بهترین شیشه شیر ضد نفخ نوزاد – ۶ شیشه شیر برای جلوگیری از نفخ نوزاد شما

شیشه شیر ضد نفخ نوزاد

می‌دانیم که شناسایی و خرید بهترین شیشه شیر ضد نفخ نوزاد ، یکی از مهم‌ترین کارها‌یی است که والدین باید انجام دهند.

شیشه یا پلاستیک؟ ارزان یا گران؟ کوچک یا بزرگ؟ انتخاب بطری کمی پیچیده است؛ اما ما برای کمک به شما اینجا هستیم. با ما همراه باشید.

این شیشه‌ها همانطور که از نامشان مشخص است دارای سرشیشه هایی هستند که با داشتن سوراخ هایی برای عبور هوا از وارد کردن هوای اضافی به معده ی نوزاد جلوگیری می کند.

با کمک این سرشیشه ها و با داشتن ساختارهای خاص شیشه شیرهای ضد دل درد، نوزادان دچار دل درد، نفخ و کولیک معده نمی‌شوند.

برندهای معتبری مانند دکتر براون ، اونت ، چیکو ، سواوینکس ، تویست شیک و … از تولیدکنندگان این محصولات هستند.

آرام گرفتن کودک بین بازوان شما برای تغذیه، یکی از بهترین لحظات پیوند در والدین است. اما انتخاب شیشه شیر مناسب، کمی پیچیده است.

کدام بطری‌ها بهترین هستند؟ شیشه، پلاستیک یا سیلیکون؟ چه بطری‌هایی را باید به لیست دلخواه خود اضافه کنید و واقعاً به چند مورد از آن‌ها نیاز دارید؟

به نظر می رسد لیست سوالات بی پایان است، اما تمام پاسخ‌ها را اینجا برای شما لیست کردیم. ما به بررسی عمیق همه بطری‌ها پرداختیم و بهترین و محبوب ترین انتخاب والدین و کارشناسان را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

فهرست:

آیا به بطری نیاز دارم؟

بیشتر خانواده‌ها از بطری استفاده می کنند. اگر کودک شما از شیرخشک تغذیه می کند، باید از بطری استفاده کنید.

اگر قصد دارید در سال اول کودک خود، به کار خود برگردید یا به دلیل دیگری برای مدت طولانی از کودک کوچک خود دور باشید و به راهی برای تغذیه فرزندتان نیاز داشته باشید، باید از این بطری‌ها استفاده کنید.

حتی اگر قصد دارید در خانه باشید و به طور انحصاری از شیر مادر تغذیه کنید، ممکن است احساس کنید که اجازه دادن به سایر اعضای خانواده برای تغذیه کودک با یک بطری شیر پمپ شده می‌تواند کمک حال شما باشد؛ این یک بازی برد برد است زیرا: آنها با کودک کوچک شما کمی وقت می‌گذارنند و شما استراحت می کنید.

چند بطری نیاز دارم؟

اگر منحصراً از بطری برای تغذیه استفاده می کنید، به حدود شش تا 12 بطری نیاز دارید. این تعداد این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا هر زمان که به بطری احتیاج دارید یک بطری تمیز آماده داشته باشید می‌دانید بچه‌های گرسنه دوست ندارند منتظر بمانند تا شما بطری‌ها را بشویید.

اما اگر فقط برخی اوقات از بطری استفاده می کنید، سه تا چهار عدد تعداد خوبی است که باید در دست داشته باشید.

انواع بطری‌ها

بطری‌ها به طور معمول از یکی از سه نوع شیشه ای، پلاستیکی یا سیلیکونی ساخته می‌شوند.

بطری های شیشه ای در دهه های قبل از پلاستیک، یک امر عادی بود و اخیراً دوباره به محبوبیت رسیده‌اند. اگرچه به نظر می رسد دادن یک جسم شیشه ای به کودک شما کمی نگران‌کننده باشد، لیوان مورد استفاده برای بطری های کودک دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که آن را از شیشه های روزمره متمایز می کند.

آنها از شیشه معتدل ساخته شده اند، نوعی شیشه بسیار مقاوم در برابر ضربه و حتی ریزش!

بطری های پلاستیکی از پلی پروپیلن، نوع سخت پلاستیک ساخته می شوند. بطری های پلاستیکی رایج ترین نوع بطری کودک در بازار و مقرون به صرفه ترین آن است.

بطری های سیلیکونی جدیدترین نوع بطری های موجود در بازار هستند. آنها از سیلیکون ساخته شده اند، ماده ای نرم و انعطاف پذیر که فاقد مواد شیمیایی مانند BPA،PVC  و فتالات است.

اکثر مارک های بطری چندین اندازه نوک پستان را نیز ارائه می دهند که هر یک از آنها میزان متفاوتی از جریان شیر را فراهم می کنند.

شیشه شیرهای تازه متولد شده که دارای جریان آهسته برای  نوزادان کوچکتر طراحی‌شده اند. آن‌ها جریان کمتری از شیر یا شیر خشک را به دهان نوزاد جاری می کنند، بنابراین کودک خیلی زیاد و خیلی سریع تغذیه نمی‌شود.

شیشه شیرهای دارای نوک بزرگتر و سوراخ های بیشتر، برای نوزادان مسن تر طراحی شده اند که حفره‌های بزرگتری دارند و کنترل بهتری روی جریان سریعتر مایع دارند.

اکثر بطری‌ها در چند حجم و اندازه وجود دارند:

بطری‌ها معمولا از حجم 120 تا 360 میلی‌لیتر تولید می‌شوند.

بطری‌هایی با اندازه کوچکتر، معمولاً حدود 120 میلی‌لیتر، به نوزادانی داده می‌شود که در هر دوره تغذیه نسبت به نوزادان مسن، کمتر غذا می‌خورند.

بطری‌های بزرگتر که حدود 300 لیتر به بالا، شیر مادر یا شیرخشک را در خود جای می‌دهد، مخصوص نوزادان مسن‌تری هستند که بیشتر غذا می‌خورند.

بعضی از والدین ترجیح می دهند چند بطری کوچک و بزرگ خریداری کنند، در حالی که برخی دیگر بطری های بزرگتری را از همان ابتدا خریداری می کنند و با بزرگ شدن نوزاد حجم شیر آن را افزایش می‌دهند.

بهترین نوع بطری های کودک چیست؟

هر نوع بطری کودک موجود در بازار دارای امتیازات و معایبی است. اگر بخواهید تصمیم بگیرید چه نوع بطری را به کودک خود اختصاص دهید، تلاش برای مقایسه خصوصیات جزئی ممکن است طاقت فرسا باشد، بنابراین در اینجا چند نکته مثبت و منفی وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید:

بطری شیشه ای:

جوانب مثبت: بطری‌های شیشه‌ای رنگ یا بویی مانند بطری‌های سیلیکونی و پلاستیکی را جذب نمی‌کنند.

بطری‌های شیشه‌ای کودک، در برابر ضربه حرارتی مقاوم هستند، بنابراین می‌توانند از سرما یخ زده و یا حتی داغ شوند بدون اینکه بشکنند.

بطری‌های شیشه‌ای بدون ترس از شستشوی شیمیایی می‌توانند به داخل ماشین ظرفشویی بروند و تمیز کردن آنها نسبت به انواع دیگر بطری‌ها آسان‌تر است زیرا قطعات کمتری دارند.

جوانب منفی: بطری‌های شیشه‌ای سنگین هستند. نگه داشتن آنها برای شما (و کودک شما) سخت‌تر است و اگرچه شکستن آنها کار آسانی نیست، اما مطمئناً غیرممکن نیست.

 بطری‌های شیشه‌ای گران‌تر از انواع دیگر بطری‌ها هستند و در همه جا این مدل شیشه‌ها موجود نیست.

بطری‌های پلاستیکی:

جوانب مثبت: در صورت انتخاب بطری‌های پلاستیکی، گزینه‌های مختلفی وجود دارد.

بطری‌های پلاستیکی ارزان‌ترین نوع بطری‌های موجود در بازار هستند.

بطری‌های پلاستیکی سبک هستند، هنگام افتادن نمیشکنند و نگهداری آن برای شما و کودک شما آسان است.

جوانب منفی: نگرانی اولیه در مورد بطری‌های پلاستیکی کودک به دلیل استفاده از بیس فنول A در ترکیبات آن‌ها، که معمولاً BPA نامیده می‌شود( یک ماده شیمیایی صنعتی که برای ساختن پلاستیک خاصی استفاده می شود و به طور بالقوه اثرات منفی بر سلامتی دارد.)

FDA  در سال 2012، استفاده از BPA را از همه لیوان‌ها و بطری‌های کودک ممنوع کرد، اما طبق اعلام آکادمی اطفال آمریکا(AAP)، هیئت منصفه هنوز نگران مشکلات بهداشتی و ایمنی در مورد پلاستیک‌ها، بویژه در کودکان و به ویژه هنگام گرم شدن هستند.

اگر تصمیم دارید از بطری‌های پلاستیکی کودک استفاده کنید، از استفاده از مایکروویو خودداری کنید و بجای قرار دادن بطری‌های کثیف در ماشین ظرفشویی، آنها را با دست بشویید.

بسیاری از بطری‌های پلاستیکی نیز قطعات کوچک زیادی دارند و می‌توانند هنگام تمیز کردن زحمت بیشتری داشته باشند.

بطری‌های سیلیکونی:

جوانب مثبت: بطری‌های سیلیکونی نرم و انعطاف‌پذیر هستند و بیشتر شبیه پستان هستند.

 این نیز باعث می‌شود که کودکتان به حس مکیدن پستان مادر نزدیک‌تر باشد. آن‌ها نشکن و فاقد بسیاری از مواد شیمیایی موجود در بطری‌های پلاستیکی هستند.

بطری‌های سیلیکونی را بهتر است در ماشین ظرفشویی نگذارید هرچند تمیز کردن آن‌ها راحت‌تر از دیگر انواع است.

جوانب منفی: بطری‌های سیلیکونی از گرانترین‌ها هستند و تولید آن‌ها کمتر است( اگرچه این روند شروع به تغییر می‌کند).

اگرچه آن‌ها مواد شیمیایی مشابه بطری‌های پلاستیکی را ندارند، اما هنوز نگرانی در مورد شستشو در دمای بسیار بالا وجود دارد. همچنین می توانند به مرور تغییر رنگ داده و بوها را جذب کنند.

همچنین باید بخاطر داشته باشید که نوزادان می‌توانند در مورد نوع بطری‌ای که بیشتر دوست دارند خاص باشند.

و اما بهترین شیشه شیر ضد نفخ نوزاد کدام است؟

هیچ چیز بیشتر از اینکه کودک شما بی کنترل گریه می‌کند، قلب شما را نمی‌آزارد. اگر علت اشک آنها نفخ، گاز یا ریفلاکس اسید باشد، ممکن است در مورد چگونگی کمک به آنها اشتباه کنید.

دیدن اینکه کودک کوچک شما از درد رنج می‌برد آنقدر استرس‌زا است که احتمالاً احساس می‌کنید برای جلوگیری از مشکل هر کاری انجام می‌دهید.

اگر کودک شما از شیشه شیر تغذیه می‌کند، خوشبختانه برخی محصولات وجود دارند که ادعا می‌کنند می‌توانند به شما کمک کنند!

بطری‌های ضد نفخ یک چیز واقعی است و ما اینجا هستیم تا کمکتان کنیم بهترین شیشه شیر ضد نفخ نوزاد را انتخاب نمایید و بگوییم چگونه کار می‌کنند. همچنین بطری‌های ضد نفخ مورد علاقه خود را به اشتراک خواهیم گذاشت.

ابتدا بررسی کنیم که کولیک یا نفخ چیست؟

نفخ از نظر پزشکی بدین صورت تعریف می‌شود که یک کودک سالم 3 ساعت یا بیشتر در روز، 3 روز یا بیشتر در هفته و حداقل به مدت 3 هفته بعلت دل درد گریه می‌کند. معمولاً در 3 تا 6 هفته اول زندگی کودک این علائم ظاهر می‌شود.

نفخ یک وضعیت بهداشتی موقتی است که امیدواریم با گذشت زمان به خودی خود بهبود یابد، اما آکادمی متخصصان اطفال آمریکا می‌گوید 20 درصد از کل نوزادان به آن مبتلا می‌شوند. (بنابراین، شما تنها نیستید!)

نفخ می‌تواند ناگهانی ظاهر شود. هیچ دلیل شناخته شده‌ای برای نفخ وجود ندارد، اما می‌تواند توسط موارد زیر ایجاد شود:

1- گرسنگی

2- رفلکس اسید

3- گاز

4- بیش از حد غذا دادن

5- وجود پروتئین‌های شیر گاو در شیر مادر

6- واکنش به نوع خاص فرمول

7- یک سیستم عصبی توسعه نیافته

بطری‌های ضد نفخ چگونه کار می‌کنند؟

یکی از روش‌های متداول گاز گرفتن گوارش نوزادان در سیستم هضم غذا، بلعیدن هوا، به ویژه در زمان تغذیه است. نوزادان نفخی این مشکل را نیز دارند که ممکن است هنگام گریه مداوم، هوا را ببلعند که باعث چرخه معیوبی می‌شود.

بهترین شیشه شیر ضد نفخ نوزاد ، برای کاهش هوای بلعیده شده در هنگام تغذیه، کاهش حباب‌های گاز در معده و کاهش سرعت مصرف غذا طراحی شده است. این توانایی کاهش هر گونه گریه نفخی مربوط به گاز و تغذیه بیش از حد را دارد.

بنابراین، بطری ضد نفخ چگونه هوای بلعیده شده را کاهش می‌دهد؟ آنها ممکن است این مزایا را داشته باشند:

1- انواع انتخاب‌های جریان پستانک برای کمک به جریان شیر با سرعت مناسب.

2- سوراخ‌هایی در در نوک سرشیشه‌های بطری برای کاهش احتمال وجود هوا، طراحی شده اند.

3- سیستم‌های شیردهی خاص برای اطمینان از عدم بازگشت شیر به داخل شیشه و تولید حباب.

4- یک شکل زاویه‌دار برای کمک به کودک در هنگام تغذیه به حالت ایستاده تر.

5- سیستم های دریچه اختیاری برای جلوگیری از عبور هوا از طریق شیر و عدم ایجاد حباب های بیشتر.

چه نوزادانی باید بطری ضد نفخ را امتحان کنند؟

هرکسی می‌تواند از بطری ضد نفخ استفاده کند! به طور معمول برای نوزادانی که بعد از تغذیه ناراحت به نظر می‌رسند و گاز زیادی دارند، بسیار مفید خواهد‌بود، اما استفاده از آن‌ها حتی در مورد نوزادی که به نظر نمی‌رسد این مشکلات را داشته‌ باشد قطعاً ضرری ندارد.

چگونه موارد دلخواه خود را انتخاب کردیم:

هنگام تعیین اینکه کدام بطری‌های ضد نفخ در لیست ما آمده‌اند، ما ویژگی‌های خاص، قیمت و آنچه والدین در مورد آنها گفتند را در نظر گرفتیم.

از این گذشته، هیچ کس نسبت به پدر یا مادری که سعی در آرام کردن نوزاد آشفته دارد، صادقانه‌تر در مورد جریان، سهولت تمیز کردن و اثربخشی واقعی صادق نیست!

همچنین پیشنهاد می‌کنیم مطلب بهترین شیشه شیر برای نوزاد از سایت زیرک را مطالعه کنید.

6 تا از بهترین مارک شیشه شیر ضد نفخ + به همراه لینک خرید

1- شیشه شیر برند Dr. Brown:

والدین عاشق این بطری و سیستم تخلیه معروف آن هستند که حباب‌های هوا را در شیر کاهش می‌دهد. حباب‌های هوای کمتر به معنی اکسیداسیون کمتر مواد مغذی است، بنابراین شیر ممکن است ویتامین های A، C و E بیشتری را در خود نگه دارد.

با استفاده از این بطری طیف گسترده ای از گزینه‌های جریان نوک پستانک نیز موجود است.

نکات منفی؟ قطعات زیادی برای مونتاژ دارد که می تواند که می‌تواند از نظر سرهم کردن و شستشوی آن، کار را برای شما سخت کند.

دکتر براون می‌تواند یکی از بهترین مارک شیشه شیر ضد نفخ نوزاد باشد.

خرید شیشه شیر ضد نفخ دیجی کالا

2- شیشه شیر کاهنده نفخ Yoomi:

شیشه شیر طلقی یومی محصول کشور انگلستان بوده که فاقد مواد پلاستیکی مضر می باشد و به دلیل سبک بودن و طراحی ارگونومیک، به راحتی قابل استفاده است.

سر شیشه یومی بسیار نرم و قابل انعطاف بوده و با جریان آهسته شیر، برای نوزادان تازه متولد شده ایده آل می باشد.

سرشیشه های یومی دارای ۶ منفذ برای خروج هوا میباشد که مانع ورود هوا به شکم نوزاد میشود بهمین دلیل شیشه شیر های یومی کاهنده و ضد نفخ هستند. انواع مختلف این شیشه شیر را بهمراه قیمت آنها در لینک زیر می‌بینید:

قیمت شیشه شیر ضد نفخ

3- شیشه شیر چیکو Chicco:

خرید شیشه شیر ضد نفخ دیجی کالا

4- شیشه شیر Philips Avent:

این مدل شیشه شیر قابلیت استفاده در ماکروویو برای گرم کردن شیر را دارد و همچنین خالی از BPA (پلی پروپیلن) می باشد.

قیمت شیشه شیر ضد نفخ

5- شیشه شیر طلقی یومه Umee:

قیمت شیشه شیر ضد نفخ

6- شیشه شیر طلقی بی بی سیل Babisil:

خرید شیشه شیر ضد نفخ دیجی کالا

جمع بندی نهایی

اگر کودک شما بیشتر روز خود را با گریه یا نشان‌دادن ناراحتی پس از تغذیه سپری می‌کند، ممکن است دچار ریفلاکس اسید، گاز یا حتی نفخ وحشتناک شده‌باشد.

قبل از اینکه ناامید شوید، سعی کنید بهترین شیشه شیر ضد نفخ نوزاد را بیابید. به این ترتیب امیدواریم که هوای کمتری را بلعیده و کم کم آرام بگیرند.

اگر فکر می‌کنید موارد پزشکی وجود دارد همیشه با پزشک کودک خود مشورت کنید. ممکن است مجبور شوید چند بطری را آزمایش کنید، اما امید خود را از دست ندهید! نفخ به موقع برطرف می‌شود و شاید شما بطری پیدا کنید که زودتر به کودک کوچک شما کمک کند.

و در پایان مطالب مرتبط با کودکان را در سایت زیرک به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برگشت به ابتدای متن

امیدوارم این مطلب سوالات شما را پاسخگو بوده باشد
خوشحال می‌شویم از نظرات شما در قسمت کامنت استفاده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.