بهترین بازی های کارتی دنیا

بهترین بازی های کارتی دنیا

اگر دنبال بازی های جمع و جوری هستید که بتوانید هر جایی آن را همراه خود ببرید، لیستی از بهترین بازی های کارتی دنیا حتما به درد شما می خورد. این که گاهی یک دسته کارت چه قدر می تواند سرگرم کننده باشد و تا ساعت ها شما را مشغول کند، جالب به نظر می رسد.

یک نکته ی جالب دیگر در مورد بازی های کارتی این هست که معمولا بازی های متنوع با قوانین مختلف را می توان با آنها انجا داد. حتی می توانید کارت های خودتان را درست کنید و قوانینی برای آنها وضع کنید و بازی های جدید اختراع کنید.

در این مقاله به معرفی تعدادی از بهترین بازی های کارتی جهان و این که از کجا ریشه گرفته اند می پردازیم.

۱- The Mind

یکی از بهترین بازی های کارتی فکری برای تقویت حافظه و هوش! در این بازی دو دسته کارت داریم. یک دسته کارت که اعداد ۱ تا ۱۰۰ روی آنها نوشته شده است. دسته ی کارت دیگر که مراحل بازی را نشان می دهند. تعدادی کارت جان ونینجا هم به عنوان ژتون موجود است. کارت های اعداد به ترتیب روی هم چیده می شوند. هر کس با توجه به مرحله ی بازی تعدادی کارت دریافت می کند. مثلا در مرحله ی دوم هر نفر دو کارت دو کارت دریافت می کند. هدف این است که کارت های اعداد به ترتیب رو بشوند. هر اشتباه باعث از دست رفتن یک جان می شود.

بازیکنان بدون این که حرف بزنند باید بفهمند هر کس کارت های دستش را چه زمانی بازی می کند تا ترتیب کلی کارت ها رعایت بشود.

بهترن بازی های کارتی دنیا

۲- Love Letter

تمام شهر می خواهند دل پرنسس ماریا را به دست بیاورند. او خودش را در یکی از اتاق های قصرش زندانی کرده است و شما به عنوان بازیکنان این بازی باید نامه ی عاشقانه تان را به او برسانید. علاوه بر این باید مانع رسیدن نامه های خواستگاران دیگر به پرنسس بشوید.

Love Letter بازی ریسک، گفت و گوی منطقی و شانس است. بازیکنان این بازی از یک دسته کارت ۱۶ تایی، یک کارت برمی دارند و یک کارت را بازی می کنند. با این هدف که شخصیت بازیکنان را آشکار و آنها را از بازی حذف کنند. کارت های قوی در ابتدای بازی برتری هایی برای شما به ارمغان آورده و از طرف دیگر شما را مورد هدف بازیکنان دیگر قرار می دهد. اما تکیه بر کارت های ضعیف هم می تواند باعث شد نامه ی شما سوزانده شده و در آتش انداخته شود.

بهترین بازی های کارتی جهان

۳- point salad

یکی از بهترین بازی های کارتی فکری برای جمع های خانوادگی و دوستانه! بازیکنان باید از تعداد ۱۰۸ کارت بازی که ۶ دسته هستند انتخاب های مختلفی را برای ترکیب سالاد های مخنلف داشته باشند. بازیکنان در طول بازی جلوی دستیابی بازیکنان دیگر به کارت های موردنیازشان را می گیرند.

این بازی برای ۲ تا ۶ بازیکن طراحی شده است.

بهترین بازی های کارتی فکری

۴- Jaipur

یکی لز بهترین بازی های کارتی رومیزی دو نفره! دو بازیکن این بازی نقش بازرگانانی را دارند که سعی دارند در داد و ستد موفق تر از دیگری باشند و افتخار دعوت شدن به دربار “مهاراجه” را کسب کنند. این بازی خیلی طول نمی کشد(حداکثر نیم ساعت!) و تکراری هم نمی شود.

هر بازیکن در نوبت خودش می تواند کارت بکشد یا کارتش را بفروشد. وقتی که کارت ها را می فروشید، در هر نوبت فقط کارت های مربوط به یک نوع کالا را می توانید بقروشید. به تعداد کارت های فروخته شده” ژتون” امتیاز بر می دارید. هر چه بازی پیش می رود، امتیاز” ژتون” ها کم تر و کم تر می شود. کارت های “شتر” و کارت های “بازار” از جمله کارت های بازی هستند. در استفاده از کارت های “شتر” هوشمندانه عمل کنید! چرا که در امتیازنهایی و برنده شدن شما موثر هستند.

بهترین بازی های کارتی رومیزی

۵- جاده ابریشم تجارت ادویه

بهترین بازی رومیزی کارتی که بر پایه ی داد وستد است. بازیکنان این بازی در نقش تاجران ادویه ای هستند که باید کاروان خود را در جاده ی ابریشم رهبری کنند و سفر خود را در آن آغاز می کنند. این تاجران ادویه ها را به نقاط دور و نزدیک انتقال می دهند و از این راه به ثروت و شهرت می رسند.

در هر نوبت ۴ حرکت برای بازیکنان امکان پذیر است:

  • مبادله یا برداشت(بازی کردن کارت از دست)
  • فروش ادویه(به دست اوردن کارت امتیاز)
  • ایحاد یک مسیر مبادله جدید(با برداشتن یک کارت بازار جدید)
  • استراحت(برگرداندن کارت های استفاده شده به دست)

زمانی که کارت های بازی یک بازیکن به ۵ برسد، بازی تمام می شود و بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشته باشد، برنده است.

بهترین بازی رومیزی کارتی

۶- UNO

یکی لز بهترین بازی های کارتی دنیا! کلمه UNO به اسپانیایی و ایتالیایی به معنای یک هست. یک بازی ۲ تا ۱۰ نفره که در ایران به نام “هفت خبیث” هم شهرت دارد.(بهترین حالات آن ۴ یا ۶ یا ۸ نفره)

در ادامه می توانید ویدیوی آموزشی این بازی را ببینید:

۷- گربه های انفجاری

زمانی که Elan Lee در سال ۲۰۱۵ در سایت KickStarter تلاش کرد برای بازی “گربه های انفجاری” حمایت مالی جذب کند، توانست ظرف ۸ دقیقه ی اول ۱۰ هزار دلار جمع آوری کند!

این بازی بی شباهت به بازی استراتژیکی و ریسکی رولت روسی نیست. در این بازی باید مراقب باشید تا منفجر نشوید.

در طی بازی هر بازیکن در نوبتش یک کارت از مخزن کارت ها بر می دارد. اگر کارت انفجاری بود، باید به کمک کارت های خنثی کننده آن را خنثی کند، وگرنه منفجر می شود و از بازی خارج می شود. کارت های خنثی کننده تنوع زیادی دارند و عامل اصلی جذابیت بازی هستند. با آنها می توانید بازیکنان دیگر را حسابی به دردسر بیندازید.

بازی تا زمانی که تنها یک بازیکن به عنوان برنده باقی بماند، ادامه می یابد.

بهترین بازی های کارتی رومیزی

اولین بازی کارتی دنیا در کجا پیدا شد؟

اولین بازی کارتی دنیا احتمالا در چین و در قرن نهم میلادی وجود داشته است. در یک کتاب متعلق به آن دوران نویسنده در مورد یکی از دخترهای خاندان تانگ که بازی کارتی “برگ ” را انجام می دهند، صحبت می کند.

بازی های کارتی بعدا دراوایل قرن چهاردهم از شرق به اروپا آورده شدند، احتمالا توسط کولی ها یا بازرگانان. بازی های کارتی ابتدایی کارت هایی از جنس چوب و عاج داشتند.

لینک های مرتبط:

امیدوارم از لیست پیشنهادی ما برای بهترین بازی های کارتی دنیا لذت ببرید. بهترین بازی رومیزی کارتی از نظر شما چیست؟ در قسمت کامنت ها آن را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.