بهترین بازی فکری استراتژیک

بهترین بازی فکری استراتژیک

اگر به دنبال بهترین بازی فکری استراتژیک هستید، این مطلب به شما اختصاص دارد.

احتمالاً شما فردی هستید که دوست دارید از منابعی که در اختیار دارید به درستی استفاده کنید، و احتمالاً به شغل‌های مدیریتی علاقه‌مند هستید.

هرچند در دنیای شلوغ امروز همه‌ی ما نیازمند آن هستیم که برای «بهره‌وری حداکثر» از منابع محدودی در اختیارمان هست (که به نظر من مهم‌ترین آنها زمان است!) مهارت داشته باشیم.

انجام بازی فکری استراتژیک می‌تواند تمرین خوبی برای مدیریت منابع و استعدادهایمان در زندگی روزمره و کاری باشد.

برای آشنایی با ۷ تا از بهترین بازی های رومیزی استراتژیک با ما همراه باشید.

۱- Catan

یک بازی استراتژیک محبوب و پر فروش که الهام‌بخش بازی‌های کامپیوتری و آنلاین محبوبی مثل clash of clans و trivian بوده است. بازیکنان بازی در نقش مهاجران به جزیره‌ی کاتان هستند که جزیره را با ساختن جاده‌ها، خانه‌ها و شهرها توسعه می‌دهند. برای ساخت وساز به منابعی نیاز دارند که می‌توان آنها را از مناطق حاصل‌خیز جزیره برداشت کرد. از راه‌های دیگر تامین منابع، مبادله با دیگر مهاجران و بنادر است.

بازی Catan برای ۴ نفر طراحی شده است.

بهترین بردگیم های استراتژی

۲- Risk

بازی فکری استراتژیک ریسک یک بازی تخته‌ای محبوب و قدیمی طراحی شده در سال ۱۹۵۷ است. هدف بازی فتح دنیاست. بازی ۴۲ قلمرو دارد. بازیکنان باید با استراتژی و تاکتیک‌های مختلف و البته کمی شانس، هرکدام ازنقطه‌ای شروع کنند و مناطق اطرافشان را در دست بگیرند. بازیکن‌ها باید به مرزهایشان توجه کنند و نیروهایی را در این نقاط قرار بدهند تا از جمله‌ی دیگر بازیکن‌ها جلوگیری کنند.

بازی شامل ۵ دسته ارتش با ۴۰ نفر پیاده نظام، ۱۲ سواره و ۸ توپخانه است. همچنین ۴۳ کارت بازی و ۵ تاس از دیگر اجزای بازی هستند. تعداد بازیکن‌ها بین ۲ تا ۵ نفر می‌تواند باشد.

این بازی حوصله و زمان زیادی (گاهی تا ۲ یا ۳ ساعت در حالت ۴ یا ۵ نفره) می‌طلبد و توانایی شما را در حالت‌های استراتژیک می‌سنجد.

بهترین بردگیم های استراتژی

۳- Rising Sun

بازی فکری استراتژیک “آفتاب تابان” جایگزین و جانشین معنوی بازی “Blood Rage” است. این بازی، بازی شرافت، مذاکره و جنگ افزارها است که اتفاقات آن در امپراطوری فئودال ژاپن شکل می‌گیرد. در این بازی “دیپلماسی” حرف اول را می‌زند.

امتیازات پیروزی از راه‌های مختلف کسب می‌شود: از پیروزی در نبردها تا برداشت محصول از بهترین استان‌ها و انباشتن مقام و منزلت توسط قبیله.

زمانی که زمستان برسد، بازیکنی که بیشترین امتیاز پیروزی را داشته باشد، بر سرزمین “خورشید تابان” حکومت خواهد کرد.

بهترین بردگیم های استراتژی

۴- بازی فکری استراتژی جنگل

این بازی، نسل جدید از بازی‌های کارتی است که بازیکنی در آن برنده است که با استراتژی از کارت‌های خود استفاده کند و با ریسک‌پذیری درست پیش بینی مناسبی را انجام بدهد.

آموزش بازی فکری استراتژی جنگل را در ویدئوی زیر ببینید:

بهترین بردگیم های استراتژی

۵- فتح پرچم

یکی از بهترین برد گیم های استراتژی که بسیار شبیه شطرنج است. در این بازی مهیج و استراتژیک هر بازیکن ۴۰ مهره دارد که یکی از آنها پرچم است و نباید به دست رقیب بیفتد. تعدادی مهره بر اساس سلسله مراتب نظامی و ۵ بمب و تعدادی تخریب چی برای خنثی کردن بمب‌ها مهره‌های بازی را تشکیل می‌دهند. حریف مقابل قادر به دیدن هویت مهره‌ها نیست.

هنگامی که دو مهره با هم برخورد می‌کنند، مهره با درجه‌ی نظامی پایین‌تر از بازی خارج می‌شود.هر کسی بتواند پرچم طرف مقابل را پیدا کند یا تمام مهره‌های قابل حرکت حریف را از بازی خارج کند، برنده است.

بهترین بردگیم های استراتژی

۶- The Architects Of West Kingdom

این بازی فوق‌العاده جذاب در پایان امپراطوری کارولینگان در کشور پرو و شهر سیرکا در ۸۵۰ سال پیش از میلاد اتفاق میفتد.

بازیکنان نقش معماران سلطنتی را دارند و باید با ساختمان‌های مختلف در سرزمین جدید پادشاه او را تحت تاثیر قرار دهند و جایگاه اصیل خود را حفظ کنند. بازیکنان مواد خام را جمع‌آوری می‌کنند، کارآموز استخدام می‌کنند و نیروهای خود را به طور دقیق بررسی می‌کنند. شهر پر از خائن است و معماران رقیب از هیچ کاری برای شکست شما دریغ نمی‌کنند.

هدف این بازی فکری استراتژی به دست آوردن بیشترین امتیاز در پایان بازی است. در بازی تصمیمات اخلاقی زیادی باید گرفته شود. شاید در این بازی بتوانید خودتان و دیگران را از این لحاظ محک بزنید! بازی زمانی به انتها می‌رسد که مجموعه مشخصی از سازه‌ها ساخته شود.

بهترین بردگیم های استراتژی

۷- کشورگشا

این بازی فکری استراتژیک ایرانی توسط استودیوی سورن گیم طراحی شده است. بازیکنان بازی در نقش فرماندهانی هستند که به منظور گسترش قلمرو خود و ساخت بزرگ ترین امپراطوری بر سر تصاحب باارزش‌ترین اراضی موجود در صفحه با یکدیگر رقابت می‌کنند.

بازی فکری استراتژیک

استراتژی چیست؟

کلمه‌ای است که این روزها آن را در ارتباط با موضوع‌های زیادی شنیده‌ایم: تصمیم‌گیری، سازمان، بازاریابی، مدیریت، منابع و … .

یکی از بهترین تعریف‌هایی که در مورد استراتژی شنیده‌ام این هست: گرفتن بهترین تصمیم‌ها با کم‌ترین منابع نسبت به دیگر رقیبان و انجام بهترین کارها. کارهایی که دیگران قادر به انجام آنها نیستند.

خرید بازی فکری استراتژیک

بازی‌های استراژیک از کجا ریشه گرفته‌اند؟

این بازی‌ها برای اولین بار در تمدن‌های باستانی مثل رم، یونان، مصر و هندوستان پیدا شده‌اند. بازی‌هایی که در آنها دو طرف بازی سعی در دفع حریف از منطقه‌ی تحت نظرشان داشتند. از قدیمی‌ترین بازی‌های باستانی میتوان شطرنج و مانکالا را نام برد.

خرید بازی فکری استراتژیک

برای خرید بازی فکری استراتژیک می‌توانید علاوه بر سایت دیجی کالا، از سایت‌های مثل مآدمک، رومیز و سیاره بازی اقدام کنید.

با لیستی از بهترین بردگیم های استراتژی دنیا آشنا شدید. بهترین بازی فکری استراتژیک از نظر شما چیست؟ در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

لینک های مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.