اسباب بازی دخترانه آشپزخانه مناسب برای خاله بازی

در این مطلب سعی می کنیم چند اسباب بازی دخترانه ی آشپزخانه را برای کودکان معرفی کنیم تا شما با تهیه آن ملزومات یک بازی هیجان انگیز را با استفاده از اسباب بازی آشپزی برای کودکان محیا کنید.

برای اینکه علایق کودکان با بازی وسایل واقعی آشپزخانه کاهش یابد بهتر است به فکر جایگزینی باشید تا دچار خطر کمتری شوند و این علاقه را می‌توانید با اسباب بازی دخترانه آشپزخانه کاهش دهید. با این اسباب بازی‌ها علاوه بر سرگرمی می‌توان بسیاری از فنون مانند آشپزی، اهمیت نظافت و کار با ابزار آشپزی را آموزش داد.

مواردی که در این مطلب مورد بررسی قرار خواهند گرفت

اگر در جستجوی اسباب بازی‌های متنوع برای کودکتان هستید به شما پیشنهاد می‌کنم مطلبی در مورد اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله را مطالعه بفرمایید.

با تماشای اسباب بازی دخترانه آشپزخانه اپارات پی به تنوع موجود در این مدل اسباب بازی خواهید برد و با دنیای زیبایی که اسباب بازی برای کودکان می‌سازد پی می‌برید.

چند دلیل برای خرید اسباب بازی دخترانه آشپزی و خاله بازی کردن کودکان

بازی با اسباب بازی آشپزی جدید نبوده و از قدیم کودان علاقه زیاد و عجیبی به خاله بازی داشتند و سعی می‌کردند این بازی را با دیگر کودکان بازی کنند. از طرفی همه ما می‌دانیم که کودکان در دنیای بازی خودشان یاد می گیرند. در واقع آن‌ها در دنیای خیالاتی خود زندگی می‌کنند و از این طریق با نقش هایی که در دنیای خودشان انتخاب می‌کنند، سعی می‌کنند درک خودشان از آن مسئولیت و نقش را ابراز کنند. به همین منظور تهیه اسباب بازی هایی که این امکان را به کودکان می‌دهند که در دنیای ساختگی خودشان زندگی کنند، نه تنها بی فایده نیست بلکه بخش بزرگی از رشد و پرورش کودک را تشکیل می‌دهد.

لذا وسایل اسباب بازی آشپزی نیز از این قائده مستثنی نبوده و یکی از بهترین اسباب بازی ها جهت رشد کودک می‌باشد.

شاید این سوال پیش بیاید که آشپزی با اسباب بازی چگونه به رشد کودک ما کمک می‌کند؟ با بهتر بگوییم که باعث تقویت چه ویژگی‌هایی در کودک ما می‌شود؟

۱- تقویت مهارت سازمان‌دهی و برنامه ریزی کردن

آشپزی با اسباب بازی به کودک ما این اجازه را می‌دهد که مهارت سازمان‌دهی کردن و نظم داشتن را به خوبی یاد بگیرد. اینکه کودک در هنگام بازی، اقدام به چیدن وسایل اسباب بازی آشپزی خود می‌کند یا اینکه بعد از استفاده از هر وسیله یاد بگیرد که باید آن را در جای مربوط به خودش قرار دهد، باعث تقویت این ویژگی در کودک ما می‌شود.

برای تهیه ماشین اسباب بازی پراید مطلب ماشین پراید را مطالعه کنید.

۲- فرصت بازی گروهی را به کودک می‌دهد.

اینکه کودک شما بتواند یک بازی گروهی را تجربه بکند، باعث تقویت بسیاری از ویژگی‌ها در او می‌شود. اسباب بازی های آشپزی این ویژگی را دارند که صرفاً بازی تک نفره‌ای نیستند و این امکان را به کودکان می‌دهند که بتوانند یک بازی گروهی را تجربه کنند. بازی گروهی که با استفاده از این اسباب بازی می‌شود انجام داد را همه می‌شناسیم.

این بازی چیزی نیست جز خاله بازی، که در آن نقش معینی وجود ندارد و کودکان ما می توانند به هر گونه که دوست دارند در بازی رفتار کنند. یک نفر نقش مادر را بازی می‌کند، یک نفر نقش بچه، یک نقر نقش میهمان و هزاران نقش دیگر. که همین باعث می شود که کودک مهارت ارتباط اجتماعی، نحوه رفتار با اشخاص مختلف (پدر، مادر، خاله، دوست، بچه و…) را یاد بگیرد و درکی از نقش و وظایف هر کدام در زندگی واقعی داشته باشد.

۳- تقویت دایره لغات و افزایش تسلط بر زبان و ادای کلمات

کودکان با بازی کردن به صورت گروهی نیاز به تعامل و صحبت کردن با یکدیگر را دارند. این احساس نیاز به صحبت کردن و ادای کلمات باعث می‌شود که کودک دایره لغات خود را افزایش دهد. در واقع می‌توان گفت این اسباب بازی یک تمرین صحبت کردن و نیز هست که باعث می شود کودک برای ارتباط گرفتن بیشتر و بهتر با دیگر کودکان اقدام به بهبود این ویژگی د خود کند.

۴- تقویت حس همدلی و درک دیگران

تصور کنید کودک شما در حین بازی نقش مادر را ایفا می‌کند. چه احساس‌هایی را باید تجربه کند؟ چگونه‌ می‌تواند به بچه‌ی خود مهر بورزد؟ یا فرض کنید، در داستان بازی که پیش گرفته‌اند، یکی از اعضا برایش مشکلی پیش‌ آمده و وظیفه کمک به آن شخصیت در نقش فرزند شما می‌باشد. که باعث می شود کودک شما به علت نقشی که دارد، بتواند با شخصی که کمک نیاز دارد، همدردی کرده و یاد بگیرد که در شرایط مختلف باید، دیگران را درک نماید.

۵- باعث تقویت مهارت کار گروهی در کودک می‌شد

یکی دیگر از ویژگی‌های بازی با اسباب بازی آشپزی، ایجاد کار گروهی و یادگیری انجام کار گروهی در کودکان می‌شود. به عنوان مثال کودکان حین بازی با این اسباب بازی اشپزی واقعی را تجربه می‌کنند و یاد می‌گیرند که چگونه باید در کنار یکدیگر، کار کنند. یک نفر غذا درست می‌کند، یک نفر میز غذا را می‌چیند و… این باعث می‌شود که کودک مسئولیت خود را در قالب تیم بپذیرد و چگونگی انجام کار گروهی را درک نماید.

۶- تقویت حس مسئولیت پذیری در قبال دارایی‌ها

کودک درک می‌نماید که برای آشپزی اسباب بازی های خود را نیاز دارد. به همین دلیل این احساس که باید در قبال وسایل و اسباب بازی ‌های خود مسئولیت پذیر باشد را درک می‌کند. مثلاً کودک می‌داند اگر بخواهد برای اینکه بخواهد غذا را میل کند یا جلوی مهمان خود قرار دهد به بشقاب‌ها نیاز دارد. لذا در مراقبت از آن‌ها حواسش را بیشتر جمع می‌نماید.

پیشنهاد می‌کنم، اگر شما هم می خواهید برای فرزندتان موتور اسباب بازی بخرید حتما مطلب بهترین موتور اسباب بازی کنترلی را بخوانید.

۷- باعث تقویت مهارت شمارش و آشنایی بیشتر با اعداد می‌شود

شاید این ویژگی خیلی مهم جلوه ننماید ولی باید بدانید که کودک برای استفاده از وسایل آشپزی خود و قرار دادن هر چیز به اندازه کافی نیاز به شمارش دارد و این باعث می‌شود کودک ارتباط بیشتری با اعداد و در نتیجه شناخت بیشتری به آن‌ها داشته باشد و با هر بار استفاده از این اسباب بازی این تمرین ذهنی را انجام دهد.

اسباب بازی وسایل آشپزخانه مناسب چه رنج سنی می‌باشد؟

معمولا از طرفدار وسایل آشپزی دخترانه بین سنین ۲ تا ۷ سال می‌باشند. همچنین مناسب ترین زمان استفاده از این اسباب بازی نیز برای کودکان در این سن است. لذا استفاده از این اسباب بازی باعث تقویت قوه تخیل و تصویر سازی کودکان می‌شود. همچنین کودکان در این سن نیز علاقه بیشتری به انجام چنین فعالیت‌هایی هستند و به همین منظور یکی از بهترین اسباب بازی ها برای دخترانه ۷ تا ۲ ساله به حساب می‌آید.

انواع ست اسباب بازی دخترانه آشپزی

انواع اسباب بازی دخترانه آشپزخانه دیجی کالا در این مطلب گلچین شده است. لازم به ذکر است این مدل اسباب بازی انواع مختلفی دارد. از اسباب بازی آشپزی دخترانه بزرگ گرفته تا ست وسایل آشپزخانه و اسباب بازی دخترانه لوازم آشپزخانه کوچک. به همین دلیل اینکه کدام‌یک بهترین اسباب بازی دخترانه است، بسته به انتخاب شما دارد.

لذا ما در این بخش به معرفی انواع ست وسایل آشپزی دخترانه می پردازیم و قصد داریم راهنمای خریدی را در اختیار شما قرار دهیم که انتخاب این محصول را در بین حجم کثیری از انواع آن را برای شما آسان نماید.

انواع آشپزخانه اسباب بازی دخترانه (یک آشپزخانه کامل برای کودک شما)

۱- ست اسباب بازی آشپزخانه مدل ۰۰۱

گروه صنعتی مدرن تکنیک در یک طراحی مدرن اقدام به ساخت یک آشپرخانه اسباب بازی کامل نموده است. این آشپرخانه بسیار زیبا تمامی تجهیزات مورد نیاز برای داشتن یک آشپزخانه را دارد. نکته جالب این اسباب بازی طراحی بی‌نظیر و چوبی آن است که یک آشپزخانه اسباب بازی شیک را در کنار کیفیت بی‌نظیر در اختیار کودک شما قرار می‌دهد.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۸۰۰x400x1200 میلی‌متر
 • وزن: ۲۲۰۰۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • اقلام همراه: میز، جعبه نگهداری وسایل، وردنه، تخته آشپزخانه، چاقو، قاشق و چنگال، بشقاب، سینک استیل، قابلمه، ماهیتابه، نمکدان، پیمانه، ساعت، بشقاب، ملاقه و کفگیر.
 • جنس اسباب بازی: چوبی

۲- ست اسباب بازی آشپزخانه مدل فانتزی

اگر قصد دارید که یک آشپرخانه کامل را برای فرزند خودتان تهیه کنید که در آن فرزند شما بتواند یک آشپزی واقعی را تجربه کند، پیشنهاد ما به شما تهیه این مدل اسباب بازی آشپزخانه فانتزی است. لذا همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌نمایید، تمامی تجهیزاتی که کودک شما برای داشتن یک آشپزخانه نیاز داشته باشد را در این ست اسباب بازی آشپزخانه می‌بینید.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۱۶۸x33x90میلی‌متر
 • وزن: ۵۰۰۰۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • نوع باتری: قلمی
 • قابلیت شارژ باتری: ندارد
 • سبک بازی: وسایل آشپزخانه، خاله بازی

۳- ست اسباب بازی آشپزخانه مدل لوازم آشپزی

ست اسباب بازی آشپزی دخترانه زیر یک نمونه دیگر از مجموعه وسایل آشپزخانه‌ای است که به کودک این امکان را می‌دهد که یک آشپزخانه شخصی برای خودش داشته باشد. این اسباب بازی دارای ۷۱ وسیله آشپزی می‌باشد. همچنین این اسباب بازی از پلاستیک ساخته شده و در ساخت آن سعی شده که از مواد شیمیایی و سمی استفاده نشود که خود مزیتی در طراحی و ساخت این اسباب بازی به حساب می‌آید.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۴۵۰x340x160 میلی‌متر
 • وزن: ۵۵۰۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • سبک بازی: وسایل آشپزخانه، خاله بازی
 • سایر توضیحات: امکان باز شدن درب یخچال و فریزر، گاز، فر، ماکروفر.
  همچنین تجهیزات نام برده فوق فضای کافی برای قرار دادن اشیا را در خود دارند.
 • جنس اسباب بازی: پلاستیک (فاقد مواد سمی)

۴-اسباب بازی آشپزخانه مدل BS30

این اسباب بازی در اصل یک آشپزخانه جمع و جور ولی در عین حال مجهز را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر قصد تهیه یک آشپزخانه کامل را برای فرزند خود دارید اما به دلیل کمبود فضای کافی، اسباب بازی مورد نظر خود را پیدا ننموده‌اید، یکی از پیشنهادهای ما به شما این مدل اسباب بازی است.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۹۰۰x300x1050 میلی‌متر
 • باتری: ندارد
 • نوع باتری: نیم قلمی
 • وزن: ۴۱۰۰۰
 • قابلیت شارژ باتری: ندارد
 • سبک بازی: وسایل آشپزخانه، آشپزی، خاله بازی

۵-ست اسباب بازی آشپزخانه مدل wd_p37

این ست اسباب بازی آشپزخانه با یک طراحی مدرن و زیبا می‌تواند لذت یک آشپزی واقعی را به کودک شما بدهد. این آشپزخانه دارای اجاق گاز با دو شعله می‌باشد که کودک شما می تواند به راحتی با آن آشپزی نماید. همچنین سینک موجود در این اسباب بازی قابلیت خروج آب از شیر را دارد. دیگر تجهیزات این اسباب بازی آشپزخانه عبارتند از: کمد در زیر سینک و اجاق گاز، قفسه، میوه، چاقو، و چند قلم دیگر که مجموعاً ۲۵ قطعه را تشکیل می‌دهند.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۵۰۰x310x720 میلی‌متر
 • باتری: ندارد
 • وزن: ۴۱۰۰۰
 • سبک بازی: وسایل آشپزخانه، آشپزی، خاله بازی
 • سایر اقلام: ست قاشق، چنگال، لیوان، همبرگر، نیمرو، میگو، گوشت و…
 • جنس: پلاستیک
 • مناسب برای گروه سنی بالای ۳ سال
 • قابلیت کار با باتری: دارد

خاله بازی با عروسک‌ها همراه لوازم آشپزخانه کوچک

۱- ست اسباب بازی آشپزخانه مدل ۰۰۸-۹۷۱A

آشپزخانه اسباب بازی دخترانه شیک و جدید می‌باشد که دختر خردسال را شیفته‌ی خودش می‌کند. حتی بزرگسالان را وسوسه خواهد کرد.

ابعاد این اسباب بازی بنفش یاسی در حدود ۹ در ۲۵ در ۲۴ سانتی متر است. لوازم آشپزی در یک کیف جای می‌گیرد. اجاق گاز، ماهیتابه، لیوان، میوه‌های پلاستیکی، چاقو و قاشق موجود می‌باشد. کودک فنونی مانند آشپزی را با این اسباب بازی بی نهایت زیبا تمرین می‌کند.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۲۴۰x250x90 میلی‌متر
 • وزن: ۷۴۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت کار با باتری: دارد
 • نوع باتری: قلمی , نیم قلمی , لیتیوم یونی

۲- اسباب بازی آشپزخانه باربی

عروسک ها ردیف می‌شوند و دختر خانم عزیز شروع به تخیل به همراه عروسکانش می‌کند و اسباب بازی دخترانه آشپزخانه باربی با ابعاد کوچکی که دارد مناسب بازی با عروسک‌ها خواهد بود و کودک با یک اجاق گاز، فر، کابینت،هود، قابلمه، قاشق، چنگال و یخچال یک آشپزخانه همچی تمام خواهد داشت. ابعاد این اسباب بازی ۳۶ در ۵۸ در ۸ سانتی متر به وزن ۱٫۶ کیلوگرم می باشد.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۳۶۰*۵۸۰*۸۰ میلی‌متر
 • وزن: ۱۶۴۶ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت شارژ پاتری: ندارد
 • قابلیت شستشو: دارد
 • جنس: پلاستیکی
 • اقلام همراه: فر، ماکروفر، یخچال، اجاق گاز، قابلمه، هود، کابینت، سینک ظرفشویی

۳- ست اسباب بازی آشپزخانه سیلوانیان فامیلیز کد ۵۴۴۲

این اسباب بازی از آن دسته از وسایلی است که حتی بزرگترها هم محو تماشایش خواهند شد و ظرافت‌های به کار رفته در آن را تحسین می‌کنند.

آشپزخانه اسباب بازی دخترانه شیک و جدید محصول کشور ژاپن است. در سایت سیلوانیان فامیلز انواع طرح‌ها مختلف اسباب بازی موجود می باشد. می توانید عروسک‌های این مجموعه را نیز تهیه کنید و همراه ست آشپزخانه لحظات شادی برای کودکتان رقم بزنید. در کانال یوتیوب سیلوانیان فامیلز فیلم اسباب بازی دخترانه آشپزخانه جمع آوری شده است و از تماشای کارتون‌های این مجموعه لذت خواهید برد.

با این وسایل شیرینی‌پزی کودک با این مهارت هم تا حدودی آشنا می‌شود و اگر مایل بود شاید به کمک والدین مشغول پخت شیرینی یا یک کیک در محیط واقعی نیز شد.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۱۳۰x130x60 میلی‌متر
 • وزن: ۳۰۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • سایر توضیحات: لباس‌های پارچه‌ای قابل شستشو می‌باشند
 • جنس: پلاستیکی
 • اقلام همراه: سینک ظرفشویی، اجاق گاز، یخچال و …

۴- ست اسباب بازی آشپزخانه مدل jasdi45

این اسباب بازی آشپزخانه یکی از اسباب بازی ‌های اقتصادی ولی در عین حال مجهز را در اختیار کودک شما قرار می‌دهد. لوازم همراه این اسباب بازی عبارتند از: یخچال، ماکروفر، سینک ظرفشویی و اجاق گاز. از دیگر نکات مثبت این اسباب بازی ابعاد مناسب آن می‌باشد.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۵۳۰x350x100 میلی‌متر
 • وزن: ۱۰۰۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • جنس: پلاستیکی
 • اقلام همراه: سینک ظرفشویی، اجاق گاز، یخچال و …

۵- ست اسباب بازی آشپزخانه مدل مرغ

با استفاده از این اسباب بازی کودک شما می تواند به راحتی غذای مورد علاقه خود را برای خاله‌بازی خود داشته باشد و برای مهمانان خود سرو کند. اقلام همراه این ست عبارتند از: مرغ بریان، چاقو، فلفل دلمه‌ای، گوجه، پیاز و یک سینی برای سرو غذا.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۳۰۰x200x12 میلی‌متر
 • وزن: ۲۵۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت شستشو: دارد
 • جنس: نمدی
 • سایر توضیحات: مرغ نمدی دارای آهن ربا برای سهولت در تکه تکه شدن

۶- ست اسباب بازی آشپزخانه مدل ماهی

با خرید این اسباب بازی می‌توانید، غذاهای دریایی را وارد دنیای آشپزی و خاله بازی کودکتان نمایید. کودک شما می‌تواند برای مهمانان یاحتی فرزندان خیالی خود این غذای مقوی را سرو نماید. همچنین با استفاده از این اسباب بازی می‌توانید کودک خود را با این غذای بسیار مقوی آشتی دهید. یادمان نرود که کودکان با بازی کردن یاد می‌گیرند و با محیط اطراف خود ارتباط برقرار می‌نمایند.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۳۰۰x200x8 میلی‌متر
 • وزن: ۱۵۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت شستشو: دارد
 • جنس: نمدی
 • سایر توضیحات: ماهی نمدی دارای آهن ربا برای سهولت در تکه تکه شدن
 • اقلام همراه: یک عدد ماهی، لیموترش، فلفل دولمه‌ای، پیاز، گوجه، چاقو و سینی

۷- ست اسباب بازی آشپزخانه مدل چوبی

یک اسباب بازی آشپرخانه چوبی دیگر که با یک طراحی بسیار جذاب قابلیت پسندیده شدن توسط هر کودکی را دارد. این اسباب بازی از کیفیت ساخت بسیار خوبی برخوردار می باشد و نکته جالب آن کاملاً دست ساز بودن آن است. همچنین در چهار رنگ مختلف موجود است که می‌تواند مورد پسند هر سلیقه‌ای قرار بگیرد.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۱۲۰*۱۹۰*۵
 • وزن: ۱۸۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت شستشو: دارد
 • جنس: چوب روسی
 • سایر توضیحات: کاملا دست ساز، در چهار رنگ مختلف، رنگ استفاده شده در این اسباب بازی مخصوص بازی کودکان بوده و هیچ ضرری ندارد.
 • اقلام همراه: یخچال، گاز، کابینت، هود، سینک ظرفشویی، ماشین لباسشویی، کابینت کنج

۸- ست اسباب بازی آشپزخانه بی بی برن مدل سوپر BARBIE KITCHEN

این ست می‌تواند تمامی تجهیزاتی را که کودک شما برای خاله بای نیاز دارد در اختیارش قرار دهد. وسایل آشپزی دخترانه واقعی که در این ست اسباب بازی قرار داده شده است عبارتند از: گاز، ظرفشویی، فر، قابلمه، قاشق، چنگال، کفگیر، ملاقه، فنجان، سس و… می‌باشد.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۳۵۰x100x450 میلی‌متر
 • وزن: ۴۰۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت شستشو: دارد
 • جنس: پلاستیک فشرده ABS
 • سایر توضیحات: مناسب کودکان بالای ۳ سال

انواع اسباب بازی وسایل آشپزی اسباب بازی مناسب خاله بازی

۱- ست آشپزخانه اسباب بازی مدل دختر کفشدوزکی

هر آشپزخانه‌ای به تجهیزاتی نیاز دارد چه یک آشپزخانه‌ای واقعی باشد چه یک اسباب بازی دخترانه ، در هر صورت یکسری لوازم نیاز است مثل قابلمه، ماهیتابه، کفگیر و … که همه در این بسته برای کودکان محیا شده است.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۵۰۰x50x150 میلی‌متر
 • وزن: ۴۰۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • سایر توضیحات: مناسب برای کودکان ۳ به بالا
 • جنس: پلاستیکی
 • قابلیت شستشو: دارد

۲- اسباب بازی لوازم خانگی کودک درج تویز مدل Funny Wiring بسته ۴ عددی

یکی از معظلات مادران حفاظت بچه‌ها از دست زدن به وسایل خطرناک خانه و آشپزخانه می‌باشد. کودکان به وسایل خانه توجه می کنند زیرا آن‌ها را به عنوان یک اسباب بازی در نظر می‌گیرند اما اگر شما پیشگیری کنید و اسباب بازی دخترانه ی آشپزخانه را تهیه کنید به احتمال زیاد این کنجکاوی و خطر را کاهش خواهید داد.

یک چرخ خیاطی برای دوخت و دوز، یک اتو ، یک جاروبرقی که با باتری کار می‌کند و ماشین لباسشویی یک دست صورتی در این بسته قرار دارد.

این اسباب بازی‌ها کوچک هستند و اسباب بازی دخترانه آشپزخانه باربی محسوب می‌شوند و در واقع کودکان همراه عروسکشان ساعت‌ها مشغول شستشو و نظافت خواهند بود. والدین نیز در حین بازی با گفتگو با کودکشان ضرورت نظافت و هر آنچه که مربوط به این موضوع می‌باشد را به کودکان می‌توانند مطرح کنند.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۵۷۰x150x100 میلی‌متر
 • وزن: ۵۰۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • سایر توضیحات: کلیه اقلام باتری خور می‌باشند.
 • سه عدد باتری قلمی
 • جنس: پلاستیکی
 • اقلام همراه: ماشین لباسشویی، اتو، چرخ خیاطی، جاروبرقی

۳- اسباب بازی لوازم آشپزخانه مدل kitchen1 مجموعه ۱۸ عددی

یک اسباب بازی دخترانه ی آشپزخانه کاملاً کوچک و همه‌چی تمام است که با وزن کمی که دارد به راحتی توسط دختر بچه‌ها قابل جابه جایی است.

این اسباب بازی هر چه که در آشپزخانه موجود می‌باشد را دارد. یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، مایکروفر، ماهیتابه، قاشق و چنگال در یک بسته جمع آوری شده است.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۲۰x10x15 میلی‌متر
 • وزن: ۸۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت شستشو: دارد
 • جنس: پلاستیکی

۴- اسباب بازی ست آشپزخانه روحی کد CL8

یکی از دغدغه‌های تمام پدرها و مادرها خراب کردن اسباب بازی‌ها توسط کودکانشان است. بزرگ‌ترین مزیت این ست آشپزی روحی بودن آن است که استحکام آن را نیز بسیار بیشتر نموده است. نکته جالب دیگر وزن اسباب بازی نیز می‌باشد که بسیار سبک بوده و میتواند به راحتی توسط کودک شما حمل شود.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۱۰۰*۱۵۰*۲۰۰ میلی‌متر
 • وزن: ۲۰۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت شستشو: دارد
 • جنس: روحی

۵- ست اسباب بازی وسایل آشپزخانه کد ۴۱

یک ست وسایل آشپزی اقتصادی که علاوه بر تجهیزات کاملی که دارد قیمت بسیار مناسبی هم نسبت به دیگر اسباب بازی ‌های آشپزی دیگر دارد. که خود مزیتی برای آن به حساب می‌آید.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۲۰۰*۲۰۰*۶۰ میلی‌متر
 • وزن: ۲۳۲ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت شستشو: دارد
 • جنس: پلاستیکی
 • اقلام همراه: پیک نیک، جارو، قاشق و چنگال و قابلمه

۶- ست اسباب بازی آشپزخانه مدل cl9

وسایل آشپزی که در این قسمت معرفی نمودیم، یک تفاوت با دیگر وسایل آشپزی معرفی شده در این مطلب دارد. تفاوت آن هم این است که این ست اسباب بازی آشپزی مخصوص دیزی می‌باشد و تمام تجهیزات مورد نیاز برای تهیه و صرف یک دیزی خوشمزه را دارد. با استفاده از این اسباب بازی می‌توانید کودک خود را با فرهنگ و طبع غذایی اصیل ایرانی آشتی داده و به اون بیاموزید که این غذای اصیل ایرانی می تواند چه خواصی داشته باشد.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۲۰۰x150x250 میلی‌متر
 • وزن: ۲۰۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت شستشو: دارد
 • جنس: روحی
 • اقلام همراه: سرویس ۸ پارچه مخصوص دیزی

انواع اسباب بازی آشپزخانه دخترانه سیار

۱- اسباب بازی آشپزخانه سیار مدل Enjoy Delicious کد ۳۲۸۵

آشپرخانه متحرک و موزیکال با رنگ زیبا مناسب دختر بچه سه سال به بالا می باشد. وسایل اسباب بازی دخترانه آشپزخانه که در این بسته استفاده شده است مانند یک چرخ دستی مواد غذایی می باشد. سه باتری قلمی نیاز دارد.

انتخاب مناسبی برای هدیه دادن می باشد.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۳۴۰x200x310 میلی‌متر
 • وزن: ۳۶۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • سایر توضیحات: موزیکال، دارای چراغ‌های رنگی، نیازمند به سه عدد باتری قلمی
 • جنس: پلاستیکی
 • قابلیت شستشو: دارد

۲- ست اسباب بازی لوازم آشپزی کد ۳۸۵۵۵۰

گاهی پیش می آید که قصد سفر دارید و کودکتان نمی‌تواند از اسباب بازی‌هایش دل بکند و تمایل دارد همه‌ی آن‌ها را با خود همراه کند، این اسباب بازی مناسب این موقعیت است زیرا در داخل یک چمدان پلاستیکی تعبیه شده است و به راحتی قابل حمل می‌باشد. اسباب بازی دخترانه وسایل آشپزخانه شامل یک اجاق گاز به همراه ماهیتابه، بشقاب، چنگال و خوراکی‌های رنگارنگ پلاستیکی می‌باشد. کودک به همراه یک عروسک می‌تواند لحظات شادی به تنهایی برای خودش ایجاد کند.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۳۲۰x280x200 میلی‌متر
 • وزن: ۳۹۸ گرم
 • باتری: ندارد
 • سایر توضیحات: مناسب برای کودکان ۳ به بالا
 • جنس: پلاستیکی
 • قابلیت شستشو: دارد
 • اقلام همراه: کیف دو حالته، ۲۱ قطعه وسایل آشپزی

..

۳- ست آشپزخانه اسباب بازی مدل سبد دار

یک اسباب بازی دخترانه ی آشپزخانه همه‌چی تمام است که با وزن کم و سبدی که دارد به راحتی توسط دختر بچه‌ها قابل جابه جایی است.

به عبارتی این اسباب بازی یک ست کامل پیک نیک برای فرزند شما می‌باشد که می‌تواند آن را با خودش به هر جایی ببرد. از دیگر مزایای این اسباب بازی می‌توان به قابلیت جمع شدن و قرار گرفتن وسایل در سبد اشاره کرد که باعث ریخت و پاش در خانه نمی‌شود.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۲۳۰*۱۶۰*۱۵۰ میلی‌متر
 • وزن: ۵۶۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت شستشو: دارد
 • جنس: پلاستیکی
 • قابلیت جابه‌جایی: دارد
 • اقلام همراه: قابلمه، ماهیتابه، قاشق ، چنگال، پیک نیک، بشقاب و سبد جهت قرار دادن وسایل

۴- ست اسباب بازی آشپزخانه مدل سبدی کد KID 020

یک اسباب بازی دخترانه ی آشپزخانه همه‌چی تمام است که با وزن کم و سبدی که دارد به راحتی توسط دختر بچه‌ها قابل جابه جایی است.

به عبارتی این اسباب بازی یک ست کامل پیک نیک برای فرزند شما می‌باشد که می‌تواند آن را با خودش به هر جایی ببرد. از دیگر مزایای این اسباب بازی می‌توان به قابلیت جمع شدن و قرار گرفتن وسایل در سبد اشاره کرد که باعث ریخت و پاش در خانه نمی‌شود.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۲۳۰*۱۶۰*۱۵۰ میلی‌متر
 • وزن: ۵۶۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت شستشو: دارد
 • جنس: پلاستیکی
 • قابلیت جابه‌جایی: دارد
 • اقلام همراه: قابلمه، ماهیتابه، قاشق ، چنگال، پیک نیک، بشقاب و سبد جهت قرار دادن وسایل

۵- ست اسباب بازی آشپزخانه مدل سبد باربیکیو

یک ست وسایل آپزی سیار متفاوت که تجهیزات باربیکیو را در اختیار کودک شما قرار می‌دهد. و می‌تواند لذت رفتن به پیک نیک و کباب کردن را وارد دنیای خاله‌بازی کودک شما نماید. این اسباب بازی قابل حمل بوده و برای آن یک سبد طراحی شده که باعث می‌شود کوچولوی شما این اسباب بازی را هر جایی که دلش می‌‌]خواهد همراه خود ببرد و از بازی کردن با آن لذت ببرد.

مشخصات کلی:

 • ابعاد: ۲۲۰x140x70 میلی‌متر
 • وزن: ۱۵۰ گرم
 • باتری: ندارد
 • قابلیت شستشو: دارد
 • جنس: پلاستیکی
 • قابلیت جابه‌جایی: دارد

مطالبی که ممکن است در پیدا کردن اسباب بازی مناسب برای کودک دخترتان، شما را یاری نمایند

قیمت اسباب بازی آشپزی چقدر می باشد؟

اسباب بازی آشپزخانه در طرح‌ها و مدل‌های متنوعی تولید و روانه بازار شده است. هر کدام از این مدل‌ها دارای یک سری ویژگی‌ها و ابعاد خاصی هستند که باعث متمایز کردن قیمت آن‌ها از یکدیگر می‌شود.
اما به طور کلی این اسباب بازی از قیمت های ارزان و کم (کمتر از ۲۰ هزار تومان) تا مدل‌های گران قیمت (نزدیک به ۷ میلیون تومان) در بازار موجود است.

آیا اسباب بازی آشپزخانه تنها مخصوص دختران است؟

خیر، این اسباب بازی تنها مخصوص دختران نیست و پسران زیادی وجود دارند که به این اسباب بازی‌ها علاقه مند هستند. این مورد نه تنها بد نیست بلکه بسیار مهم است.
ممکن است کودک پسر شما که به این اسباب علاقه‌مند است استعدادی در این زمینه داشته باشد. یادمان نرود که تعداد زیادی از بهترین آشپز‌های دنیا مرد هستند.

انواع اسباب بازی‌های آشپزی کدامند؟

اسباب بازی آشپزخانه دسته بندی مشخصی ندارد. اما به طور کلی به چند دسته می‌توان تقسیمشان نمود.
اسباب بازی آشپزخانه بزرگ
اسباب بازی آشپزخانه کوچک
اسباب بازی وسایل آشپزی
اسباب بازی آشپزخانه سیار

شما برای دختران خود چه اسباب بازی تهیه می‌کنید. کدام اسباب بازی به نظر شما، بهترین اسباب بازی دخترانه وسایل آشپزخانه می‌باشد. لطفاً نظر خود را با ما درمیان بگذارید.


نگارنده: افسانه نجفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.