بهترین بازی رومیزی دو نفره

بهترین بازی رومیزی دونفره

اگر حوصله‌ی بازی‌های گروهی و دسته جمعی را ندارید و یا دوست دارید گاهی تنهایی با خودتان هم بتوانید بازی کنید، به دنبال بهترین بازی رومیزی دو نفره باشید.

اکثر بازی های رومیزی دونفره جنبه‌ی فکری و استراتژیک پررنگی دارند و کمتر برای سرگرمی و تفنن مطلق انجام می‌شوند. معمولا بین بزرگان و درباریان و به منظور تقویت قوه‌ی تمرکز و تصمیم‌گیری و تمرین استراتژی های جنگی محبوبیت داشته‌اند.

با ما برای آشنایی با ۷ تا از بهترین بازی های رومیزی دو نفره همراه باشید.

۱- شطرنج

نمی‌توان لیستی از بهترین بازی های فکری دونفره را بدون شطرنج کامل دانست. شطرنج یک بازی تخته‌ای دونفره و فکری استراتژیک است که در سراسر دنیا دوستداران زیادی دارد. مسابقات جهانی زیادی هرساله برای بازی شطرنج برگزار می‌شوند و کتاب‌ها و آموزش‌های زیادی در مورد آن تهیه شده است. بازی شطرنج ریشه‌ی هندی دارد و توسط یک قدیس هندی برای یادگیری مهارت‌های جنگی ابداع شده است.

بهترین بازی رومیزی دونفره

تهیه بازی شطرنج از دیجیکالا:

۲- تخته نرد

بهترین بازی رومیزی دو نفره بعد از GO و چکرز! و البته قدیمی‌تر از همه. هر بازیکن ۱۵ مهره دارد. در این بازی هر بازیکن باید مهره‌های خود را در یک گوشه جمع کند و آن‌ها را در جهت عقربه‌های ساعت و یا خلاف جهت آنها از برد خارج کند.

بهترین بازی رومیزی دونفره

تهیه بازی تخته نرد از پیویو:

۳- فتح پرچم

یکی از بهترین بازی های رومیزی دو نفره که بسیار شبیه شطرنج است. در این بازی مهیج و استراتژیک هر بازیکن ۴۰ مهره دارد که یکی از آنها پرچم است و نباید به دست رقیب بیفتد. تعدادی مهره بر اساس سلسله مراتب نظامی و ۵ بمب و تعدادی تخریب چی برای خنثی کردن بمب‌ها مهره‌های بازی را تشکیل می‌دهند.حریف مقابل قادر به دیدن هویت مهره‌ها نیست.

هنگامی که دو مهره با هم برخورد می‌کنند، مهره با درجه‌ی نظامی پایین‌تر از بازی خارج می‌شود.هرکسی بتواند پرچم طرف مقابل را پیدا کند یا تمام مهره‌های قابل حرکت حریف را از بازی خارج کند، برنده است.

بهترین بازی رومیزی دونفره

تهیه بازی فتح پرچم از دیجیکالا:

۴- چکرز

این بازی روی یک تخته‌ی ۸ در ۸ انجام می‌شود. هر بازیکن ۱۲ مهره دارد و هر مهره یک چکر است. مهره‌ها به شکل زیر چیده می‌شوند.

هدف بازی این هست که تمام چکرهای حریفتان را بگیرید. مهره‌ها قابلیت حرکت به طور مورب را دارند و فقط یک خانه رو به جلو می‌توانند حرکت کنند. این بازی یک شبیه سازی جنگی برای جنگ بدون عقب نشینی پیاده نظام است. در بازی چکرز وقتی به مهره‌ی حریف می‌رسید، باید از روی آن پرش کنید و به این ترتیب مهره‌ی حریف حذف می‌شود. پرش فقط از روی یک مهره امکان پذیر است.

بازی تا جایی ادامه پیدا می‌کند که تمام مهره‌های حریف حذف شود. این بازی به ظاهر ساده نیازمند تمرکز بالا و برنامه‌ریزی است.

گفته می‌شود ناپلئون و سربازانش علاقه‌ی خاصی به این بازی داشتند و همیشه تخته‌ها و مهره‌های آن را با خود به جنگ‌ها می‌بردند.

بهترین بازی رومیزی دونفره

تهیه بازی چکرز از دیجیکالا:

۵- دوز

این بازی دونفره می‌تواند با یک تکه مقوا و دو جفت مهره‌ی ۱۲ تایی انجام شود. البته مدل تخته‌ای آن متفاوت است. هر بازیکنی بتواند چهار مهره به صورت افقی، مورب یا عمودی مرتب کند، برنده است. استراتژی صحیح برای ایجاد موقعیت دلخواه و همچنین بازی‌خوانی طرف مقابل از اهداف این بازی محسوب می‌شود. حل مساله و و تفکر استراتژیک از جمله مهارت‌های مهم در این بازی قدیم و به ظاهر آسان است.

بهترین بازی رومیزی دونفره

تهیه بازی دوز از دیجیکالا:

۶- GO

این بازی یک تخته‌ای ۱۹ در ۱۹ خانه دارد. هر بازیکن باید مهره‌های حریف را محاصره کرده و قلمرو بزرگ تری برای خودش تشکیل بدهد. این بازی دست کم ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و یکی از مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین بازی‌های جهان شناخته می شود.

بازی وقتی تمام می‌شود که دو بازیکن با هم توافق کنند یا همه‌ی صفحه پر شود.

بهترین بازی رومیزی دونفره

تهیه بازی GO از بازی پلنت:

۷- چلوار

این بازی تا به حال جوایز زیادی را در بخش بازی های رومیزی انتزاعی برنده شده است. این بازی شامل یک صفحه بازی دو رو، صفحه شطرنجی ۹*۹، ۳ آدمک، قطعات مقوا به جای پول و وصله‌هایی به شکل‌های متعدد است.

بازیکنان در هر نوبت باید بین سه گزینه، بهترین قطعات را برای تکمیل چل تکه‌ی خود انتخاب کنند و ان را در صفحه شطرنجی خود جا بدهند. بازی با وجود داشتن قوانین ساده جذاب و چالش برانگیز است.

بهترین بازی رومیزی دو نفره

تهیه بازی چلوار از دیجیکالا:

درباره بازی ها بیشتر بدانید

اولین بازی چه بود؟ این سوال پاسخ دقیقی ندارد. احتمالا از روزی که بشر انقلاب شناختی را تجربه کرده است و توانایی برقراری ارتباط با همنوعانش را پیدا کرده است، بازی کردن به وجود آمده است. بازی‌ها برای فرار از سختی‌های زندگی، آموزش مسائل مهم، نوازش کودک درون و روشنی بخشیدن به اوقات فراغت ما به وجود آمده‌اند.

بازی‌ها بیشتر اوقات به شاهان و بزرگان هدیه داده می‌شدند و بعد در بین مردم عادی رواج می‌یافته‌اند. داستان بازی شطرنج و تصاعد هندسی را حتما شنیده اید.

امیدواریم شما هم از بهترین بردگیم های دو نفره که در این مقاله معرفی شد، لذت ببرید.

لینک های مرتبط:

این لیست پیشنهادی ما برای معرفی بهترین بازی های رومیزی دو نفره بود. بهترین بازی رومیزی دو نفره از نظر شما چیست؟ دوست داریم آن را در قسمت نظرات به ما معرفی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.