ماشین اسباب بازی کنترلی

اگر بخواهیم در مورد چیزی صحبت کنیم که هم کودکان و هم بزرگسالان برای سرگرم شدن و بازی کردن به دنبال آن هستند، بدون شک آن چیز، اسباب بازی ماشین کنترلی است. بازی کردن با ماشین کنترلی که شما هدایت آن را در دست دارید، یک سرگرمی مهیج به حساب می‌آید. در سال‌های اخیر ماشین کنترلی طرفداران بسیاری پیدا کرده‌ و همین امر موجب گستردگی تنوع در این نوع ماشینها شده‌ است و این موضوع انتخاب بهترین اسباب بازی ماشین کنترلی مناسب را برای علاقه‌‌مندان به این وسیله دشوار می‌سازد.

همانطور که اشاره شد کودکان و در درجه بعدی بزرگسالان به دنبال ماشین کنترلی اسباب بازی جذاب برای بازی کردن هستند. این وسیله بازی می‌تواند جزء بهترین اسباب‌بازی برای پسر 6 ساله و یا حتی سنین بالاتر قرار بگیرد.
ما قصد داریم تا به شما در یافتن ماشین کنترلی ارزان مناسب کمک کنیم. با توجه به تنوع زیاد بازی ماشین کنترلی بهتر است قبل از اقدام به خرید به یک‌سری نکات توجه داشته داشته و همینطوراطلاعاتی درباره انواع مختلف این وسیله ومشخصه‌های هر نوع کسب کرده باشید.

در ادامه با انواع ماشین کنترلی شارژی آشنا می‌شویم سپس مناسب‌ترین ماشین کنترلی آفرود شارژی برای کودکان و همچنین معیارهای انتخاب یک ماشین کنترلی شارژی ارزان خوب را به شما معرفی خواهیم کرد . اگر شما به دنبال خرید ماشین کنترلی ارزان برای کودک خود هستید پیشنهاد می‌کنم تا پایان همراه ما باشید.

انواع ماشین کنترلی

در تقسیم بندی ماشین‌های کنترلی می‌توان آن‌ها را به دو دسته کلی ماشین کنترلی الکتریکی و ماشین کنترلی بنزینی تقسیم بندی کرد. از هردو مورد فوق به عنوان ماشین الکتریکی آرسی نیز نام برده می‌شود.
ماشین‌های کنترلی الکتریکی، با نیروی محرکه برق یا باطری کارمی‌کنند ولی منبع تغذیه ماشین‌های دسته‌ی دوم ،یعنی ماشین‌های کنترلی بنزینی، عموما نیترو و بنزین می‌باشد. هر دو دسته از ماشین‌های فوق، معایب و مزایایی نسبت به یکدیگر دارند. مثلا در ماشین‌های الکتریکی، محدودیت در زمان بازی با آن‌ها وجود دارد چرا که با مشکل زود تمام شدن شارژشان روربه‌رو هستند و همچنین ماشین‌های بنزینی سر و صدای زیاد و هزینه تعمیر و نگهداری بالاتری را می‌طلبند ولی در مجموع همه آنها طرفداران مخصوص به خود را دارند.

هر دودسته از ماشین‌های کنترلی یاد شده دارای ماشین در کلاس‌های متفاوتی همچون دریفت، آفرود، باگی، تراک و اسباب بازی هستند.

ماشین اسباب بازی کنترلی

امروزه ماشین‌های اسباب بازی کنترلی در مدل‌های متفاوتی یافت می‌شوند. این ماشین‌های کنترلی نسبت به ماشین های آرسی که ماشین‌های کنترلی حرفه‌ای محسوب می‌شوند، دارای قدرت و سرعت کمتری هستند چرا که مخاطب این ماشین‌ها کودکان هستند وبه همین دلیل باید به گونه‌ای باشند که کودکان بتوانند آن‌ها را به خوبی کنترل کنند و در صورتی که کنترل مناسبی بر آنها انجام نگرفت، موجب صدمه زدن به کسی یا چیزی نشوند.
در ادامه با چند نوع از این ماشین‌ها آشنا می‌شویم.

1-ماشین کنترلی مدل 1623-10

این سری از ماشین‌های کنترلی به واسطه حرکات جالب و متنوعی که به همراه نور و صدا دارند، به ماشین دیوانه معروف شده‌اند. این ماشین اسباب‌بازی برای کودکان بالای سه سال مناسب است و می‌تواند آن‌ها را حسابی سر ذوق آورد.
این نوع ماشین کنترلی اسباب بازی شارژی توسط ریموت کنترلی هدایت می‌شود و با توجه به اندازه‌ای که دارد به راحتی در دستان کودک جای می‌گیرد.اگربه دنبال اسباب‌بازی می‌گردید که کودک‌تان را سرگرم کند و از طرف دیگر به افزایش تمرکز و سرعت عمل او کمک کند این اسباب‌بازی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

ماشین اسباب بازی کنترلی

برای تهیه ماشین کنترلی مدل 1623-10 از لینک زیر استفاده کنید.

2-اسباب بازی ماشین کنترلی مک کویین

لایتنینگ مک کویین شخصیت کارتونی انیمیشن ماشین‌هاست.این شخصیت کارتونی برای کودکان بسیار محبوب و جذاب محسوب می‌شود.اگر می‌خواهید ماشین کنترلی برای کودکتان تهیه کنید، مدل مک کویین می‌تواند مورد خوبی باشد.
همچنین اگر می‌خواهید برای کودکتان هدیه‌ای بخرید که او را شگفت زده کند، این اسباب بازی توقع شما را برآورده می‌سازد و می‌تواند برای کودکتان جالب توجه باشد.

اسباب بازی ماشین کنترلی مک کویین

برای تهیه اسباب بازی ماشین کنترلی مک کویین از لینک زیر استفده کنید.

3-ماشین کنترلی شارژی آفرود

ماشین‌های اسباب بازی آفرود دوست‌داران بسیاری دارد. بیشتر کودکان ماشین‌های آفرود را به خاطر ظاهر فانتزی‌شان بر دیگر ماشین‌ها ترجیح می‌دهند. همچنین ماشین‌‌های کنترلی آفرود نسبت به دیگر ماشین‌های کنترلی مسیرهای دشوار را راحت‌تر می‌‌پیمایند که این دلیل دیگری بر محبوبیت این نوع از ماشین‌هاست.
نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در ساخت ماشین‌های آفرود در مقایسه با دیگر ماشین‌های کنترلی، از مواد منعطف‌تری استفاده می‌شود و برای همین نسبت به برخورد و ضربه آسیب‌پذیری کمتری دارند.

ماشین کنترلی شارژی آفرود

برای تهیه ماشین کنترلی مدل آفرود از لینک زیر استفده کنید.

4-اسباب بازی ماشین کنترلی پلیس

کودکان همیشه از بازی‌های دزد و پلیسی خوششان می‌آید. این اسباب بازی ماشین کنترلی پلیس که دارد به کودکان اجازه می‌دهد تا بتوانند با آن به شیوه دزد و پلیسی بازی کنند و از آن لذت ببرند. این ماشین‌های کنترلی نیز همچون دیگر ماشین‌ها دارای ریموت کنترلی به دو صورت بی‌سیم و باسیم می باشد که قابلیت کنترل آن را به کاربر می‌دهد.

اسباب بازی ماشین کنترلی پلیس

برای تهیه ماشین کنترلی طرح پلیس از لینک زیر استفده کنید.

5-ماشین کنترلی مدل بیل مکانیکی

اغلب کودکان از ماشین‌های عمرانی و مهندسی همچون بیل مکانیکی، لودر، جرثقیل و… خوششان می‌آید. آن‌ها برای فهمیدن چکونگی سازوکار چنین ماشین‌هایی کنجکاو هستند.
اسباب‌بازی‌های شارژی به این سبک باعث می‌شوند تا کودکان با سازوکار آن‌ها بهتر آشنا شوند. ماشین کنترلی بیل مکانیکی یکی از جالب ترین ماشین‌هاست که کودکان با بازی کردن با آن بسیار هیجان‌زده می‌شوند.
آن‌ها می‌توانند با استفاده از ریموت کنترلی که در اختیار دارند، اجزای بیل مکانیکی را به جلو وعقب وهمینطور بالا و پایین حرکت دهند. این ماشین کنترلی حتی برای بزرگسالان نیز جذاب و جالب توجه به نظر می‌رسد.

ماشین کنترلی مدل بیل مکانیکی

برای تهیه ماشین کنترلی بیل مکانیکی از لینک زیر استفده کنید.

6-ماشین کنترلی شارژی مسابقه ای

بسیاری از کودکان تنها چیزی که از ماشین کنترلی انتظار دارند سرعت است. ماشین کنترلی شارژی سرعتی، خواسته آن‌ها را برآورده می‌سازد.
این ماشین‌ها در طرح‌های ماشین‌های لوکسی مثل اسباب بازی ماشین کنترلی فراری، ماشین کنترلی بوگاتی و… وجود دارند که مخصوص مسابقه ساخته شده‌اند و نقطه قوتشان سرعت بالاست؛ همچنین دارای ویژگی‌های دیگری همچون قابلیت حرکت آسان بر روی فرش، عدم لیز خوردن بر روی سطوح لیز و… نیز می‌باشند.

ماشین کنترلی شارژی مسابقه ای

برای تهیه ماشین کنترلی شارژی بزرگ از لینک زیر استفاده کنید.

پاسخ به یک سوال

بسیاری از افراد سوالی که برایشان پیش می‌آید این است که: معیارهای اساسی در خرید یک ماشین کنترلی بنزینی ارزان چیست؟به صورت خلاصه این چند مورد مهم‌ترین معیارها برای خرید ماشین کنترلی به حساب می‌آیند:

  • ماشین بازی کنترلی برای سنین و افراد مختلف تولید می‌شود؛ پس پیش از آنکه اقدام به خرید کنید نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشید.
  • کاربری و مورد استفاده‌ی این وسیله، عامل مهمی دیگری است. باید بدانید برای چه قصدی و استفاده در چه مکانی به دنبال خرید ماشین کنترلی هستید.
  • حتما به فاکتور قیمت متناسب با هزینه‌های نگهداری آن توجه کنید چراکه برخی از ماشین‌های کنترلی به خصوص ماشین‌های مخصوص سنین بالا هزینه نگهداری بالایی دارند و با توجه به قیمت‌شان مقرون به صرفه به نظر نمی‌آیند.

مطالب دیگر:

اسباب‌بازی ماشین

بهترین ماشین اسباب‌بازی ایرانی

موتور اسباب بازی کنترلی

ماشین اسباب بازی پژو پارس


در این مطلب سعی شد تا مناسب‌ترین ماشین‌‌های اسباب‌بازی کنترلی به شما معرفی گردد.
در قسمت نظرات دیدگاهتان را برای‌مان پیرامون این مطلب بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.