اسباب بازی برای پسر 3 ساله

اسباب بازی برای پسر 3 ساله

همگی می‌دانیم که اسباب‌بازی وسیله مهمی برای کودکان به حساب می‌آید چرا که کودکان با بازی کردن با اسباب‌بازی‌ها بسیاری از چیزها را یاد می‌گیرند. اسباب‌بازی در پرورش کودکان نیز تاثیر به سزایی دارد.
پیش از این پیرامون بهترین اسباب بازی برای کودک یک ساله صحبت کرده‌ایم. در اینجا قصد داریم تا درباره اسباب بازی برای پسر 3 ساله صحبت کنیم.
قبل از این که سراغ انتخاب اسباب‌بازی برای پسر سه ساله‌مان برویم، باید به طور کلی ویژگی‌های یک کودک 3 ساله را بدانیم تا با توجه به آن بتوانیم مناسب‌ترین اسباب‌بازی‌ها را پیدا کنیم.

به صورت کلی یک کودک 3 ساله دارای این ویژگی‌هاست:

  • در این سن کودک نسبت به خود و اطرافش آگاه‌تر می‌شود و می‌خواهد همه چیز را امتحان کند.
  • توانایی جسمی انجام بسیاری از کارها را پیدا کرده‌ است.
  • با آزمون و خطا سعی در شناخت هر چه بیشتر دنیای اطراف خود دارد.

باتوجه به خصوصیات بیان شده می‌توان نتیجه گرفت که اسباب‌بازی مناسب پسر 3 ساله باید به گونه‌ای باشد که توانایی‌های زبانی کودک را ارتقا دهد و همینطور به آن‌ها مهارت‌های مختلف و خلاقیت را یاد بدهد.

ما با در نظر گرفتن این موارد به شما بهترین اسباب‌بازی برای پسر سه ساله را معرفی می‌کنیم.
پس تا انتها با ما همراه باشید.  

1- ست فیگور حیوانات:

فیگور حیوانات می‌تواند به عنوان یک اسباب‌بازی مناسب پسر سه ساله، در نظر گرفته شود که کودک هیچگاه از آن‌ها خسته نخواهد ‌شد و حتی در سنین بالاترهم، همچنان با آن‌ها بازی خواهد‌ کرد.
ست فیگور به کودک اجازه می‌دهد تا با به کارگیری قوه تخیلش لحظات خوشی را با بازی کردن با آن‌ها بگذراند. موضوع دیگری که باید به آن توجه کرد این است که کودک 3 ساله تا حد قابل قبولی توانایی حرف زدن پیدا کرده، در نتیجه بازی با این اسباب‌بازی‌ها در افزایش دایره لغات او موثر است چرا که او با بازی کردن با این اسباب‌بازی‌ها می‌تواند جای هر کدام حرف بزند و به بازی بپردازد.

اسباب بازی مناسب پسر سه ساله فیگور حیوانات

برای تهیه ست فیگور حیوانات می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

2- سه چرخه:

کودک 3 ساله به حدی از رشد رسیده که می‌تواند به راحتی حرکت کند، راه برود و بدود. اگر می‌خواهید اسباب‌بازی برای او تهیه کنید که به تقویت مهارت حرکتی او کمک کند، به جرات می‌توان گفت سه چرخه بهترین اسباب‌بازی برای او به حساب می‌آید.
پس اگر به دنبال خرید اسباب‌بازی هستید که کودک‌تان را شگفت‌زده کند قطعا سه چرخه گزینه مناسبی خواهد بود.

سه چرخه

برای تهیه سه چرخه می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

3- لگو:

خلاقیت و کنجکاوی ویژگی مشترک در تمامی کودکان محسوب می‌شود. اگر به عنوان والدین پرورش فکری کودک‌تان برایتان اهمیت دارد، باید به دنبال اسباب‌بازی‌ای بگردید تا خواسته شما را برآورده کند.
یکی از بهترین اسباب‌بازی‌هایی که برای پرورش فکری کودکان موثر است، لگو می‌باشد. لگو این امکان را به کودک می‌دهد تا به هر شکلی که می‌خواهد قطعات آن را به هم بچسباند و اشکال مختلفی درست کند و مدت‌ها با آن سرگرم شود.

اسباب‌بازی لگو

برای تهیه لگو می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

4- تخته نقاشی مغناطیسی:

مداد کاغذ از جمله وسیله‌هایی هستند که کودک دوست دارد با آن‌ها بازی کند چرا که می‌تواند به کمک آن روی برگه نقاشی بکشد. کودکان خردسال بیشتر دوست دارند روی برگه کاغذ خط بکشند و یا به اصطلاح خط خطی کنند . برای این کودکان، بهترین وسیله تخته نقاشی مغناطیسی است. این وسیله قابلیت نوشتن و پاک کردن نوشته را دارد که این امر سبب می‌شود کودکان خردسالی که هنوز توانایی لازم برای نقاشی کشیدن به طور خاص را ندارند بتوانند با این وسیله سرگرم شوند.

تخته نقاشی مغناطیسی

برای تهیه تخته نقاشی مغناطیسی می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

5- ست اسباب‌بازی ابزار مکانیکی:

اغلب پسران از وسایل و ابزار مکانیکی خوششان می‌آید. آن‌ها کنجکاو هستند تا طرز کار این ابزار را بدانند و با آن‌ها آشنا شوند. ست اسباب‌بازی ابزار مکانیکی به کودکان امکان یادگیری کاربرد این جور ابزارها را می‌دهد. کودکان حین بازی کردن با این وسایل با اسامی آن‌ها و طرز کارشان آشنا می‌شوند.

اسباب بازی پسرانه سه ساله ابزار مکانیکی

برای تهیه ست اسباب بازی ابزار مکانیکی می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

6- توپ بادی:

توپ وسیله مورد علاقه کودکان به خصوص پسران برای بازی از سن خردسالی تا حتی بزرگسالی به شمار می‌آید. کودک 3 ساله توانایی راه رفتن و دویدن را دارد و می‌تواند تقریبا به طور کامل تعادل خود را حین حرکت حفظ کند، در نتیجه از بازی کردن با توپ بسیار لذت می‌برد.
توپ‌های بادی اندازه نسبتا بزرگی دارند و همین امر کودک را هنگام بازی کردن با آن به وجد می‌آورد. همینطور توپ بادی نرم است و صدمه ای به کودک نمی‌رساند.

توپ بادی

برای تهیه توپ بادی می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

7- بازی آموزشی چوبین مونته سوری:

ازمناسب‌ترین اسباب‌بازی‌ها برای پسر سه ساله می‌توان به اسباب‌بازی‌های مونته سوری اشاره کرد.
بازی آموزشی چوبین که یک اسباب‌بازی در دسته اسباب‌بازی‌های مونته سوری است، برای تحریک مهارت‌های یادگیری مثل شمارش، تطبیق و آموزش اشکال بسیار مفید می‌باشد. همچنین این وسیله بازی باعث تقویت تفکر منطقی و قوه تخیل با استفاده از آزمون و خطا می‌شود. اگر به دنبال اسباب بازی پسرانه 2 تا 3 سال هستید، این اسباب‌بازی مورد مناسبی است.

اسباب‌بازی مونته سوری

برای تهیه بازی آموزشی چوبین مونته سوری می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

8- ماشین اسباب بازی:

همگی به خوبی می‌دانیم پسران بسیار از ماشین‌های اسباب‌بازی خوششان می‌آید. پس اگر می‌خواهید به کودک‌تان هدیه بدهید این اسباب‌بازی بسیار برای او دوست‌داشتنی و راضی‌کننده خواهد‌ بود. ماشین‌های اسباب‌بازی اغلب دارای طراحی زیبا و دقیق بوده و این باعث می‌شود تا برای کودکان از نظر ظاهری دوست‌داشتنی باشند. همچنین این ماشین‌ها اغلب دارای سیستم عقب‌کش هستند یعنی با عقب کشیدن ماشین و رها کردن شروع به حرکت می کنند که این موجب می‌شود تا این وسایل بازی به عنوان اسباب‌بازی پسرانه 3 ساله، گزینه مناسبی به نظر آید.

ماشین اسباب بازی برای پسر 3 ساله

برای تهیه ماشین اسباب بازی می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.


مطالب مرتبط:

ماشین اسباب بازی کنترلی

اسباب بازی بن تن

بهترین اسباب‌بازی برای دختر دو ساله

مقابله با عصبانیت کودک 3 ساله


مواردی که بیان شد از نظر ما بهترین اسباب بازی‌ها برای پسر سه ساله است.
از نظر شما بهترین اسباب بازی برای پسر 3 ساله چه چیزهای دیگری می‌تواند باشد؟
در قسمت نظرات برای‌مان بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.