بهترین بازی رومیزی بزرگسالان

بهترین بازی رومیزی بزرگسالان

امروزه تفریح و سرگرمی‌های زیادی وجود دارد که بزرگسالان می‌توانند با آن‌ها مشغول شوند. در دنیای امروز شاید از پرطرفدارترین سرگرمی‌ها بتوان به بازی‌های کامپیوتری اشاره کرد که در دهه اخیر محبوبیت زیادی در بین کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان پیدا کرده‌اند. اما نباید غافل از این بود که در بین این همه بازی و سرگرمی جدید، شاید فقط یک گروه از بازی‌ها باشند که از ابتدا محبوبیت و جذابیت داشته‌اند و همچنان جذابیت خود را حفظ کرده‌اند. این بازی‌ها چیزی جز بازی‌های رومیزی نیستند. سرگرمی های رومیزی از جمله سرگرمی‌هایی هستند که بازی کردن با آن‌ها همیشه هیجان‌انگیز بوده و برای بزرگسالان دوست‌داشتنی بوده‌اند.

پیش از این در مورد بهترین بازی‌های فکری رومیزی جهان صحبت کردیم. اما در اینجا قصد داریم تا پیرامون بهترین بازی رومیزی بزرگسالان سخن بگوییم و پرطرفدارترین و محبوب‌ترین بازی‌های بردگیم را به شما معرفی کنیم.

بردگیم‌هایی که قصد معرفی آن‌ها را داریم در جدول زیر آمده‌اند. در ادامه ما به معرفی هر چه بیشتر هر یک از آن‌ها پرداخته و نکاتی را راجع به هر یک برایتان بیان می کنیم.

پس اگر می‌خواهید یک بازی رومیزی مناسب بزرگسالان پیدا کنید تا پایان همراه ما باشید.

نام بازیرده سنیتعداد بازیکنسبک بازیزمان تقریبی بازی
بازی رومیزی کشورگشاکودک، نوجوان، بزرگسال۲ نفراستراتژیک، قلمروگیریکمتر از ۱ ساعت
بازی بازار ۱۹۲۵کودک، نوجوان، بزرگسالبیش از ۴ نفراقتصادیکمتر از ۱ ساعت
بازی رومیزی دژنوجوان، بزرگسالبیش از ۴ نفراستراتژیک، نقش مخفی، معماییبیش از ۱ ساعت
بازی زیرخاکینوجوان، بزرگسالبیش از ۲ نفرPush Your Luck، فکریکمتر از ۱ ساعت
بازی رکبنوجوان، بزرگسال۲ تا ۶ نفرهقلمروگیری، فکریکمتر از ۱ ساعت
بازی رومیزی زارنوجوان، بزرگسال۱ تا ۶ نفرهفکریبیش از ۱ ساعت
بازی رومیزی جاده ابریشمکودک، نوجوان، بزرگسالبیش از ۴ نفرتجارت، داد و ستدکمتر از ۱ ساعت

۱-بازی رومیزی کشورگشا:

اگر به دنبال یک بازی جذاب و استراتژیک هستید بازی رومیزی کشورگشا را از دست ندهید. این بازی رومیزی یک بازی دو نفره است که شما می‌بایستی در آن قلمروهای خود را گسترش دهید و امتیاز کسب کنید.

این بازی نسبت به سایر بازی‌های هم‌تراز خود از رضایت قابل قبولی برخوردار است. این بازی برای رده سنی نوجوان و بزرگسال طراحی شده و به عنوان یک بازی رومیزی برای بزرگسالان، می‌تواند برایتان سرگرم کننده و مهیج باشد.

از مهم‌ترین نکات مثبت این بازی رومیزی می‌توان به دو مورد زیر اشاره کرد:

  • در این بازی شانس تاثیر چندانی ندارد و برای برنده شدن در بازی باید استراتژی داشته باشید.
  • کیفیت ساخت بالای این بازی و همچنین تنوع در روش‌های بازی.

اگر قصد آشنایی با روش انجام این بازی را دارید حتما ویدئو زیر را تماشا کنید.

بازی بردگیم کشورگشا

برای تهیه این بازی از لینک زیر استفاده کنید.

۲-بازی رومیزی ۱۹۲۵:

شاید اگر بخواهیم پیرامون یک بازی رومیزی ایرانی در سبک اقتصادی صحبت کنیم، اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد بازار ۱۹۲۵ است.

روند بازی به گونه‌ای است که شما نقش یک حجره‌دار بازار را ایفا می‌کنید و باید بتوانید با فروش هر چه بیشتر کالاهای‌تان درآمد بیشتری کسب کنید و در نهایت برنده بازی شوید.

در رابطه با تعداد افراد بازی می‌توان گفت اگر بین ۳ تا ۵ نفر باشید می‌توانید با این سرگرمی رومیزی بازی کنید. این بازی می‌تواند برایتان بسیار جذاب و سرگرم کننده باشد. همچنین شما می‌توانید آن را به صورت خانوادگی هم انجام دهید و از بازی با یکدیگر لذت ببرید.

بازی 1925

برای تهیه این بازی از لینک زیر استفاده کنید.

۳-بازی رومیزی دژ:

اگر بخواهید بازی رومیزی تهیه کنید که تقریبا تمامی مزایای یک بازی رومیزی ایده آل را داشته باشد، آن بازی”دژ” است.

این بازی رومیزی ترکیبی از بازی‌های استراتژیک و نقش‌مخفی است. داستان بازی از این قرار است که شما با انتخاب یک شخصیت باید از قابلیت‌های آن استفاده کنید و شهر خود را بسازید. در نهایت بازیکنی که بتواند قوی‌ترین شهر را بسازد و ثروت بیشتری به دست آورد برنده بازی است.

نکته بسیار مهم این بازی این است که نقش‌های انتخاب شده در این بازی تغییر می کنند. همین موضوع سبب شده تا بازی حالت راکد یا یکنواخت به خود نگیرد و همچنان جذاب باشد.

اگر به دنبال بهترین بازی رومیزی بزرگسالان می‌گردید این بازی را از دست ندهید. در رابطه با نفرات بازی می‌توان گفت که اگر بیش از ۴ نفر باشید می‌توانید از این بازی نهایت لذت را ببرید.

دژ بهترین بازی رومیزی بزرگسالان

برای تهیه این بازی از لینک زیر استفاده کنید.

۴-بازی رومیزی زیرخاکی:

یکی از بازی‌های جالب رومیزی که توانایی ریسک کردن شما را افزایش می‌دهد، بازی زیرخاکی است. این بازی ظاهر نسبتا ساده‌ای دارد ولی جذابیتی در آن نهفته است که فقط با بازی‌کردن با آن آشکار می‌شود.

این بازی دارای کارت‌های متعددی است به گونه‌ای که هر کدام از این کارت‌ها قابلیتی را برای بازیکن ایجاد می‌کنند. بازیکنان طبق قوانین بازی شروع به رو کردن کارت‌ها می‌کنند و پس از اتمام کارت‌ها، امتیاز هر بازیکن شمارش می‌شود.

بازیکنی که بیشترین امتیاز را دارد برنده بازی خواهد بود. شما می‌توانید این بازی را به صورت دو تا چهار نفره و حتی بیشتر انجام دهید و از بازی لذت ببرید. در بین بازی‌های رومیزی بزرگسال این بازی گزینه مناسبی خواهد بود.

بازی رومیزی زیرخاکی

برای تهیه این بازی از لینک زیر استفاده کنید.

۵-بازی رومیزی رکب:

یکی دیگر از بازی‌های جذاب در سبک قلمروگیری، بازی رومیزی رکب است. اگر به دنبال بهترین بازی رومیزی بزرگسالان در سبک کشورگشایی هستید، این بازی را حتما امتحان کنید.

این بازی به گونه‌ای است که افراد به صورت ۲ تا ۶ نفره به کشورگشایی دست می‌زنند و قلمرو خود را گسترش می‌دهند. در ابتدای هر دور بازی محل جنگ مشخص می‌شود و بازیکنان باید سعی کنند کارت‌های بهتری با امتیاز بیشتری جمع آوری کنند. نهایتا بازیکنی که امتیاز کارت‌هایش بیشتر از بقیه باشد آن منطقه را تصاحب می‌کند.

در پایان هر بازیکنی که توانسته باشد ۳ استان مجاور و یا ۵ استان غیر مجاور خود را تصاحب کند برنده بازی خواهدبود. این بازی بردگیم برای دورهمی‌ها یک بازی بسیار سرگرم‌کننده و مناسب محسوب می‌شود.

رکب بازی مناسب بزرگسالان

برای تهیه این بازی از لینک زیر استفاده کنید.

۶-بازی رومیزی زار:

بازی رومیزی زار یک بازی ۱ تا ۶ نفره است. داستان بازی در رابطه با یک عمارت اهریمن‌زده است که بازیکنان بازی باید سعی کنند آن را از وجود اهریمن پاک کنند.

پایان بازی به نحوی است که بازیکنان توانسته ‌باشند اهریمن را نابود کنند و هرکس که جان بیشتری داشته باشد برنده بازی خواهدبود.

این بردگیم یک بازی رومیزی مناسب بزرگسالان می‌باشد. بازی با این بردگیم هرآنچه که فرد از نظر جذابیت و هیجان از یک بازی انتظار دارد را برایش برآورده می‌کند.

جهت آشنایی بیشتر با این بازی ویدیئو زیر را تماشا کنید.

بهترین بازی رومیزی بزرگسالان زار

برای تهیه این بازی از لینک زیر استفاده کنید.

۷-بازی رومیزی جاده ابریشم:

یکی از بازی‌های دوست‌داشتنی در زمینه تجارت و داد و ستد بازی رومیزی جاده ابریشم است. در این بازی شما نقش تاجر ادویه‌ای را دارید که باید به تجارت ادویه بپردازید.

در پایان این بازی در حالت ۴ یا ۵ نفره کسی که موفق به خرید پنج‌امین کارت امتیاز بشود برنده بازیست. این بازی قوانین ساده‌ای دارد و به راحتی نوجوانان و بزرگسالان قادرند با آن بازی کنند.

همچنین این بازی را می‌توان به صورت خانوادگی هم انجام داد و از بازی در کنار خانواده لذت برد.

برای آشنایی بیشتر با این بازی ویدیئو زیر را تماشا کنید.

بازی جاده ابریشم

برای تهیه این بازی از لینک زیر استفاده کنید.


در این مطلب سعی کردیم تا بهترین بازی رومیزی بزرگسالان را به شما معرفی کنیم.
از نظر شما چه بازی‌های رومیزی مناسب دیگری برای بزرگسالان وجود دارد؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

آشنایی با بهترین بازی‌های رومیزی تک نفره

بهترین بازی‌های رومیزی خانوادگی

بهترین بازی‌های رومیزی ارزان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.