بهترین اسباب‌ بازی برای پسر دو ساله

بهترین اسباب بازی پسرانه دو ساله

دو سالگی سن بسیار مهمی است. از این جهت که در این حوالی کودک از شیر گرفته می‌شود و همینطور از پوشک. دو سالگی سن منحصر به فردی است از این جهت که در آن کودک به دنبال استقلال و تصمیم‌گیری است.

به همین جهت برای ایجاد سرگرمی های کودک 2 ساله باید اسباب بازی های خاصی را تهیه کرد. کودک پسر می‌تواند در دو سالگی از محیط اطراف شناخت داشته باشد و واکنش نشان دهد و از اشیای خاصی استفاده کند. به همین منظور برای تقویت و رشد دادن این ویژگی‌ها باید از اسباب بازی های مناسبی برخوردار باشد.

اسباب بازی هایی که در راستای تقویت و رشد دادن ویژگی‌های ذهنی و فیزیکی کودک باشند.

در نتیجه ما لیستی از بهترین اسباب بازی پسرانه دوساله تهیه کرده‌ایم.

1- حرکتی

منظور از اسباب‌بازی حرکتی وسایلی هستند که پسر را به حرکت فیزیکی وامی‌دارند. چرا که در 2 سالگی کودک کم‌کم شروع به حرکت می‌کند و می‌تواند به توپ ضربه بزند، روی پنجهٔ پایش بایستد، در حین راه رفتن چیزی را در دست‌هایش نگه دارد و از یک ارتفاع کم پایین بپرد.

با ساده‌ترین وسایل مثل توپ بازی می‌توانید هم کودک را سرگرم کنید و هم به رشد جسمانی او کمک کنید.

در اینجا ما دو نمونه از اسباب‌بازی‌های حرکتی که در دو دسته‌ی مختلف هستند را معرفی می‌کنیم.

1- توپ بازی

توپ بازی با انواع و اقسام رنگ‌ها، طرح‌ها، اندازه‌ها و وزن ارائه می‌شوند. به عنوان یک نمونه پیشنهاد می‌کنم این توپ را در دیجیکالا ببینید. و به منظور خرید اسباب بازی کودک دو ساله روی لینک زیر کلیک کنید.

بهترین اسباب بازی پسرانه دوساله

2- قایق سوختی تندرو

اگر به دنبال اسباب‌بازی نوستالژیکی هستید تا هم به یاد خاطرات کودکی خود بیافتید و هم هدیه برای کودک دوساله خود داشته باشید، این قایق اسباب‌بازی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

فقط کافیست مراقب گوشه‌های تیز آن باشید. طبق دستورالعمل آن، با استفاده از آب یا شمع و ژل آتش‌زا، این قایق در آب به حرکت درمی‌آید.

بهترین اسباب بازی پسرانه دوساله

2- ساختنی

مناسب‌ترین گزینه برای خرید اسباب‌بازی کودک دوساله که ساختنی باشد می‌تواند پازل باشد.

چراکه در این سن پیدا کردن روابط میان اشکال و اجسام برای کودک جذاب است. کامل کردن پازل حس پیروزی به کودک می‌دهد و در طی حل پازل قدرت تشخیص و تمرکز او تقویت می‌شود.

بهترین اسباب بازی پسرانه دوساله

پازل‌ها انواع مختلفی دارند. پازل کاغذی و چوبی مرسوم‌ترین آنها هستند که یک نمونه از آنها را در بالا می‌بینید.

نوع دیگر پازل‌ها نوع سه بعدی هستند. برای مثال پازل مکعبی دارای جورچینی در سطح اضلاعش است که کودک می‌تواند با پر کردن آنها مهارت‌های خود را تقویت کند.

لینک خرید یک نمونه از این پازل سه‌بعدی از دیجیکالا را در زیر آورده‌ایم.

بهترین اسباب بازی برای پسر دو ساله

3- آشنایی با فنون

دو سالگی سنی است که کودک رنگ‌ها را تشخیص می‌دهد و می‌تواند از اشیا برای کاری استفاده کند.

یادگیری ضربه زدن به اجسام با وسیله‌ای مثل چکش و دیدن نحوه حرکت اجسام پس از ضربه می‌تواند دید خوبی به کودک از فیزیک بدهد.

1- اسباب‌بازی آموزشی دالی توپه

سازوکار این اسباب‌بازی به این صورت است که دو طبقه وجود دارد که با یک مسیر مارپیچ به هم متصل‌اند. کودک شما با چکش به توپ طبقه بالا زده و توپ در مسیر حرکت می‌کند تا به مخزن برسد. این اسباب‌بازی موجب افزایش مهارت‌های حرکتی و اعتماد به نفس کودک می‌شود. همچنین او را با طبقه‌بندی آشنا می‌کند و او را برمی‌انگیزاند.

خرید اسباب بازی کودک دو ساله

2- مینی فوتبال

یک بازی فوتبال دونفره برای کودکان که عاشق فوتبال هستند. بچه‌ها می توانند ساعت های اوغات فراغتشان را به خوشی با این بازی بگذرانند. با فشردن دکمه ها توپ پرتاب و هدایت می شود و با زدن گل بیشتر برنده مشخص می شود.

بازی جذاب و مهیجی است و به نوعی جایگزین فوتبال دستی می‌شود.

هدیه برای کودک دو ساله

4- طراحی

برای این بخش ما دو انتخاب برای شما داریم.

1- ژل اسلایم

امروزه اسباب‌بازی‌های کودکان بسیار متنوع و پیرو علم روز هستند. ژل اسلایم، که شبیه به خمیر بازی است، دارای قابلیت کشسانی بوده و رنگ‌های خیره‌کننده و متنوعی را دارد. برای طراحی مدل‌های مختلف مناسب بوده و به خلاقیت کودک شما کمک می‌کند.

این وسیله بازی حس‌های بینایی، بویایی و لامسه را در کودک تقویت می‌کند.

برای جذابیت بیشتر می‌توانید چند رنگ آنرا سفارش دهید و با هم مخلوط کنید تا معجونی چشم‌گیر از رنگ‌ها داشته باشید.

بازي با كودك دو ساله

2- خمیر بازی

خمیر بازی را می‌توان به عنوان پیشینه‌ی ژل اسلایم که پیشتر معرفی شد معرفی کرد. یکی از ساده‌ترین و بهترین اسباب بازی پسرانه دوساله همین است. خمیر بازی معمولا در بسته‌بندی‌هایی شامل چندین قطعه خمیر با رنگ‌های مختلف و زیبا ارائه می‌شود. بعضی از شرکت‌ها در کنار خمیر، قالب‌ها و وسایلی هم برای طراحی اشکال متفاوت ارائه می‌کنند.

اما حتی بدون استفاده از قالب هم می‌توان طراحی‌های جالبی داشت. طراحی با خمیر بازی:

  • به مانند ژل اسلایم، تمرکز و تخیل کودک را تقویت می‌کند.
  • ورز دادن آن در دست علاوه بر قوی کردن دست، موجب آرامش و تخلیه کودک می‌شود.
  • تمرین با آن موجب افزایش هماهنگی چشم و دست می‌شود.

با مراجعه به لینک زیر می‌توانید انواع واقسام خمیرهای بازی را در دیجیکالا مشاهده کنید.

عکسهای اسباب بازی پسرانه

5- اسباب بازی فکری برای کودکان زیر دو سال و دو سال

1- بازی فکری پومین مدل پایه اشکال

برای بازی با کودک دو ساله خود و همراهی او این اسباب بازی انتخاب مناسبی است. پومین از حلقه‌ها و پایه‌های رنگارنگ و با اشکال متفاوتی تشکیل شده که در کنار بازی، آموزش هم می‌دهد.

سرگرمی های کودک 2 ساله

2- مکعب هوش

اگر به دنبال گزینه‌ای مناسب هدیه برای کودک دو ساله فامیلتان هستید معطل نکنید.

این اسباب بازی جذاب از بهترین مواد اولیه و رنگ های مناسب کودکان تهیه شده است. هر وجه این مکعب ها دارای سه شکل است و کودک شما باید با پیدا کردن شکل مناسب، قطعه را داخل مکعب جایگذاری کند. جمعا 18 شکل متفاوت در 6 رنگ مختلف در این اسباب بازی هست.

این اسباب بازی به تقویت هوش کودک و هماهنگی دست و چشم او کمک می‌کند.

اسباب بازی فکری برای کودکان زیر دو سال

برای تهیه‌ی این بازی فکری از دیجیکالا به روی لینک زیر کلیک کنید.

(DIY) یا خودتان انجامش دهید

DIY که مخفف Do It Yourself به معنای خودت طراحیش کن یا خودت انجامش بده، فرهنگ جدیدی است که مردم را به فراهن نمودن لوازم مورد نیاز خود، بدون نیاز به متخصص، تشویق می‌کند.

این قضیه را به اسباب بازی و سرگرمی‌های کودک 2 ساله نیز تعمیم می‌دهیم. لزوما نباید اسباب‌بازی آماده خرید و پول و خلاقیت خود را هدر بدهید. یعنی با ابزار ساده و کمی چاشنی خلاقیت اسباب بازی فکری کودکان زیر دو سال یا بالای دو سال خود را درست کنید.

با این کار در آینده هم می‌توانید به کودکتان هنر طراحی و ساخت با ساده‌ترین اشیا را بیاموزید و به پرورش خلاقیت آنها کمک کنید.

برای نمونه کاردستی‌ها و اسباب‌بازی‌هایی که در ویدیوی زیر درست می‌شود را ببینید.

از نظر شما بهترین اسباب بازی پسرانه دوساله چه مواردی را شامل می‌شود؟ برای خرید اسباب بازی کودک دو ساله چه موردی را پیشنهاد می‌کنید و چرا؟ نظرات و پیشنهادات خود را به ما بگویید.


نوشته‌ی امیر حسینی

One thought on “بهترین اسباب‌ بازی برای پسر دو ساله

  1. Pingback: بهترین اسباب بازی برای دختر 3 ساله - چگونه با کودک سه ساله خود بازی کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.