اسباب بازی‌های دخترانه

اسباب بازی‌های دخترانه

بازی کردن از خاطرات شیرینی است که در ذهن همه‌ی ما باقی می ماند. از ابتدا حتی در هنگام خریدن سیسمونی برای کودک، والدین همواره در فکر تهیه‌ی بهترین اسباب بازی‌ها برای فرزند خود هستند. زمانی که پدر و مادرم قرار بود برای خواهر زاده‌ی من سیسمونی تهیه کنند بسیار این دغدغه را داشتند. اسباب بازی‌ دخترانه جدید در طرح‌ها و سبک‌ها بی شماری در بازار موجود می‌باشد. این تنوع، انتخاب را دشوارتر می‌کند. در ادامه برای کمک به شما در خرید بهترین اسباب بازی ‌های دخترانه، مطالبی در مورد انتخاب اسباب بازی و انواع آن ذکر شده است.

راهنمای مطالعه

مهم ترین ویژگی‌های اسباب بازی جذاب برای کودکان

اسباب بازی دخترانه شیک و جدید باید ویژگی‌های مخصوصی داشته باشند تا کودک را جذب خود کند :

  1. عروسک‌ها به شکلی تزئین شده باشد که کودک به نگاه کردن آن علاقه نشان دهد.
  2. بازی با آن سبب تقویت مهارت‌های کودک شود.
  3. کودک زمان زیادی را صرف آن کند و از آن دلزده نشود.
  4. ساخت آن خلاقانه باشد.
  5. بازی کردن با آن، به افزایش خلاقیت کودک کمک کند.

دسته بندی بهترین اسباب بازی‌ها برای سنین مختلف

کودکان در هر سن به نوع خاصی از اسباب بازی‌ها جذب می‌شوند. بنابراین با بزرگ شدن کودک باید اسباب بازی جدیدی خریداری کرد. این خرید باید متناسب با علاقه‌ی کودک و در جهت ارتقای توانایی‌های او باشد.

بهترین اسباب بازی برای دختران 6 ماه تا یک سال

بهترین اسباب بازی برای کودکان 6 ماه تا یک سال

در این سن معمولاً کودکان چهار دست و پا راه می‌‌روند و همواره یک شیشه شیر به دست دارند. بهترین اسباب بازی برای این دوره، وسایلی برای آب بازی، عروسک، لگو و وسایل ساختنی می‌باشد.

فایده‌ی وسایل آب بازی هنگام حمام کودک می‌باشد و لگو برای افزایش خلاقیت و مهارت کودک بسیار مفید می‌باشد.

بهترین اسباب بازی برای دختران یک ساله

بهترین اسباب بازی برای کودکان یک ساله

این دوران کودکان شروع به راه رفتن می‌کنند. اولین کلمات خود را می‌گویند. به این دلایل بسیار شیرین و عزیزتر از همیشه می‌شوند. بهترین اسباب بازی برای کودک یک ساله ماژیک، مداد شمعی، کتاب‌های آموزشی تصویری، اسباب بازی‌های ساختنی و عروسک‌هاست.

دلیل استفاده از این وسایل برای افزایش هوش و توانایی کودک است. در این دوره، ذهن کودک بسیار فعال است و قادر است توانایی‌های جدید را سریع تر فرا بگیرد.

بهترین اسباب بازی برای دختران 2 ساله

بهترین اسباب بازی برای کودک ۲ ساله

در این سنین کودک کم کم با مفهوم احتیاط و ترسیدن آشنا می‌شود. اسباب بازی‌های حمل و نقل، فکری، موزیک پلیر‌های کوچک و مخصوصاً پازل اسباب بازی مناسب برای کودک 2 ساله می‌باشند.

به طور کلی استفاده از اسباب بازی‌های فکری، توانایی‌های کودک را در ارتقای مهارت طبقه بندی اجسام کمک می‌کند.

بهترین اسباب بازی برای دختران 3 ساله تا 6 ساله

بهترین اسباب بازی برای کودکان ۳ ساله تا ۶ ساله

اگر بنابر شرایطی می‌خواهید کودک خود را به مهد کودک بسپارید، سنین 3 تا 6 سالگی زمان مناسبی می‌باشد. کودکان در این سن کنجکاو شده و مدام سوال می‌پرسند و میل به تعامل به دیگران دارند. با رفتن به مهد کودک روابط اجتماعی آن‌ها تقویت می‌گردد.

از اسباب بازی‌های مناسب این سن می‌توان به ساختنی‌های پیچیده تر، خمیر بازی، پازل‌های پیچیده تر، اسباب بازی‌های دسته بندی و ماشین‌های کوچک اشاره کرد.

چرا دختران به لیست اسباب بازی‌ دخترانه علاقه بیشتری دارند؟

در تحقیقات ریگنولد کوک ( 1973) به بررسی اتاق دختران و پسران زیر 6 سال پرداخته اند. در دختران، انواع عروسک‌ها و وسایل آشپزخانه‌ی کودکانه دیده می‌شود. از طرفی در اتاق پسران، نیز عروسک‌های سرباز یافت می‌شود. اما تعداد عروسک‌های دختران بسیار بیشتر از پسران است.

این علاقه‌ی وافر به عروسک‌ها و اسباب بازی دخترانه شیک به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود که در ادامه به توضیح آن پرداخته شده:

1. عوامل فرهنگی و اجتماعی

جامعه اسباب بازی‌ها در دو گروه دخترانه و پسرانه در بین کودکان توزیع می‌شوند. این دسته بندی سبب شده در گذر زمان، دختران و پسران به کلیشه‌ای از اسباب بازی‌ها علاقه نشان دهند. پدران و مادران نیز با پیروی از همین گروه بندی، برای کودکان خود اسباب بازی خریداری کنند. این اتفاقات به تداوم گروه بندی رخ داده، کمک می‌کند. در واقع از نظر جامعه مدل اسباب بازی دخترانه مختص به سلیقه‌ی آن‌ها شکل گرفته است.

2. عوامل غریزی

گروهی از کارشناسان معتقدند، علاقه‌ی کودکان در انتخاب اسباب بازی امری غریزی است. یعنی به طور ذاتی، کودکان حتی در سنین زیر 3 سال به گروه خاصی از اسباب بازی‌ها علاقه نشان می‌دهند. این غریزه با بزرگ شدن کودک، شکل گرفته و تحت تاثیر خانواده، جامعه، مدرسه و… قرار می‌گیرد.

انواع اسباب بازی‌های دخترانه

دختران روحیه‌ی ظریف‌تری دارند. این روحیه سبب شده اسباب بازی‌های مخصوص به خود را دارا باشند، که در سایت دیجی کالا اسباب بازی‌ دخترانه قابل تحقیق و بررسی می‌باشند:

1. وسایل آشپزخانه کودک

وسایل آشپزخانه کودک

می‌گویند کودکان همیشه سعی دارند همانند پدر و مادر خود رفتار کنند. به همین دلیل دختران دوست دارند کارهای مادر خود را تکرار کنند. این موارد سبب شده، دختران به اسباب بازی دخترانه آشپزخانه مناسب برای خاله بازی بسیار علاقه نشان دهند. به کمک این وسایل برای عروسک‌های خود غذا می‌پزند. همچنین استفاده از این وسایل نبوغ کودک شما را افزایش می‌دهد.

2. اسباب بازی آموزشی و فکری دخترانه

اسباب بازی آموزشی و فکری دخترانه

آموزش از طریق بازی کردن، بهترین راه فراگیری مهارت‌های مختلف می‌باشد. خرید بهترین بازی فکری استراتژیک برای فرزند خود کمک به ارتقای مهارت ارتباطی، مهارت حل مسئله و خلاقیت او می‌کند. با استفاده از بافت، رنگ و اعداد، کودکان با مفاهیم جدیدی آشنا می‌شوند. البته انتخاب این دسته حتماً باید متناسب با سن و علاقه‌ی کودک انتخاب شود.

3. خانه‌های عروسکی دخترانه

عکس اسباب بازی دخترانه جدید

دختران خیلی دوست دارند مدیریت خانه‌ی عروسکی خود را برعهده بگیرند و عروسک‌ها و وسایل اسباب بازی را در آن به سلیقه‌ی خود بچینند. عموماً دختر بچه‌ها با استفاده از خانه‌های عروسکی، به وجد می‌آیند و قوه‌ی تخیل آن‌ها رشد می‌کند.

4. عروسک‌های دخترانه

عروسک‌های دخترانه

بیشتر دخترکوچولوها علاقه‌ی زیادی به غذا دادن، لباس پوشیدن و مراقبت از اسباب بازی عروسک دخترانه خود هستند. گمان می‌کنند مادر عروسک خود می‌باشند. عروسک‌های متنوع و رنگانگی در بازار وجود دارند که باید متناسب سن کودک و سلیقه‌ی او انتخاب شوند. از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به عروسک باب اسفنجی ، اسباب بازی بن تن ، اسباب بازی مرد عنکبوتی و… اشاره کرد. همچنین مراقبت از عروسک سبب می‌شود حس نبوغ و استقلال در کودک شما افزایش یابد.

5. وسایل موسیقی

عکس های اسباب بازی دخترانه

کارشناسان ثابت کرده‌اند گوش دادن به موسیقی سبب رشد حس، عقل و جسم کودک می‌شود. موسیقی حافظه و بهره هوشی را افزایش می‌دهد. این وسایل در انواع موزیک پلیر، کیبرد، گیتار و… در بازار وجود است.

6. چادرهای کودک دخترانه

عکسهای اسباب بازی دخترانه

همه از کودکی خود به یاد داریم که با بالشت‌هایی کوچک برای خود خانه می‌ساختیم و هیجان زده می‌شدیم. مدتی است که چادر‌های کودک جایگزین بالشت‌های قدیم شده. این چادر‌ها در انواع مختلف و تزئینات متنوع در دسترس هستند.

7. اسباب بازی های مدل لوازم بهداشتی آرایشی

عکس اسباب بازی دخترانه

دختران از همان کودکی علاقه‌ی زیادی به آراسته کردن خود دارند. جلو‌ی آیینه قرار می‌گیرند و موهای خود را شانه می‌کنند. یا موهای عروسک خود را شانه می‌زنند. این علاقه به آراستگی سبب شده به لوازم آرایشی بهداشتی کودکانه جذب شوند.

بازی با اسباب بازی‌های دخترانه

دنیای کودکان سرشار از خلاقیت و نبوغ است. خیلی وقتا آن‌ها را در حال صحبت کردن با عروسک‌هایشان دیده ایم که چگونه غرق بازی شده اند. افزایش خلاقیت توسط بازی امری است که در آینده به کمک آن‌ها خواهد آمد.

معرفی ترین ها و تخفیفات اسباب بازی های دخترانه

سوالات متداول

جنس اسباب بازی‌های کودکانه باید به چه صورت باشد؟

کودکان همواره در معرض آلودگی و بیماری قرار دارند. همچنین حساس تر می‌باشند بنابراین باید جنس اسباب بازی از مواد قابل شست و شو باشد. باید وسایل را استریل کرد و جنس آن به صورتی باشد که آلودگی را به خود جذب نکند. همچنین جنس آن باید ضد آلرژی باشد تا پوست حساس کودکان آسیب نبیند.

خرید اسباب بازی‌های کودکانه باید به چه صورت باشد؟

در هنگام خرید باید به ساختار اسباب بازی توجه کرد. اسباب بازی‌هایی که دارای لبه‌های تیز و یا جنس نامرغوبی هستند، به کودکان آسیب می‌رساند. بهتر است برای خرید به فروشگاه‌های معتبر رفت و حتما جنس و کیفیت آن را بررسی کرد. البته قیمت اسباب بازی دخترانه نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

مطالب مرتبط

بهترین اسباب بازی برای دختر ۵ ساله
بهترین اسباب بازی برای دختر ۵ ساله
بهترین اسباب بازی برای دختر ۶ ساله
بهترین اسباب بازی برای دختر ۶ ساله
بهترین اسباب بازی برای دختر ۷ ساله
بهترین اسباب بازی برای دختر ۷ ساله

خیلی ممنون از اینکه تا به اینجای مطلب همراه ما بودید. شما از چه اسباب بازی‌هایی برای دختر خود استفاده می‌کنید؟ از کجا خریداری کرده‌اید؟ آیا از کیفیت آن راضی بوده‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.