اسباب بازی‌های جذاب برای دختر شش ساله

اسباب بازی مناسب دختر شش ساله

سازمان ملل متحد، بازی را حق همه‌ی کودکان جهان می‌داند.

متخصصان معتقدند که اسباب بازی باید مناسب سن کودک باشد تا کارکرد افزایش خلاقیت و رشد تفکرات کودکان را موجب شود. اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله نیازهای ذهنی، عاطفی که ممکن است یک کودک با آن دست‌و‌پنجه نرم کند را برطرف می‌کند.

به نظر می‌رسد هر کودک دستورالعمل خودش را برای انتخاب بهترین اسباب بازی برای دختر ۶ ساله خواهد داشت و گاهی حتی یک عروسک رنگ و رو رفته چنان تاثیری بر روان و احساسات کودک گذاشته است که به هیچ وجه حاضر نیست آن اسباب بازی را از خود جدا کند.

دختربچه‌ امروز با طیف وسیعی از اسباب بازی‌ها، دختر پر از اعتماد به نفس فردا خواهد شد. در این مطلب سعی کردم به معرفی انواع اسباب بازی‌های دخترانه بپردازم.

در این مطلب به معرفی موارد زیر پرداخته شد (برای اینکه مستقیم به هر بخش بروید، روی آن کلیک کنید):

۱- عروسک‌ها
۲- اسباب بازی‌هایی برای فنون زندگی
۳- لگو
۴- بازی فکری
۵- اسباب بازی‌های که به تحرک کودکان کمک می‌کنند
۶- خمیر بازی

تاثیر بازی با عروسک بر روی کودک ۶ ساله چیست؟

کودک ترس‌ها، غم‌ها، شادی‌، اضطراب را همراه با عروسکش تجربه می‌کند و در جستجوی راهی برای حل این قبیل مشکلات می‌گردد. رشد شخصیتی کودک هم در مواجهه با عروسک افزایش پیدا خواهد کرد. خلاقیت کودک شش ساله با تخیلاتش با عروسک افزایش می‌یابد.

۱- عروسک طرح دختر موبلند کیف دار

عروسکی می‌خواهید که همدم کودک باشد و ساعت‌ها با اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله سرگرم خواهد بود پس این عروسک زیبا با ارتفاع ۴۰ سانتی متر و پولیشی  و وزن ۵۰ گرمپیشنهاد مناسبی است. این عروسک اگر توسط کودک شش ساله کثیف شد به راحتی با ماشین لباسشویی قابل شستشو است. نگران ایجاد حساسیت این عروسک نباشید زیرا از الیاف نانو و بدون پرز ساخته شده است.

عروسک طرح دختر مو بلند کیف دار - اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله

تهیه عروسک طرح دختر موبلند کیف دار از دیجی‌کالا:

.

۲- اسباب بازی سیلوانیان فامیلیز

این مجموعه از مدل عروسک های مهد کودک کد ۵۲۶۲ مجموعه ۶ عددی می باشند. از آن مدل عروسک‌هاست که نه تنها کودک را خود ترغیب می کند بلکه بزرگسالان را هم به وجد خواهد آورد. سه عروسک با لباس‌هایی تمیز و مرتب در اوج زیبایی به همراه سه کیف کوچک برای هر کدام از عروسک‌ها در این مدل موجود می باشد.

سیلویانا فامیلز ساخت ژاپن به قدری زیبا است که احتمالاً به بهترین اسباب بازی برای دختر ۶ ساله تبدیل خواهد شد. بسیار از وسایل زندگی عروسکان این برند مانند اسباب بازی خانه درختی کودک، ست اسباب بازی اتاق خواب و اسباب بازی چرخ و فلک بچه هم موجود می باشد.

این عروسک از نوعی پلاستیک است که بسیار نرم و مخملی است و کودک ۶ ساله ساعت‌ها با آن سرگرم خواهد ماند.

اسباب بازی سیلوانیان فامیلز مدل عروسک های مهد کودک

تهیه اسباب بازی سیلوانیان فامیلیز از دیجی‌کالا:

۳- عروسک طرح زرافه مدل Gary

نمک خالص را با این اسباب بازی به کودک ۶ ساله هدیه دهید. چشمان درشت و جنس نرم این اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله دل هر فردی را خواهد برد. به نظر هدیه مناسبی برای کودکان خواهد بود.

عروسک با ارتفاع ۱۵ سانتی متر می باشد و ۲۰۰ گرم است. برای ایستایی، کف عروسک با شن پر شده است.

عروسک طرح زرافه مدل gray - اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله

تهیه عروسک طرح زرافه مدل Gary از دیجی‌کالا:

۴- عروسک انگشتی شادی رویان مدل خانواده بسته ۵ عددی

تئاترعروسکی یکی از شیرین‌ترین خاطرات را برای کودکان رقم می‌زند. عروسکی که قادر به حرف زدن است به نظر جذابیتی برای کودکان پیدا می‌کند که هیچ بازیگری این توانایی را نخواهد داشت. با تهیه عروسک انگشتی که اسباب بازی مناسب دختر شش ساله نیز می‌باشد این امکان را به فرزندتان خواهید داد تا قصه‌ی خودش را با یک جمع خانوادگی از عروسک‌ها، کارگردانی کند و شما را به دیدن یک تئاتر عروسکی زیبا دعوت کند. این عروسک‌های انگشتی بسیار سبک، ضد حساست و نرم می‌باشد. این بازی شاد و جذاب موجب افزایش خلاقیت کودک می‌شود و در حالت خوشبینانه شاید به عروسک‌گردان یا کارگردان خوبی تبدیل شد.

عروسک انگشتی شادی رویان و عروسک انگشتی پرشین صبا

تهیه عروسک انگشتی شادی رویان مدل خانواده از دیجی‌کالا:

….

عروسک‌های حیوانات انگشتی نیز جذابیت‌های خاص خودش را برای کودکان فراهم خواهد کرد. این عروسک‌های پولیشی شامل یک جوجه، سگ، خرگوش، الاغ خیلی جیگر و گاو می‌باشد.

تهیه عروسک انگشتی پرشین صبا مدل Animals از دیجی‌کالا:

اسباب بازی‌هایی مناسب برای آموزش مهارت‌های زندگی

مهارت ‌های زندگی مباحث مختلف و متنوعی را در خود جای داده است و کتاب‌های مختلفی در حوزه مهارت‌های زندگی موجود می‌باشد. رفتار درست والدین در کنار کتاب‌ها و اسباب بازی‌ها این مهارت‌ها را توسعه و پرورش خواهد داد.

۵- ست اسباب بازی آشپزخانه دورا مدل naabsell

نمی‌دانم در ظروف کوچک اسباب بازی‌های شکل آشپزخانه چه رازی نهفته است که تا ساعت‌ها کودکان جادو می‌شوند و سرگرم خواهند بود شاید رازش را می‌دانستم اما هرچه بزرگتر شدم به دست فراموشی سپرده‌ام. این اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله و هر دختربچه‌ی دیگری است البته در این روزگار که تبعیض جنسیتی یکی از مسائلی است که با آن دست ‌و پنجه نرم می‌کنیم می‌توان گفت مناسب هر بچه‌ی مشتاق لوازم آشپزخانه هم می‌تواند باشد.

با این اسباب بازی یک مهارت‌های زندگی به کودکان آموزش داده می‌شود و علاقمندی کودک به آشپزی با این اسباب بازی نیز قابل مشاهده است. یک اسباب بازی جذاب برای جمع‌های دوستانه خواهد بود و با خاله‌بازی مهارت کار گروهی کودکان نیز افزایش می‌یابد.

این محصول در حدود یک کیلو و سیصدگرم وزن دارد و یک کابینت، سینک، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، ماکروفر، قابلمه، ماهیتابه، بشقاب، لیوان و خوراکی‌های پلاستیکی را برای کودک شش ساله محیا کرده است تا فضای واقعی از محیط آشپزخانه داشته باشند.

ست اسباب بازی آشپزخانه دورا - اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله

تهیه ست اسباب بازی آشپزخانه دورا مدل naabsell 215 از دیجی‌کالا:

.

۶- اسباب بازی سوپر مارکت مدل Super Market play set

معرفی مشاغل مختلف یک طرف ماجرا است و تمرین کردن کارهای روزمره طرف دیگر ماجرا می‌باشد که این اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله در اختیار کودکان قرار می‌دهد. خرید مواد غذایی از یک سوپر مارکت جمع و جور واقعاً لذت بخش خواهد بود. کودک در این بازی هم پول کاغذی دارد و یک عدد بارکدخوان و هم میوه‌های پلاستیکی زیبا و چند پاکت آبمیوه و چند خوراکی دیگر که در یک سوپرمارکت به فروش می‌رسد، کودک می‌تواند در نقش یک فروشنده یا یک خریدار خود را تصور کند و لحظاتی لذت‌بخش را سپری نماید.

وزن این اسباب بازی در حدود دو کیلو و هشتصد گرم می‌باشد.

اسباب بازی سوپر مارکت - اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله

تهیه اسباب بازی سوپر مارکت مدل Super market play set از دیجی‌کالا:

.

۷- ست اسباب بازی خانه عروسکی مدل Happy Family

یک بسته ی کامل با دو خرگوشی به همراه یک خانه ی زیبا است و همه‌ی تجهیزاتی که یک خانواده‌ی خرگوشی به آن احتیاج پیدا می کند مانند یک دست مبل، تلفن، چراغ خواب و کمد در این اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله تعبیه شده است. کودکان تا ساعت‌ها خیالبافی و بازی دلچسبی خواهند داشت. قطعاً این خانواده به همراهی کودک شما لحظه‌های سخت و شیرینی را در کنار هم سپری خواهند کرد و دختر بچه ۶ ساله در تخیلات خود قطعاً تجربه‌هایی در قالب این خرگوش‌ها و خانه‌شان بدست خواهد آورد که این همان ویژگی است که هدف همه‌ی اسباب بازی ها می‌باشد.

ست اسباب بازی خانه عروسکی مدل HAPPY family

تهیه ست اسباب بازی خانه عروسکی مدل Happy Family از دیجی‌کالا:

.

۸- ست اسباب بازی ابزار پزشکی مدل ۳۰۱

یک خانم دکتر کوچک به ست کامل لوازم پزشکی نیاز دارد که این اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله این مهم را فراهم کرده است.

 کودک دنیای پزشکی و پرستاری را با یک آمبولانس، قیچی، گوشی پزشکی، عینک و ۲۳ وسیله دیگر به خوبی لمس خواهد کرد و شاید در آینده این حرفه را با توجه به استعداد و علایقش انتخاب کرد و همیشه از این اسباب بازی خاطرات خوبی برای تعریف کردن خواهد داشت. این اسباب بازی در حدود ۹۰۰ گرم وزن دارد و از جنس پلاستیک می‌باشد.

ست اسباب بازی ابزار پزشکی - اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله

تهیه ست اسباب بازی ابزار پزشکی مدل ۳۰۱ از دیجی‌کالا:

.

لگو، اسباب بازی خاطره ساز

لگو اسباب بازی است که همه‌ با آن خاطراتی دارند اولین بار توسط شرکتی دانمارکی ساخته شد و به معنای خوب جفت کردن می‌باشد. این محصول از ساده تا پیچیده‌ترین طرح‌ها را ساخته است و مناسب کودکان ۲ ساله و بزرگسالان هم می‌باشد. لگو باعث کمک به افزایش هوش تجسمی و هوش ریاضی کودکان می‌شود. خلاقیت کودکان افزایش می‌یابد. ساختارمندی و منظم بودن با این اسباب بازی به کودکان فهمانده می‌شود. هماهنگی چشم و دست افزایش می‌یابد. توانایی حل مسئله پیدا می‌کنند. باعث افزایش تمرکز در کودکان خواهد شد.

لگو در طی سال‌ها فعالیت به فکر ساخت سریال، سریال کوتاه و فیلم سینمایی The Lego Movie نیز افتاده است و شبکه اجتماعی مخصوص به خودش به نام لگو من (My Lego) را دارد. شرکت سازنده لگو دارای مجله لگو، پارک لگو و باشگاه لگو نیز می‌باشد.

۹- لگو سری education مدل Creative LEGO Brick Set

لگو سری education به معنایی واقعی کلمه خلاقیت کودکان را افزایش خواهد داد و بهترین اسباب بازی برای دختر ۶ ساله می‌باشد که با ۱۰۰۰ قطعه لگو محصولی که دوست دارد را بسازد یا از ۸ بروشور موجود در بسته اسباب‌بازی استفاده کند و یک زرافه، دختربچه، پل،کشتی و… را بسازد و از زمانی که صرف ساخت‌و ساز می‌کند لذت کافی را ببرد و حس اعتماد به‌نفسی که در پایان بازی به او دست می‌دهد شاد شود.

لگو سری اجوکیشن - اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله

تهیه لگو سری education مدل Creative LEGO Brick Set از دیجی‌کالا:

.

۱۰- لگو فضاپیما انلایتن مدل ۵۰۹ تعداد ۱۲۵ قطعه

نمی‌دانم کسی مانند والنتینا ترشکووا اهل روسیه و اولین زن فضانورد چگونه تربیت شده بود که خود را در این جایگاه بسیار عظیم در زمانه‌ای که زنان و دختران جایگاه در این صنعت نداشتند، رساند. به نظر من قدرت تخیل و اعتماد به نفسی به او داده شده بود.

این لگو با طرح فضاپیما که اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله است قدمی کوچکی برای ورود و رویاپردازی در مورد فضا خواهد بود و ذهن خام کودکی که هنوز به رشته‌ای علاقه‌مند نشده را به فکر فرو خواهد برد. هر بار این فضاپیما ساخته و بدون نگرانی خراب می‌شود و کودک شش ساله هرگز استرس آسیب به اسباب بازیش را نخواهد کشید. این بسته‌ی لگو شامل ۱۲۵ قطعه است و علاوه بر ساخت فضاپیما، کودک می‌تواند یک فضانورد نیز با قصعات آن بسازد. وزن محصول ۳۰۰ گرم می‌باشد و یک فضاپیمای در حدود ۲۰ سانتی متری را می‌توان با قطعات آن سرهم کرد. درب فضاپیما قابل باز شدن است و داخل آن یک رادار متحرک با قصعات لگو جاسازی می‌شود.

به نظر این فضاپیما حس کنجکاوی کودکان را تحریک می‌کند و بعد از بازی سوالات زیادی برایشان به وجود می‌آید و آن موقع است که والدین یا خود سوالات کودک را جواب می‌دهند یا با تهیه یک کتاب علمی مناسب سن ۶ سال حس کنجکاوی او را پاسخ خواهند داد.

لگو فضاپیما انلایتن مدل 509 - اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله

تهیه لگو فضاپیما انلایتن مدل ۵۰۹ از دیجی‌کالا:

 .

محصول دیگری به نام لگو فضاپیما انلایتن مدل ۵۰۲ تعداد ۳۰ قطعه نیزموجود می‌باشد که هم ابعاد کوچکتری در حدود ۱۰ سانتی متری دارد و وزن این اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله ۱۵۰ گرم است و هم از قیمت مناسب‌تری برخوردار می‌باشد.

تهیه لگو فضاپیما انلایتن مدل ۵۰۲ از دیجی‌کالا:

.

 قلقلک ذهن با بازی‌های فکری

بازی‌های فکری یک روش شیرین و جذاب برای یادگیری کودک شش ساله خواهد بود. بازی فکری فعالیت‌های فکری و بعضی مواقع فیزیکی پرورش می‌دهند و آن‌ها را به کسب دانش و علم‌اندوزی تشویق می‌کنند.

۱۱- بازی فکری بازی تا مدل تردست

برای روزهایی که بچه ها با همسن و سالانشان یکجا جمع هستند به فکر چاره‌ای بوده‌اید؟ اگر نبودید به شما بازی فکری را پیشنهاد می‌دهیم.

بازی فکری بازی تا مدل تردست اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله می‌باشد البته افراد بالای ۳ سال نیز می‌توانند از این بازی مهیج استفاده کنند.

این بازی برای ۲ تا ۴ نفر طراحی شده‌است و نحوه‌ی بازی به این صورت است که برچسب مناسب را به زیر ۲۴ لیوان رنگی می‌چسبانیم. یک لیوان سفید نیز موجود است هر بازیکن ۶ لیوان در اختیار می‌گیرد.، از ۲۰ کارت بازی یکی را برمی‌گردانید و با استفاده از ۴ چکش لیوان دار که به هر بازیکن یکی تعلق می‌گیرد باید متناسب به ترتیب رنگ با چکش لیوان‌ها را بگیرید. هر بازیکن که سریع ۶ لیوان به همراه لیوان سفید را جمع کند برنده این بازی می‌شود. این بازی فکری علاوه بر یک بازی مهیج باعث هماهنگی عصب و عضله در کودکان نیز می‌شود و سرعت عمل کودکان دختر شش ساله را تقویت می‌کند.

بازی فکری بازی تا مدل تردست

تهیه بازی فکری بازی تا مدل تردست از دیجی‌کالا:

.

۱۲- بازی فکری فکرانه مدل LONPOS

۳۰۳ معما از آسان تا سخت با فقط ۱۲ مهره‌ی رنگی بهترین اسباب بازی برای دختر ۶ ساله می باشد زیرا ذهن را درگیر حل معماها خواهد کرد و به قدرت تمرکز کودک شش ساله کمک می‌کند و احتمالاً با حل معماهای پیچیده، والدین سریع‌تر به هوش بالای کودکشان پی ببرند. این اسباب بازی فکری به معمای نقطه‌های رنگی در جهان شناخته شده می‌باشد.

بازی فکری فکرانه مدل lonpos

تهیه بازی فکری فکرانه مدل LONPOS از دیجی‌کالا:

.

آیا ورزش و تندرستی با اسباب بازی‌ها امکان پذیر است؟

هر روز هشدارهایی مبنی بر چاقی کودکان را از اخبار می‌شنویم و زنگ خطر به صدا در آمده است. شاید ورزش خشک و جدی و اجبار آن‌ها به انجام حرکات کششی و نرمش، جوابگو نیست و آن‌ها را به ورزش ترغیب نکند اما با کمی ذکاوت و تهیه اسباب بازی‌های که کودک را به تحرک مجبور می‌کند، راه حل این معظل باشد.

۱۳- بازی آموزشی موسسه تولیدی پومین مدل پا به پا

کودک شش ساله بسیار فعال و پرتحرک است نیاز دارد تمایل دارد بپرد سوار تاب شود دوست دارد طناب بازی کند و از حلقه خوشش می‌‌آید. اگر دوست دارید این به این حجم از انرژی بازی جذاب و متنوع‌ای اهدا کنید پس اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله که با فعالیت بدنی همراه باشد و جدید باشد را به شما توصیه می‌کنیم. بازی پا به پا بازی هیجان انگیزی است که کودک ۶ ساله پای خود را داخل چیزی شبیه دمپایی می‌کند و با دست دو طناب که به آن وصل شده است را می‌گیرد. حالا یا مسابقه‌ای برپا کنید یا از او بخواهید تعادل خودش را حفظ کند و راه برود. ساعت‌ها کودک ۶ ساله با بازی جدیدش سرگرم خواهد بود و علاوه بر آن به حفظ تعادل، هماهنگی عصب و عضله، تقویت عضلات دست وپا کمک شایانی می‌کند.

بازی پا به پا - اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله

تهیه اسباب بازی پا به پا از دیجی‌کالا:

.

وسیله‌های مشابه‌ای که می‌تواند به رشد عضلات و تقویت حرکات کودک شش ساله کمک کند طناب و حلقه‌ هولاهوپ است که  هم قیمت مناسبی برخوردار است و هم معرف حضور همه می‌باشد و قطعاً اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله خواهد بود.

تهیه طناب بازی از دیجی‌کالا:

.

تهیه هولاهوپ بچه گانه سی دا از دیجی‌کالا:

.

دنیایی پر از خلاقیت با خمیربازی‌ها

خلق یک اثر از ماده‌ی بیجانی مانند خمیر چه اسمی به جز خلاقیت می‌تواند داشته باشد. هزاران طرح و شکل با این مواد منعطف دوست داشتنی رنگارنگ می‌توان خلق کرد.

۱۴- گل رس کد ۶۷۹۰

گِل بازی چه برای کودک و چه برای بزرگسالان همیشه جذاب بوده است. خلاقیتی که با یک تکه بی‌جان گِل می‌توان نشان داد بینهایت خواهد بود. گِل بازی موجب افزایش آرامش کودک ۶ ساله می‌شود. کودکان را با طبیعت آشتی می‌دهد و با هنرهایی مثل مجسمه سازی آشنا می‌کند.

گل رس اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله است. وزن این بسته در حدود ۵۰۰ گرم است و به همراه بسته چند کاتر از اشکال حیوانات و یک وردنه نیز موجود می‌باشد.

گل رس کد 6790 - اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله

تهیه گل رس از دیجی‌کالا:

.

۱۵- خمیربازی آریا مدل آدمکی

به اسباب بازی خاطره ساز خمیربازی رسیدیم. این برند نامی آشنا برای کودکان این سرزمین دارد. این شرکت آموزش‌های بامزه‌ای هم با خمیربازی‌ آریا در نظر گرفته است که تماشای ویدئو‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

خمیر بازی آریا تنوع بسیار زیادی دارد اما در اینجا سعی کردم از محصولاتی متنوع آن نام ببریم. این محصول از شرکت آریا مناسب سنین سه سال به بالا است و قطعاً اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله نیز می‌باشد.

قبل از استفاده از خمیربازی آریا مدل آدمکی دست‌ها را بشویید تا بدلیل چسبناکی خمیر، آلودگی‌ها و چربی‌های که بر روی دست قرار دارد به خمیر بازی آریا منتقل نشود،  سفره‌‌ای که در بسته محصول است را پهن کنید و با با ۱۴ رنگ خمیر و قطعات پلاستیکی اجزا بدن مثل دست و پا و بینی و… کودک به راحتی می‌توانید یک آدمک بامزه خلق کند. این محصول یک سی دی آموزشی نیز دارد.

خمیر بازی آریا مدل آدمکی - اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله

تهیه خمیربازی آریا مدل آدمکی از دیجی‌کالا:

.

۱۶- ست خمیر بازی دندانپزشکی مدل پلی دو

مراجعه به دندانپزشکی یکی از عادت‌های خوبی است که می‌توانید به کودکان آموزش دهید و ترس ناشی از آن را با صحبت و توضیح در مورد روند کاری دندانپزشک، کاهش دهید و در کنار همه‌ی این فعالیت‌ها یک اسباب بازی آموزش فنون هم بسیار کمک کننده می‌باشد. خمیربازی پلی دو اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله است تا با قالب و خمیر دندان بسازد و داخل سر آموزشی قرار دهد و با ابزار دندانپزشکی موجو در بسته و یک عدد فرز مخصوص دندانپزشکی باتری خور، کاملاً حس یک دندانپزشک را درک کند و به کشفیاتی دست پیدا کند. این اسباب بازی علاوه بر یک بازی آموزشی موجب می‌شود کودک شش ساله دید بهتری در مورد مطب دندانپزشکان پیدا کند.

سن خمیر بازی دندانپزشکی مدل پلی دو - اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله

تهیه خمیربازی پلی دو از دیجی‌کالا:

.

۱۷- خمیر شنی آریا کد ۱۰۸۵ به همراه میز بادی

بازی با شن‌های لب ساحل چه لذت وصف ناشدنی را برای همه‌ی سنین مخصوصاً کودکان فراهم می‌کند و شاید تصور اینکه بتوان در خانه هم شن بازی کرد دور از تصورتان بوده است اما خمیر شنی آریا به این قضیه جامع عمل پوشانده است.

شن بازی در کلینیک‌های روان درمانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. تخیلات کودک به خوبی توسط شن نشان داده می‌شود. حتی  با شن بازی از لحاظ روحی و روانی تخیله می‌شود و بر افزایش خلاقیت و سازندگیش نیز افزوده می‌شود. شن بازی فرصت مناسبی است تا کودک شش ساله پی به مفاهیمی مانند وزن، حجم، درک هندسی و فضایی خواهند برد. مهارت دست‌ورزی نیز با شن بازی بهبود می‌یابد.

خمیر شنی آریا اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله نیز خواهد بود و دختران خردسال قلعه‌ی زیبای آرزوهای خود را خواهند ساخت و لذت خواهند برد. ویدئو آموزشی تکنیک ساخت قلعه شنی نیزموجود است.

در این بسته یک سفره بادی، چندین قالب، بیلچه، چنگک،قالب حیوانات و سه رنگ شن موجود می‌باشد.

خمیر شنی آریا کد 1085 به همراه میز بادی

تهیه خمیر شنی آریا از دیجی‌کالا:

.

۵ نکته که قبل از تهیه اسباب بازی باید رعایت شود

  • ویژگی‌های کودک توجه شود. کودک در طی شش سال زندگی مهارت‌های بسیاری کسب کرده است از نظر جسمانی بسیار توانا شده است و قادر است کارهای شخصی را به تنهایی انجام دهد. مفاهیمی مانند ارتفاع، زمان، وزن و پول را شناخته است. از داستان‌سرایی و شوخی کردن لذت می‌برد.
  • نکات ایمنی رعایت شود. سطح صاف و صیقلی داشته باشد.
  • وزن اسباب بازی مناسب دختر ۶ ساله متناسب با جثه او تهیه شود.
  • از وسایل بهداشتی در تهیه اسباب بازی استفاده شده باشد.
  • لبه‌ی اسباب بازی‌ها نباید تیز و برنده باشد.

شما برای دختر شش ساله خود چه اسباب بازی تهیه می‌کنید. کدام اسباب بازی به نظر شما، بهترین اسباب بازی برای دختر ۶ ساله می‌باشد. لطفاً نظر خود را با ما درمیان بگذارید.


نگارنده: افسانه نجفی

2 دیدگاه برای “اسباب بازی‌های جذاب برای دختر شش ساله

  1. اشتراک‌ها: بهترین اسباب بازی برای کودک 5 ساله- 14 اسباب‌بازی برای پرورش ذهن و جسم

  2. اشتراک‌ها: اسباب بازی دخترانه آشپزخانه - 13 اسباب بازی مناسب برای خاله بازی‌های دختربچه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.