انتخاب بهترین اسباب بازی برای پسر 13 ساله

دنیای امروز پر از اطلاعات و تکنولوژی های محتلف است . پرورش و آموزش کودکان و نوجوانان با روش های درست ، اصولی و به روز مهمترین وظیفه والدین و مربیان می باشد . پسر 13 ساله امروزی، با حجم وسیعی از پیام ها و مطالب توسط تلویزیون، موبایل و به طور کلی فضای مجازی روبه رو است . پس با انتخاب اسباب بازی مناسب برای آنان می توان ساعاتی را فراهم کرد که علاوه بر داشتن لحظاتی خوش، در امر آموزش و پرورش هم به آنان کمک کرد .

در مطلب پیش رو می خواهم پیشنهادهایی را در رابطه با انتخاب مناسب‌ترین اسباب بازی برای پسر 13ساله ارائه کنم ، تا در حد امکان کمکی برای انتخاب هرچه بهتر برای شما داشته باشم . 13 سالگی سن حساسی است زیرا جزو اولین سال های ورود به مرحله نوجوانی و بلوغ در انسان می باشد. نوجوان در این دوره بیشتر به علایق و استعدادهای خود پی می برد و در مرحله گذر از مرز کودکی و ورود به نوجوانی است، پس انتخاب اسباب بازی مناسب می تواند به آرامش روحی و جسمی آنان کمک زیادی نماید و همچنین آنها را با علایق و استعدادهای خودشان بیشتر آشنا کند .

1-لگوها:

لگوها جز اسباب بازی های محبوب برای کودکان هستند ولی در مورد پسران 13 ساله که موضوع این مطلب هستند، لگوها می توانند جزو اولین گزینه ها باشند. لگوها بر اساس تعداد اجزا سخت و یا آسان می شوند و بازی کردن با آنها به نوجوان مهارت های زیادی را آموزش می دهد از جمله توانایی حل مسأله .

ساختن لگوها به کودک صبوری را می آموزد و همچنین باعث می شود که کودکان نتیجه کار خود را پس از زحمت ساختن آن، ببینند که این کار علاوه بر لذت بردن از آن باعث می شود که کودک با نتیجه کارش روبه رو شود و همین تجربه در آینده در زمینه شغلی و تحصیلی به او کمک زیادی می کند.

لگوها در اندازه و شکل های متنوع، انتخاب خوبی برای اسباب بازی پسرانه 13 ساله هستند.

لگوها انواع مختلفی دارند ولی لگویی که دلخواه پسران 13 ساله باشد، می تواند با شکل های هواپیما، موشک، وسایل نقلیه و یا آدمک‌های سرباز و مواردی مانند این ها باشد. قیمت لگوها متفاوت است و شما می توانید براساس بودجه خود، لگو مناسب پسر 13 ساله خود را انتخاب و خریداری کنید .

2-بازی های فکری یا تخته ای یا Board Games

در روزگار کرونا که اغلب افراد مایل به ماندن در خانه هستند . این مدل اسباب بازی وسیله مناسبی، برای بازی های خانوادگی است. بازی های فکری هم باعث به وجود آمدن زمانی برای رقابت و مسابقه می شود و هم در زندگی های آپارتمانی این روزها که بچه ها اغلب نمی توانند بازی های پرتحرک کنند از وقت گذران با موبایل و تلویزیون و پلی استیشن و این مدل سرگرمی ها جلوگیری می کند. در مورد پسر 13 ساله مورد نظر ما بازی های متنوعی در بازار هستند مانند مونوپولی یا بازی های قدیمی تر مانند فکر بکر.

از نمونه‌های برند خوب بازی تخته ای یا فکری می شود به بازی های برند زینگو اشاره کرد که با تنوع زیاد و قیمت مناسب و کیفیت بالا و دسترسی در بازار، انتخاب خوبی برای اسباب بازی پسر 13 ساله است. یکی دیگر از محاسن این بازی‌ها این است که تعداد بازیکنان معمولاً از 2 به بالا است پس در شرایط متنوع امروزه خانواده های ایرانی گزینه جالب و قابل تفکری است.

کیت های ساخت ربات بهترین اسباب بازی برای پسر13ساله است.

3-ربات ها

اگر موضوع انتخاب اسباب بازی پسرانه 13 ساله باشد حتماً ربات ها در لیست پیشنهادی جا دارند . بیشتر کودکان از وقت گذراندن با این تکنولوژی شگفت انگیز لذت می برند. ربات با کارکردها و قیمت های متنوعی در بازار موجود هستند که می توان بنا به بودجه و علاقه نوجوان از مدل های متنوع آن خریداری کرد.

پیشنهاد بهتر، به جای اینکه به نوجوان خود ماهی بدهید به او ماهیگیری یاد دهید . یعنی به جای یک ربات آماده، از کیت های ساخت ربات که به صورت ابتدایی برای کودک و نوجوان بنا بر سن و توانایی آنها طراحی شده اند، استفاده کرد . با این کار هم او از دسترنج خودش ذلت می برد و هم از فکر، دست و چشمانش همزمان استفاده می کند.

4- تفنگ آب پاش

تفنگ های آبپاش در اندازه ها و تجهیزات متنوعی در بازار وجود دارند.

پسران 13 ساله بنا بر مقتضای سنی خود نیاز به جنبش و حرکت زیادی دارند‌‌ . به خصوص اینکه با حضور تلویزیون ،موبایل و بازی های رایانه ای نوجوان وقت بسیار زیادی را به صورت بی حرکت و نشسته هستند .

تقنگ آب پاش بهترین اسباب بازی برای پسر13ساله است . این اسباب بازی برای جنبش و حرکت و شادی نوجوان در فضای بیرون خانه یکی از بهترین گزینه ها است . با این کار نوجوان علاوه بر تخلیه انرژی خود، از این بازی مفرح با دوستان و یا اعضای خانواده لذت زیادی می برد . تفنگ های آبپاش را می توان با بودجه های متفاوتی بر حسب اندازه و کیفیت خریداری نمود. این اسباب بازی پسرانه 13ساله رنگ آمیزی زیبایی هم دارد که جذابیت ظاهری آن نیز دلیل دیگری برای انتخاب آن می باشد.

نکات پایانی در انتخاب بهترین اسباب بازی برای پسر 13 ساله:

  • اول: پیشنهادهای اسباب بازی برای پسر 13 ساله می تواند گزینه های زیادتری را هم شامل شود ولی این 4 نمونه از مهمترین ها و شامل تعداد زیادی زیر مجموعه هم هستند که دست ما را برای انتخاب باز می گذارند.
  • دوم این که هدف اصلی از خرید اسباب بازی لذت و آموزش است. پس این دو مورد را همواره به یاد داشته باشیم و با پرداختن افراطی به یک مورد، از دیگری غافل نشویم.
  • در آخر هم اینکه اسباب بازی هایی که حالت جنگی را در بچه ها ما تقویت کنند نه تنها مفید نیست بلکه ضرر هم دارد زیرا تمام سعی ما به عنوان والد یا مربی و یا بزرگتر آموزش دهنده به کودکان و نوجوانان باید حفظ روحیه آنها از هر نوع خشونت و یا جنگ طلبی باشد.

اینکه تعداد زیادی از مردم ممکن است این تفکر را داشته باشند که وسایل جنگی و یا تفنگ باعث تقویت روحیه پسران و دختران می شود کاملاً اشتباه است. اگر ما مایل به داشتن فرزندانی با روحیه قوی و محکم هستیم ، بهترین راه تشویق آنها به ورزش کردن است.


اگر به عنوان والدین، مربی و یا خانواده با پسر13ساله ای در ارتباط هستید، مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنم.

در پایان اگر تجربه ای در رابطه با اسباب بازی پسرانه 13ساله داریددر صورت تمایل با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

تهیه کننده : هما هسته ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.