اسباب بازی دخترانه ایرانی

اسباب بازی‌های دخترانه ایرانی

اسباب بازی‌ها از کودکی به رشد خلاقیت و مهارت‌های کودک و سرگرم کردن، کمک می‌کند. به همین دلیل برای والدین امر مهمی به‌شمار می‌آید. از طرف دیگر، خیلی از والدین علاقه دارند از محصولات ایرانی حمایت کنند. همچنین خیلی از والدین نگران هستند که چه اسباب بازی‌هایی مناسب دختر آن‌ها می‌باشد. تمام این دغدغه‌ها، خرید اسباب بازی‌های دخترانه را دشوار کرده است. در ادامه با توضیح تفاوت اسباب بازی دخترانه و پسرانه و معرفی تعدادی برند مورد اطمینان ایرانی سعی کردیم در راستای خرید اسباب بازی دخترانه ایرانی کمکی کرده باشیم.

راهنمای مطالعه

اهمیت اسباب بازی چیست؟

اسباب بازی را وسیله‌ای ساده نشمارید. اسباب بازی علاوه بر سرگرم کننده بودن جنبه‌ی آموزشی نیز دارد. با این حال بسیاری در خرید اسباب بازی سهل انگاری می‌کنند و با دقت دست به انتخاب نمی زنند.

کودکان بدون اسباب بازی بی حوصله و کلافه می‌شوند. اگر مشغول به بازی باشند، هم انرژی بیشتری خواهند داشت و هم قوه‌ی تخیل آن‌ها رشد خواهد کرد. بازی‌هایی مانند بازی‌های فکری برای افزایش خلاقیت و تمرکز بسیار مفید می‌باشند.

تفاوت اسباب بازی دخترانه و پسرانه در چیست؟

تفاوت اسباب بازی دخترانه و پسرانه در چیست؟

اسباب بازی‌های دخترانه و پسرانه تفاوت‌های واضحی دارند. این تفاوت بین اسباب بازی‌های دخترانه با پسرانه به دلایل مختلفی همچون تفاوت سلیقه اتفاق می افتد.

اسباب بازی‌های دخترانه در رنگ‌های روشن تر و عموماً صورتی موجود می‌باشند. بیشتر این اسباب بازی‌ها در قالب عروسک و یا خانه‌ی عروسکی است در صورتی که اسباب بازی‌های پسرانه اکثراً در قالب ماشین می‌باشند.

مواردی که گفته شد به هیچ وجه قطعی نیست و در آخر همیشه تابع سلیقه‌ی فرزند شما می‌باشد. این تعریف از اسباب بازی دخترانه و پسرانه، بیشتر طبق تجربه و گذر زمان ایجاد شده است. ممکن است سلیقه‌ی فرزند شما با نظرات جامعه، تفاوت داشته باشد. به عنوان مثال، من در زمان کودکی به شدت به ماشین‌های کنترلی علاقه داشتم و اصلاً با عروسک‌هام بازی نمی‌کردم.

اسباب بازی‌های دخترانه جدید ایرانی

اسباب بازی دخترانه جدید ایرانی با کیفیت بسیار خوبی ساخته می‌شود. همین کیفیت خوب سبب شده در صادرات اسباب بازی رقیب‌های زیادی داشته باشد.

اسباب بازی‌های متنوعی مانند وسایل آشپزخانه اسباب بازی برای دختران تولید می‌شود. همچنین عروسک‌ها، وسایل آرایشی، خانه عروسکی و… نیز از موارد اسباب بازی دخترانه شیک و جدید ایرانی می‌باشند، که بسیار مورد استقبال هستند.

به طور کلی اسباب بازی‌های دخترانه در انواع مختلفی در بازار موجود می‎‌باشند. در بین این همه محصولات متنوع، باید متناسب با سلیقه‌ی فرزند خود و کیفیت اسباب بازی، انتخاب کنید که در ادامه در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

تعدادی از برند‌های ایرانی اسباب بازی

1. برند فکر آذین

برند فکر آذین

این برند در تولید انواع محصولات فکری و آموزشی فعالیت دارد. اسباب بازی‌های فکری دخترانه در رشد خلاقیت و هوش بسیار نقش اساسی ایفا می‌کند.

2. برند بازی با مغناطیس

برند بازی با مغناطیس

همانطور که از اسم آن پیداست، این مارک در ساخت اسباب بازی‌های آهنربایی و مگنتی مشغول است.

3. برند گالیله کوچولو

برند گالیله کوچولو

کیفیت عروسک‌های ساخته شده‌ی این برند بسیار عالی می‌باشد. این برند به این دلیل معروف است که اسباب بازی عروسک دخترانه خود را به شکل حیوانات می‌سازد.

4. برند چوبی اوینا

برند چوبی اوینا

مشخص است که این مارک در ساخت اسباب بازی‌های چوبی همتا ندارد. این برند با تولید اسباب بازی دخترانه شیک ایرانی بسیار محبوب می‌باشد.

5. برند سپید تویز

برند سپید تویز

این برند بهترین ماشین‌ها و دوچرخه‌ها را برای استفاده‌ی کودکان وارد بازار می‌کند.

6. برند اسکیمو

برند اسکیمو

برند اسکیمو در ساخت و تولید لگو پیشگام می‌باشد. اسباب بازی‌های لگوی دخترانه بسیار جذاب و آموزشی می‌باشند.

7. برند شادی رویان

برند شادی رویان

به تولید و صادرات عروسک‌های نمایشی با شخصیت‌های مختلف معروف است.

8. برند آریا

برند آریا

این برند به شدتی معروف است که شاید خیلی از ما در دوران کودکی با آن خاطره داشته باشیم. من در زمانی بچگی بسیار به آبرنگ و خمیر بازی آریا علاقه داشتم و همیشه در مهد کودک همراه با دوستانم با آن بازی می‌کردیم.

9. برند مهارت افزا

برند مهارت افزا

همانطور که مشخص است، این برند در تولید اسباب بازی‌های مهندسی کاربرد دارد. شاید فکر کنید این اسباب بازی‌ها بیشتر پسرانه باشد. این حرف کمی صحیح می‌باشد و دختران بیشتر به عروسک‌ها علاقه دارند. ولی همانطور که قبلاً گفتم، این مورد به شدت به سلیقه‌ی کودک شما بستگی دارد.

سوالات متداول

هنگام خرید اسباب بازی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

1.سرگرم کننده بودن
2.آموزشی بودن
3.مناسب برای تقویت عضلات کودک
4.متناسب با سن کودک
5.متناسب با علاقه کودک

اسباب بازی‌ها از چه جنسی ساخته می‌شوند؟

این موضوع وابسته به نوع محصول می‌باشد. در گذشته عموماً از جنس پارچه و چوب ساخته‌ می‌شدند. امروزه به دلیل افزایش مقاومت اسباب بازی‌ها، از پلاستیک استفاده می‌شود.

مطالب مرتبط

بهترین اسباب بازی برای پسر 3 ساله
بهترین اسباب بازی برای پسر 3 ساله
بهترین اسباب بازی برای پسر 6 ساله
بهترین اسباب بازی برای پسر 6 ساله
بهترین اسباب بازی برای پسر 13 ساله
بهترین اسباب بازی برای پسر 13 ساله

امیدوارم مطلب مفیدی واقع شده باشد. آیا شما جزء گروهی هستید که از کالای ایرانی حمایت می‌کنید؟ اگر تجربه‌ی استفاده از هر یک از مارک‌های مذکور را داشته اید، نظرات خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.