شیشه شیر برای نوزاد نارس

بهترین شیشه شیر برای نوزاد نارس

نوزادان نارس وزن کمی دارند و بسیار ضعیف می‌باشند. حتی گروهی از آن‌ها دچار بیماری گوارشی و یا تنفسی هستند. آیا این موارد دلایل کافی برای دلشوره‌ی والدین هنگام تولد نوزاد نیست؟ نوزاد چگونه تغذیه شود؟ آیا از شیر مادر استفاده کند یا شیر خشک مناسب نوزاد نارس ؟ در صورت استفاده از شیر خشک، بهترین شیشه شیر برای نوزاد نارس چیست؟ تمام این سوالات، دغدغه‌های والدین هستند. در ادامه سعی کرده‌ایم با توضیحاتی در مورد نوزادان نارس و شیشه شیر و سرشیشه‌ی مناسب آن‌ها، در حد توان به شما والدین کمک کرده باشیم.

راهنمای مطالعه

ویژگی‌های نوزاد نارس

ویژگی‌های نوزاد نارس

نوزادی با ظاهر کوچک و لاغر که زودتر از ۳۸ هفته به دنیا آمده است را نوزاد نارس می‌نامند. این تولد زود هنگام گاهاً منجر به مشکلاتی در اندام‌های داخلی می‌شود. کوچکی نوزاد گاهاً به قدری است که نوزاد در کف دست جا می‌گیرد. همچنین ممکن است رفتار‌های آن‌ها نیز دچار تغییر گردد. کف دست و پاهای آن‌ها نیز به طور معمول صاف و دارای شیار کم می‌باشد.

از لحاظ ظاهری نیز به طور کلی تفاوت‌های فاحشی قابل رویت است. لاله‌های گوش نوزادان نارس پهن می‌باشد و برجستگی‌هایی در آن نیز دیده نمی‌شود. سست بودن بدن این نوزادان منجر می‌شود که پاهای آن‌ها کشیده باشد.

شیشه شیر مخصوص نوزاد نارس

یافتن شیشه شیر مناسب برای نوزاد نارس امری دشوار است. شیشه شیر‌های مخصوص این نوزادان قابلیت خاصی دارد. جریان سرشیشه را بسیار آهسته می‌کند تا شیر ناگهان به دهان نوزاد وارد نشود. سرشیشه نیز به صورتی باشد که وقتی نوزاد خیلی ضعیف شروع به مکیدن کرد شیر را عبور دهد. همچنین ضد کولیک بودن اهمیت بالایی دارد. ورود هوای اضافی به معده نوزاد را دچار نفخ می‌کند.

شیشه شیر سواوینکس برای نوزاد نارس

شیشه شیر سواوینکس

این شیشه شیر با خاصیت ضد کولیک، مناسب نوزادان نارس و تازه متولد شده می‌باشد. زیرا سرشیشه‌ی آن جریان کم و مناسبی را عبور می‌دهد. بدنه‌ی شیشه شیر مندرج است و شست و شوی آن بسیار ساده می‌باشد.

شیشه شیر دکتر براونز برای نوزاد نارس

شیشه شیر دکتر براونز

این شیشه شیر با خاصیت آنتی کولیک، بهترین شیشه شیر برای نوزاد نارس می‌باشد. جنس سرشیشه از سیلیکون است. بدنه‌ی شیشه شیر مندرج است. در ادامه در مورد چگونگی شست و شوی صحبت شده که البته امری دشوار نیست.

سرشیشه مناسب برای نوزاد نارس

شیشه شیر و سرشیشه انواع مختلفی دارند. همانطور که قبل تر گفته شد، سر شیشه نوزاد نارس، سرشیشه‌ی ضد کولیک می‌باشد. سرشیشه‌های پهن و باریک دکتر براونز، انتخاب مناسبی برای نوزاد شما به شمار می‌روند.

سرشیشه‌ی دکتر براونز برای نوزادان نارس

سرشیشه‌ی دکتر براونز برای نوزادان نارس

جنس سرشیشه‌ی دکتر براونز از جنس سیلیکون بوده و فاقد BPA و مواد مضر شیمیایی می‌باشد. نوع روزنه‌ی خروجی نیز به صورتی است که شیر به شکل استاندارد وارد دهان کودک گردد و نفخ و یا دل دردی در او ایجاد نکند.

فیلم شست و شوی شیشه شیر دکتر براونز

حال که در مورد سرشیشه‌ی دکتر براونز صحبت شد، بد نیست که در مورد نحوه‌ی شست و شوی شیشه شیر آن نیز آگاهی داشته باشیم.

سوالات متداول

تغذیه نوزادان نارس به شکلی صورت می‌گیرد؟

نوزادان نارس بسیار کوچک و یا بیمار که قابلیت استفاده از شیر مادر و شیشه شیر ندارند، به شکل گاواژ تغذیه می‌شوند. تغذیه گاواژ از طریق لوله‌ای است که از دهان یا بینی به معده‌ی نوزاد می‌رود. با رشد نوزاد نارس، قابلیت مکیدن را پیدا می‌کند. لذا می‌تواند از از شیر مادر یا شیر خشک استفاده کند.

چگونه باید از نوزاد نارس نگهداری کرد؟

همانطور که می‌دانید، نوزاد نارس را در محفظه نگه داشته می‌شود. این محفظه‌ها، فضای مرطوب و گرمی دارند، تا از خشک شدن پوست نوزاد جلوگیری کنند. از طرفی نوزاد نارس به محبت و توجه والدین نیز نیاز دارد. پژوهش‌ها ثابت کرده‌اند، نوزادانی که به آغوش والدین کشیده می‌شوند رشد سریع‌تری دارند. توصیه می‌شود اگر نوزاد در محفظه قرار دارد، اجازه دهید انگشت شما را بگیرد.

وزن نوزاد نارس چگونه افزایش می‌یابد؟

نوزاد نارس باید قبل از ترخیص از بیمارستان، حداقل ۱٫۸ کیلوگرم وزن داشته باشد. نوزادان ۲۴ هفته‌ای روزانه ۵ گرم افزایش وزن دارند. نوزادان ۳۳ هفته‌ای روزانه ۲۰ گرم وزنشان زیاد می‌شود.

مطالب مرتبط

خود زنی کودک 6 ساله
خودزنی کودک ۶ ساله
خودزنی کودک 7 ساله
خودزنی کودک ۷ ساله
خودزنی کودک 8 ساله
خودزنی کودک ۸ ساله

امیدوارم مطالب بالا برای شما مفید واقع شده باشد. آیا شما درگیر این دغدغه بوده‌اید؟ از چه شیشه شیری برای نوزاد خود استفاده کردید؟ شیر دادن به نوزاد نارس چه دردسرهایی برای شما به همراه داشته است؟ تجربیات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.