرانه تفنگ

برای تهیه تفنگ ترقه‌ای از لینک زیر استفاده کنید.

۵-تفنگ موزیکال:

از دیگر اسباب‌بازی پسرانه تفنگ می‌توان به نوع موزیکال آن اشاره کرد. این نوع از تفنگ‌ها که تفنگ موزیکال نام دارند، توانایی تیر اندازی ندارند و فقط صدای شلیک تیر را شبیه‌سازی می‌کنند.

تفنگ‌های موزیکال برای خردسالان مناسب‌اند و چون تیر شلیک نمی‌کنند خطری هم برای کودک به‌وجود نمی‌آورند. معمولا بیشتر این تفنگ‌ها با باطری کار می‌کنند اما برخی از آن‌ها هم بدون نیاز به باطری هستند.

اگر بخواهید برای کودک خردسال‌تان تفنگ اسباب‌بازی تهیه کنید این نوع از تفنگ‌ها عالی هستند چون در تنوع و رنگ‌های زیادی وجود دارند و برای کودکان جذاب هستند.

تفنگ موزیکال

برای تهیه تفنگ موزیکال از لینک زیر استفاده کنید.

چند نکته درباره اسباب‌بازی پسرانه‌ی تفنگ

همانطور که پیش‌تر گفته‌شد تفنگ اسباب‌بازی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین سرگرمی‌ها به خصوص برای پسران به حساب می‌آید. این اسباب‌بازی برای کودکان و نوجوانان جذاب بوده و آن‌ها را ساعت‌ها به خود مشغول می‌کند. برای تهیه تفنگ اسباب‌بازی توجه به یک سری از نکات ضروری است. این نکات عبارتند از:

  • اندازه و وزن: یک مشخصه مهم در تهیه تفنگ اسباب‌بازی اندازه و وزن آن است که باید به گونه‌ای باشد که کودک بتواند به راحتی با آن بازی کند. مثلا بیش از حد سنگین یا بزرگ نباشد
  • نوع مکانیزم تفنگ: مورد مهم دیگری که باید هنگام خرید تفنگ اسباب‌بازی مد نظر قرار دهید مکانیزم آن است که می‌تواند یکی از انواع: ساچمه‌ای، آبپاش، بادی، ترقه‌ای و یا … باشد.
  • تناسب سنی: شاید مهم‌ترین نکته درباره اسباب‌بازی تفنگ تناسب سنی باشد. تفنگی که قصد تهیه آن را برای فرزندتان دارید باید با سن او متناسب باشد در غیر اینصورت کودک قادر به بازی کردن با آن نیست و یا ممکن است در مواردی موجب صدمه زدن به او شود. از این رو توجه به این موضوع بسیار حایز اهمیت است.

امیدواریم که با توجه به نکات گفته شده و موارد معرفی شده بتوانید تفنگ اسباب‌بازی مورد نظرتان را تهیه کنید.

معرفی ترین‌ها و تخفیفات تفنگ اسباب بازی

مطالب مرتبط دیگر که شاید برایتان جذاب باشد

در اینجا اسباب‌بازی‌های پسرانه دیگر که ممکن است برایتان جالب باشد آورده شده است:

لذت بازی به سبک دزد و پلیس

بازی کردن با ماشین پلیس یک سرگرمی مهیج برای بچه‌هاست.
در این مطلب به شما ماشین پلیس اسباب‌بازی را معرفی کرده‌ایم:

اسباب‌بازی ماشین پلیس پسرانه

همه فن حریف بودن با اسباب‌بازی جنگی!!

انواع اسباب‌بازی‌های جنگی برای پسر بچه‌هایی که عاشق بازی‌های جنگی هستند در این مطلب آمده‌اند:

اسباب‌بازی پسرانه جنگی

تقویت خلاقیت با لگو

لگوها بهترین بازی‌ها در ایجاد خلاقیت و کنجکاوی در کودکان هستند.
برای آشنایی با لگو پسرانه این مطلب را بخوانید:

اسباب‌بازی لگو پسرانه


در این مطلب پیرامون اسباب‌بازی تفنگ مواردی را عنوان کردیم. از نظر شما کدام دسته از تفنگ‌های اسباب‌بازی برای کودکان مناسب‌تر و جذاب‌تر است؟
در قسمت نظرات برایمان بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.