بهترین اسباب‌بازی برای دختر دوساله

دست نگهدارید! عجله نکنید! جشن تولدی پیش رو دارید؟ یا قراراست بخاطر خوشحال کردن یا سورپرایز دختر دوساله‌یتان برایش هدیه بخرید؟ نظرتان راجع به خرید اسباب‌بازی مناسب برای دختر دو ساله چیست؟


چند دقیقه وقت بگذارید و همراه ما باشید تا پیشنهادهایی را که بر اساس نیازهای یک دختر در این سن ارائه شده بخوانید. به احتمال زیاد، بعد از خرید اسباب‌بازی مناسب دختر دو ساله، هم شما و هم فرزند‌تان تجربه‌ی شادمانه‌تری خواهید داشت.

ما در این مطلب سعی داریم اسباب بازی‌های مناسب برای دختر ۲ ساله را به شما معرفی کنیم؛ اما قبل از آن، خوب است مفهوم بازی را برای یک کودک دو ساله بدانیم. بازی، در این سن یعنی آغاز تلاش برای فهم دنیا و یکی از بهترین کارها برای کمک به این روند‌، در اختیار قرار دادن فضا و امکاناتی است که این تجربه را عمیق‌تر و لذت بخش‌تر کند.
بنابراین خرید اسباب بازی مناسب دختر دو ساله باید مطابق با نیازهای روحی و روانی او باشد و او را برای ورود موفق به دنیای واقعی آماده کند و به رشد و بهبود مهارت‌های حرکتی، کلامی، اجتماعی، هیجانی و شناختی او کمک شایانی نماید.

پس در ادامه برای معرفی بهترین اسباب بازی‌ها برای دختر دوساله با ما همراه باشید.

۱- عروسک

شاید به جرات بتوان گفت خرید عروسک یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌تواند برای یک دختر هیجان‌انگیز باشد. چون کودک دو ساله هنوز توانایی برداشتن اجسام سنگین را ندارد، خرید عروسک‌های پارچه‌ای و سبک می‌تواند بهترین اسباب‌بازی برای دختر دو ساله باشد. در ادامه به چند مدل از انواع عروسک‌ها اشاره می‌کنیم.

عروسک طرح دختر روسی

حس همذات‌پنداری و شباهت‌ها‌یی که کودک بین خود و عروسکش می‌بیند، سر‌آغاز رشد مهارت تحلیل و ارزیابی در اوست. تجزیه و تحلیلی که در نهایت‌، مهارت‌های شناختی و هیجانی او را پرورش خواهد داد و تمرکز او را به کشف تفاوت‌ها و شباهت‌ها بیشتر می‌کند.
عروسک طرح دختر روسی، نرم، سبک و قابل شستشوست و به راحتی در دستان دختر کوچولوی شما قرارمی‌گیرد و می‌تواند همدم دائمی او در لحظات خواب و بیداری باشد.

عروسک دختر طرح روسی

برای خرید این عروسک ، روی لینک زیر کلیک کنید

عروسک طرح حیوانات

اگر دوست دارید دختر کوچولوی شما با دنیای حیوانات هم آشنا شود، می توانید یک نمونه از عروسک‌های با طرح حیوان را برایش تهیه کنید. پیشنهاد ما این اسب تک شاخ کوچک و قشنگ است.
جنس نرم و رنگ بندی متنوع و قابلیت شستشوی این عروسک، دست شما را برای یک انتخاب خوب‌ باز می‌کند و می‌تواند بهترین اسباب بازی برای دختر دو‌ساله باشد.

عروسک اسب تک شاخ

برای خرید عروسک اسب تک شاخ، روی لینک زیر کلیک کنید

عروسک های انگشتی مدل حیوانات

با خرید این نوع اسباب بازی می‌توانید اسم حیوانات و صدای آنها را به دختر دوساله‌ی خود آموزش دهید. ضمن اینکه اگر فرزندتان عادت به مکیدن انگشتانش دارد‌‌، به دلیل اینکه انگشتان با عروسک‌ها پوشیده می‌شود، احتمال ترک این عادت را برای او فراهم می‌آورید.
جنبه آموزشی و کمک به ترک عادت‌های اشتباه، می‌تواند این عروسک‌های انگشتی را تبدیل به اسباب‌بازی مناسب دختر دو ساله نماید.

ست عروسک انگشتی

برای خرید ست عروسک انگشتی، روی لینک زیر کلیک کنید

۲- ست‌های اسباب‌بازی

شاید باور کردنی نباشد اما هم زمان با رشد کمی دختر نازنین‌تان، رشد کیفی قابل توجهی در فهم و ادراک او در حال وقوع است. یک دختر دو ساله با دقت حیرت‌آوری مشغول تحلیل رفتار روزانه‌ی شماست و علاقه‌ی زیادی به تقلید دارد. خرید ست‌های اسباب بازی به او کمک می‌کند تا در عالم خیال، خود را جای شما بگذارد و تمرین مهارت‌های رفتاری را با جدیت آغاز نماید.

ست آشپزخانه

با خرید ست آشپرخانه، اجازه می‌دهید دختر دوساله‌تان با عروسک‌هایش در عالم خیال خاله‌بازی کند و حسابی سرگرم شود.
ست آشپزخانه‌ی اسباب‌بازی مدل سبد‌دار که شامل ظروف آشپزخانه مختلف همراه با یک سبد است، می‌تواند هدیه‌ای هیجان‌انگیز برای دختر دو‌ساله‌ی شما باشد.

ست آشپزخانه مدل سبددار

برای خرید ست آشپزخانه مدل سبددار ، روی لینک زیر کلیک کنید

ست اسباب‌بازی عروسک و کالسکه

با خریدن این ست، با یک تیر دو نشان زده‌اید. دختر کوچولوی شما‌، هم صاحب یک کالسکه شده و هم یک عروسک. علاوه براین، با راه بردن عروسک داخل کالسکه به تقلید رفتار شما می‌پردازد و حس مادر بودن و مسئولیت‌پذیری را تمرین خواهد کرد.

عروسک و کالسکه مدل آتا

برای خرید این عروسک و کالسکه، روی لینک زیر کلیک کنید

ست قطار و راه‌آهن

اگر دوست دارید دختر دوست‌داشتنی شما با یک قطار کوچک و رنگارنگ که موزیکال هم هست یک سفر خیال انگیز را تجربه کند، این مجموعه هدیه‌ی خوبی است.
علاوه بر این، بازی با قسمتهای مختلف این قطار به افزایش مهارت دست‌ورزی او کمک خواهد کرد. از دیگر مزایای این اسباب‌بازی رنگ‌بندی شاد و قابلیت حرکت آن با باتری است.

ست قطار و راه آهن

برای خرید ست قطار و راه آهن روی لینک زیر کلیک کنید

۳- بازی‌های آموزشی و سرگرمی

در دسته‌ی آخر به اسباب‌بازی‌ها و وسایلی می‌پردازیم که جنبه‌ی آموزشی و سرگرم کنندگی بیشتری دارند و دارای تنوع بسیاری بوده و انتخاب بر اساس سلیقه‌ی شما را آسان‌تر می‌کنند.

توپ‌ها

بازی با انواع مختلف توپ مزایای بسیاری دارد که از آن جمله می‌توان به بهبود مهارت‌های حرکتی، ایجاد هماهنگی بین دست و چشم، یادگیری واکنش سریع و تقویت مهارت گرفتن و دست به دست کردن آن اشاره کرد.
شما هم می‌توانید به عنوان والد، در این بازی مفرح با دختر دو ساله‌ی خود همراه شوید. فقط فراموش نکنید که توپ نرم پولیشی یا پلاستیکی کوچک، سبک و قابل استفاده در محیط داخل یا خارج خانه را به عنوان معیار انتخاب مد نظر قرار دهید.

برای خرید بسته ۶ عددی توپ استخری روی لینک زیر کلیک کنید

لگو

استفاده از لگو، ضمن تقویت مهارت‌های حرکتی دختر دو‌ساله‌ی شما، یک فایده‌ی خیلی مهم دیگر هم دارد و آن شکوفایی خلاقیت برای کشف، بهم‌ریزی و خلق دوباره است. کودک می‌آموزد علاوه بر الگوهای از پیش تعیین شده برای سر‌هم کردن قطعات لگو، بر اساس فکر خود نیز، شی‌ای جدید بیافریند.
فقط به خاطر بسپارید، لگو را با قطعات درشت تهیه کنید تا خطر بلعیدن آن توسط کودک کاهش یابد.

برای خرید لگو مدل اسکیمو روی لینک زیر کلیک کنید

نکات پایانی :

فراموش نکنیم که دختر دو ساله و نوپای شما، کاشف کوچکی است که فرایند یادگیری‌اش از راه انجام دادن یا به تعبیر خودمانی دست به کار شدن، امکان‌پذیر می‌شود.

بازی فرصتی برای توسعه‌ی مهارت‌های جدید از طریق پیگیری علائق منحصر به فرد کودک است و اسباب‌بازی، از راه‌های مختلف در خدمت شکل دادن به رشد و توسعه اوعمل می‌کند.

بنابراین برای خرید بهترین اسباب‌بازی برای دختر ۲ ساله در نظر گرفتن معیارهای زیر، بسیار کمک‌کننده و مفید خواهد بود.

  • تناسب اسباب‌بازی با سن کودک
  • کیفیت خوب و دوام قابل قبول
  • میزان درگیرکنندگی و جلب توجه و مشارکت کودک در حین بازی
  • تقویت روحیه کشف و حل مساله
  • جرقه زدن و تحریک قوه تخیل یا رویا پردازی

هر چه مشارکت فرزند شما در حین بازی با اسباب‌بازی بیشتر شود و از ذهن و بدن خود برای بازی بیشتر استفاده کند، بیشتر خواهد آموخت.

تحقیق و نگارش: ویدا کیانا

انتخاب شما برای خرید اسباب‌بازی مناسب دختر دو‌ساله‌تان چیست؟ کدام اسباب بازی از نظر شما بهترین اسباب‌بازی برای دختر دو‌ساله می باشد؟

لینک‌های مرتبط

اسباب‌بازی فکری و آموزشی در دیجی کالا

اسباب‌بازی عروسک و مدل در دیجی کالا

مطالب مرتبط

بهترین اسباببازی برای دختر ۳ساله

اسباب‌بازی دخترانه آشپزخانه مناسب برای خاله‌بازی

1 دیدگاه برای “بهترین اسباب‌بازی برای دختر دوساله

  1. زهرا عامری منش گفته:

    با سلام. چقدر خوب و دلچسب اسباب بازی ها معرفی و تبیین شده اند. متون بسیار زیبا، کامل و بسیار دقیق.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.