بهترین اسباب بازی برای دختر ۳ ساله

بهترین اسباب بازی برای دختر 3 ساله

 

آیا شما هم بدنبال خرید بهترین اسباب بازی برای دختر ۳ ساله خود هستید؟ درست انتخاب کرده اید. ما در اینجا قصد داریم اسباب بازی مناسب دختر سه ساله را به شما معرفی کنیم.

در پستهای قبلی در مورد بهترین اسباب بازی برای کودک ۵ ساله و بهترین اسباب بازی برای پسر دوساله صحبت کردیم.

از آنجایی که بخش پررنگی از آموزش، از طریق بازی به کودک منتقل می شود، انتخاب اسباب بازی مناسب اهمیت زیادی دارد.  پس باید اسباب بازیهایی متناسب با توانمندیها و ویژگیهای کودک ۳ ساله ی خود انتخاب کنیم.

اسباب بازیهایی مثل خمیربازی یا گل رس، انواع لگو، خانه سازی و مکعبهای چوبی و پلاستیکی رنگی، لوازم نقاشی و کاردستی، انواع پازل، عروسک و وسایل آن مثل لباسها و وسایل آشپزی و…، تلفن اسباب بازی، تخته سیاه کوچک برای داخل خانه و سه چرخه، طناب، الاکلنگ، تاب و سرسره در فضای خارج از خانه.

بطور کلی چهار گروه بازیهای حرکتی، ساختنی، خلاقانه و واقعی، ساده ترین دسته بندی بازیهای این گروه سنی است که باید در انتخاب بازیها و اسباب بازی دختر ۳ ساله در نظر گرفت.

اسباب بازی برای دختر 3ساله

در این مطلب، ابتدا کمی با خصوصیات این سن آشنا میشویم و سپس بر اساس دسته بندی اسباب بازیها، به معرفی چند اسباب بازی در هر دسته میپردازیم. و همپنین چند فروشگاه اینترنتی معتبر برای خرید آنلاین اسباب بازی برای سهولت دسترسی شما در این روزها معرفی خواهیم کرد. در پایان هم چند روش برای سرگرم کردن و بازی با کودک ۳ ساله و اسباب بازیهایش را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

پس با ما همراه باشید.

ویژگیهای کودک ۳ ساله:

اسباب بازی مناسب دختر سه ساله
 • نشاط و شکوفایی و میل به پذیرش در اجتماع و ارتباط گیری با دیگران و دوستیابی
 • بی پروایی در رفتار و صحبت و جسارت در ساختن اشیا و ابتکار عمل
 • رشد سریع مهارتهای حرکتی و استفاده از انگشتان (مثل نقاشی و ساختن کاردستی با قیچی و ابزار دیگر)
 • تمایل به بازگویی قصه هایی که شنیده و برایش خوانده ایم.
 • همچنین او دوست دارد وسایل را روی هم بچیند و واژگون کند، بچسباند و جدا کند، بدود و حرکات آکروباتیک انجام دهد و خلاصه از هرچیزی که توانمندی‌اش را نشان دهد، لذت می‌برد.

توانمندی های کودک ۳ ساله:

اسباب بازی دختر 3 ساله
 • طبقه بندی موضوعات و شکلها و رنگها
 • درک و شناسایی زمان (صبح و ظهر و بعد از ظهر و…)
 • درک اعداد و مفهوم شمارش
 • به یادسپاری داستانها و اتفاقات وتوانایی بازگویی آنها
 • یادگیری اسم رنگها

معرفی اسباب بازی مناسب دختر سه ساله:

برای سهولت در انتخاب اسباب بازی دختر ۳ ساله، اسباب بازیها را در ۷ گروه تقسیم بندی کردیم و در هر گروه، لینک خرید برای دسترسی و انتخاب آنها را نیزمعرفی خواهیم کرد. فراموش نکنید که برای انتخاب اسباب بازی، نظر و سلیقه کودک بسیار مهم است و باید به بازی با آن تمایل و اشتیاق داشته باشد. پس در هنگام خرید، به این نکته توجه کنید و نظر او را در انتخاب رنگها و اندازه آن تا حد امکان جویا شوید.

۱- اسباب بازی فکری و آموزشی

بازی فکری برای کودکان 3 ساله

بازیهای فکری، بازیهای آموزشی و اریگامی از این دسته بازیها هستند که با توجه به سن کودک میتوانید به راحتی این بازیها را برای کودک ۳ ساله خود تهیه کنید. برای مثال، یکی از این بازیها، بازی فکری باربیکیو است که برای این سن مناسب و البته جذاب است.

انواع این بازیها را با توجه به سلیقه و توانمندی کودک ۳ ساله خود، از سایت دیجی کالا میتوانید تهیه کنید.

۲- خمیر بازی و گل رس

خرید اسباب بازی

ساختن و فرم دادن به خمیر و گل، برای کودک سه ساله هم جذاب است و هم به تمایلش برای ساختن شکلها و چیزهایی که میبیند، پاسخ میدهد. علاوه بر خمیرهای بازی رنگی که میتوانید تهیه کنید، بازی با گل رس هم بسیار برایش دلنشین است ویک اسباب بازی مناسب دختر سه ساله تلقی میشود. پس از خشک شدن آن نیزمیتوانید با ابزار رنگ آمیزی به او امکان رنگ کردن و ایجاد یک سرگرمی جدید را هم بدهید.

از لینکهای زیر انواع گل رس و خمیر بازی را میتوانید خریداری کنید.

۳- عروسک انگشتی

اسباب بازی دخترانه جدید

این اسباب بازی متنوع و رنگارنگ، هم به نیاز کودک به داستان سرایی کمک میکند و هم به مهارت اجرای نمایش و توانایی حرف زدن و بیان احساسات درونی اش پرو بال می دهد. اگر بدنبال بهترین اسباب بازی برای دختر ۳ ساله هستید، عروسکهای انگشتی گزینه بسیار خوبی هستند.

از لینک زیر میتوانید انواع این عروسکها را از دیجیکالا خریداری کنید.

۴- وسایل و ابزار نقاشی

اسباب بازی ایرانی

بهترین راه استفاده از رنگها و ابزار نقاشی در ۳ سالگی، استفاده از رنگ انگشتی و کشیدن نقاشی در صفحات بزرگ است. میتوانید روی دیوار کاغذهای بزرگ یا روزنامه بچسبانید تا کودک ۳ ساله شما براحتی نقاشی کند. خوبی این رنگها این است که به راحتی شسته می شوند و روی لباس و وسایل باقی نمی مانند. علاوه بر این رنگها، سایر رنگها و ابزار نقاشی مثل مدادرنگی، آبرنگ، گواش، ماژیکهای رنگی و مداد شمعی نیز مفید و کاربردی هستند و به یادگیری رنگها و شناخت آن کمک زیادی میکنند و یک اسباب بازی مناسب دختر سه ساله محسوب میشوند.

۵- تن پوش عروسکی:

اسباب بازی فروشی

این اسباب بازی هم از آن دسته اسباب بازیهایی است که برای کودک ۳ ساله بسیار دلنشین و پر از هیجان است و در کنار بازی و فعالیت بدنی و حرکت، میتواند داستانهای خلاق بسازد و اجرا کند. برای انتخاب این اسباب بازی دختر ۳ ساله حتماً رنگ و کاراکتر انتخابی را با اودرمیان بگذارید تا مطمئن شوید از بازی با آن لذت میبرد و شخصیت آن را دوست دارد.

از سایت دیجیکالا انواع این تنپوش ها را میتوانید تهیه کنید.

۶- پازل:

اسباب بازی ایرانی

در انتخاب بهترین اسباب بازی برای دختر ۳ ساله این بازی بسیار سرگرم کننده را هم به لیستتان اضافه کنید! پازل علاوه بر رشد قدرت تمرکز، به توانمندسازی کودک ۳ ساله در ساختن الگوها هم کمک زیادی میکند و دقت و توجه او را در نگاه کردن و شناخت شکلها افزایش می دهد. فراموش نکنید که ابتدا از شکل های ساده و قطعات کم استفاده کنید و به مرور زمان و با افزایش مهارت کودک، پازل های بزرگتر و با قطعات بیشتر را برایش تهیه کنید.

از لینک زیر میتوانید انواع پازل را با توجه به توانایی و سلیقه ی کودک ۳ ساله خود، انتخاب و خریداری کنید.

۷- انواع لگو و بازیهای ساختنی

اسباب بازی مناسب دختر سه ساله

این دسته هم از آن گروه بازی هایی است که به خاطر تنوع رنگ و شکل، کودک ۳ ساله را سرگرم میکند و از طرفی به او قدرت ساختن و افزایش اعتماد بنفس در ترکیب و چییدمان این شکلها را میدهد. فقط در انتخاب این اسباب بازی دختر ۳ ساله باید توجه کنید که برای این سن از بازیهایی با قطعات بزرگ استفاده کنید تا از لحاظ ایمنی هم خیالتان راحت باشد.

چند پیشنهاد برای سرگرمی و بازی والدین با کودک ۳ ساله

اسباب بازی دخترانه

در این قسمت چند روش برای سرگرم کردن کودکان ۳ ساله در منزل و خارج از آن توسط والدین را برایتان بازگو میکنیم تا ضمن استفاده از اسباب بازی مناسب دختر سه ساله بتوانید لحظات بهتری در کنار فرزندتان داشته باشید.

 • با عروسک‌ ها و حیوانات پولیشی خاله بازی کنید.
 • از رنگهای اطرافتان استفاده کنید و برای هر رنگ یک شی رنگی پیدا کنید.
 • با جعبه های مقوایی، ماشین و خانه و اتاق بسازید.
 • با خمیر نان یا مقوای خیس، خمیر بازی خانگی درست کرده و شکلهای مختلف بسازید.
 • مهمانی خیالی ترتیب دهید و با کودکان و مهمانان خیالی، از آنها پذیرایی و با آنها رقص و شادی کنید.
 • با شلنگ یا تفنگ آب پاش آب بازی کنید.
 • از کودکتان بخواهید از زبان او نامه ای برای یکی از آشنایان مثل پدربزرگ و مادربزرگ یا افراد فامیل بنویسید و آن را در صندوق پستی بیاندازید.
 • با مواد بازیافتی مثل قطیها و ظروف پلاستیکی، برج و سازه بسازید.
 • هنگام شستن پنجره ها و حیاط خانه و یا آبیاری گلها از او همکاری بخواهید.
 • با کمک هم پازلهای بزرگتر را درست کنید.
 • در سینک ظرفشویی یا وان حمام، اجازه دهید اسباب بازیها و وسایل خود را بشوید و حمام کند.
 • هنگام استراحت با بالش و لحاف، قلعه و اتاق درست کنید و با داستان به استقبال خواب بروید.
 • میوه ها و غذاهای جدید را با سیخ چوبی و بازی به او بدهید تا در حین بازی آن را امتحان کند.
 • معرفی شغلهای مختلف مثل آتشنشانی، معلمی و دیگر شغلها را با نمایش و بازی و انجام مهارتشان آموزش دهید.
 • از او بخواهید کتابی که دوست دارد را با ورق زدن و نگاه کردن به تصاویر برایتان بازگو کند.

انتخاب شما برای انتخاب اسباب بازی مناسب دخترسه ساله خود چیست؟ کدام اسباب بازی به نظر شما، بهترین اسباب بازی برای دختر ۳ ساله می‌باشد؟ لطفاً نظر خود را با ما درمیان بگذارید.


نوشته شده توسط بهناز شکویی


لینکهای مرتبط

خرید عروسک دیجی کالا

فروشگاه فرفرک

فروشگاه بازی دونه


مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.