بهترین اسباب بازی برای پسر شش ساله

اسباب بازی برای پسر شش ساله

انتخاب اسباب بازی پسرانه ۶ ساله بکی از موضوعاتی می‌باشد، که همیشه برای پدر و مادر‌‌ها دغدغه بوده است. مخصوصاً وقتی پسربچه شش ساله شده باشد، و بزودی قرار است وارد یک اجتماع دیگر بشود.

به نظر شما بهترین اسباب بازی برای پسر شش ساله چه چیزی می تواند باشد؟ اگر شما هم آینده فرزند‌تان برای تان مهم است؛ در ادامه همراه ما باشید.

برای گرفتن مناسب ترین اسباب بازی پسر 6 ساله یا هر کودک دیگری، اول باید خصوصیات رفتاری اخلاقی و روحیات کودک را بشناسید. برای همین انتخاب اسباب بازی برای کودک کمی کار مشکلی به نظر می رسد.

علاوه بر این انتخاب اسباب بازی برای پسر شش ساله از این نظر مهم می‌باشد. که کودک در کمتر از یک سال دیگر وارد مدرسه می شود، و باید برای ورود به مدرسه خودش را آماده کند.

خصوصیات کودک شش ساله

از سن شش تا هفت سالگی در کودک تغیرات زیادی رخ می دهد. و کم کم کودک یاد می گیرد. چطور احتیاجات زندگی خود را برطرف کند و از لحاظ عاطفی و ذهنی رشد می کند. کودک در این سن دوست دارد، همبازی‌های خود را خودش انتخاب کند. مثلاً: کودک شش ساله به پدر یا مادر یا کودک دیگری می گوید تا با هم بازی کنند.

البته در این سن طبق نظر کارشناسان، کودک به تنهایی هم باید بازی کند. و این بازی می تواند خلاقیت کودک را افزایش دهد . این بازی باعث افزایش اعتماد به نفس او می شود. برای همین باید بازی‌هایی برای آنان انتخاب کنید، که کمی با چالش همراه باشد. البته اگر این چالش ها متناسب کودک نباشد ممکن است باعث سرخوردگی او شود.

پیشنهاد می‌کنم، اگر شما هم در خانه کودک شش ساله عصبانی دارید و نمی‌دانید آیا این رفتار او طبیعی است یا نه؟ حتما این مطلب را بخوانید.

بهترین اسباب بازی برای پسر شش ساله

1- بازی فکری تانگو

تانگو یک بازی هندسی فکری است، که باعث رشد ذهنی کودک می شود.

تانگو فقط یک بازی کودکانه نیست. این بازی فکری جالب را تمام اعضای خانواده می توانند، در کنار هم بازی کنند و فرقی نمی‌کند شما یک کودک شش ساله باشید یا یک سالمند شصت ساله!

در این بازی شما باید اشکال مختلف را با چند قطعه هندسی درست کنید. بعضی از این شکل ها کمی نسبت به بقیه مشکل تر می‌باشد و ممکن است، شما دقایق زیادی در حال حل کردن یک چالش هندسی باشید.

برای دیدن بهترین اسباب بازی های پسرانه جهان خواندن این مطلب را از دست ندهید.

2- بازی فکری کیدوکو

حتما شما هم اسم سودوکو را شنیده اید. بازی فکری که باید اعداد یک تا 9 را به نحوی در خانه های مربعی شکل بگذارید. که در هر ردیف و ستون تنها یک بار آن عدد تکرار شده باشد.

کیدوکو نسخه ساده شده سودوکو برای کودکان است.

در این بازی می توانید مفاهیمی مثل سطر، ستون و رنگ ها را به کودک آموزش بدهید.

3- پازل های سه بعدی

شاید شما هم مثل من وسیله هایی ساخته شده از چوب را در برخی از مغازه ها دیده باشید. حتما سادگی و برش های ظریف این قطعات توجه شما را هم جلب کرده است.

همه کودکان و حتی ما بزرگتر ها وقتی چیزی را درست کنیم، به آن افتخار می کنیم. و استفاده از آن وسیله برایمان خیلی دلچسب تر است و حس و حال خوبی داریم.
برای کودک شش ساله شما ساخت یک وسیله جدید می تواند. بسیار سرگرم کننده باشد و خلاقیت او را تحریک کند. این کار باعث افزایش هوش و تقویت قدرت تفکر فرزند شما می شود.

حتما هنگام خرید پازل چوبی به این نکته دقت کنید، که پازل انتخابی شما مناسب فرزند‌‌تان باشد. اگر پازل سختی انتخاب کنید و کودک نتواند با آن ارتباط برقرار کند. و ساخت آن را تکمیل نکند، ممکن است باعث کاهش اعتماد به نفس و سرخوردگی کودک شما شود.

اگر شما هم فکر می کنید، فقط باید عروسک را برای دختر ها خرید، خواندن مطلب عروسک پسرانه یک انتخاب هوشمندانه را از دست ندهید.

مناسب ترین اسباب بازی برای پسر 6 ساله

4- اوریگامی

اوریگامی یکی از ارزان ترین بازی های موجود می‌باشد، که می توانید با کودک خود انجام دهید. برای انجام این بازی فقط به چند قطعه کاغذ احتیاج دارید.


هنر اوریگامی با تا کردن کاغذ انجام می شود. به این صورت که با چند تای مختلف و درست کردن چند شکل هندسی می توانید کشتی، موشک یا هر وسیله ای را که دوست دارید خلق کنید.

همه ما در بچگی این بازی را انجام داده ایم . ولی در دنیای الکترونیکی الان کمتر کسی این کار را انجام می دهد. و به خلاقیت هایی که در وجود این کار کوچک پنهان شده توجه می کند.

این بازی هر دو نیمکره مغز را درگیر می کند. می توان گفت با این کار شما هنر حل مسئله را به کودک خود آموزش می دهید.
خوب است بدانید! از این روش برای پیاده سازی اولیه پروژه های ساختمانی، دفاعی و بسیاری از صنعت ها استفاده می شود.

یک آموزش کوتاه و جذاب برای درست کردن خرگوش با کاغذ.

5- فوتبال دستی

بیشتر پسر بچه ها عاشق فوتبال هستند. و دوست دارند با دوستان‌شان ساعت‌ها این بازی دوست داشتنی را انجام دهند.

در این روزها که به خاطر کرونا همه در خانه هایشان هستند و امکان رفتن به باشگاه یا پارک‌ها فراهم نیست. شما هم می توانید به جای بازی کردن با کنسول های بازی، با فوتبال دستی بازی کنید. باور کنید هیجان و تحرک خیلی بیشتری را می توانید با این بازی تجربه کنید.
شاید پسر بچه شش ساله شما نتواند همراه شما پلی استشن بازی کند. ولی می توانید همراه هم فوتبال دستی بازی کنید.
شما هم بازی کنید به ما که خیلی خوش گذشت!

اگر شما هم قصد خرید موتور اسباب بازی برای فرزندتان را دارید حتما مطلب بهترین موتور اسباب بازی را بخوانید.

اسباب بازی پسرانه 6 ساله
اسباب بازی پسرانه شش ساله

اسباب‌ بازی هایی که معرفی شدند، از نظر ما چند مورد از بهترین اسباب بازی برای پسر 6 ساله هستند.
نظر شما در رابطه با بهترین اسباب بازی برای پسر 6 ساله که در مطلب بالا معرفی‌ شد، چیست؟
آیا پیشنهاد دیگری دارید؟
شما هم می توانید نظر خود را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.