معرفی بهترین ماشین اسباب‌بازی ایرانی

معرفی بهترین ماشین اسباب‌بازی ایرانی

همانطور که در جریان هستید ماشین‌های اسباب‌بازی متقاضیان زیادی بین افراد با طیف‌های سنی مختلف دارند. ماشین‌های اسباب‌بازی به دو دسته ماشین اسباب‌بازی مخصوص کودکان و ماشین اسباب‌بازی کلکسیونی مخصوص کلکسیون داران تقسیم می‌شوند.
ماشین‌های اسباب‌بازی مخصوص کودکان در بازار ایران تنوع، قیمت و آپشن‌های گوناگونی دارند که شما می‌توانید بهترین ماشین اسباب‌بازی ایرانی کودکانه را براساس علایق، سن و سال کودک، نوع، مدل و قیمت ماشین اسباب‌بازی انتخاب کنید. در صورتی که تصمیم به خرید بهترین ماشین اسباب‌بازی ایرانی دارید، با خواندن این مطلب می‌توانید با انواع ماشین بازی ایرانی کودکانه آشنا شده تا بتوانید بهترین خرید را برای کودک خود داشته باشید.
در این مطلب تلاش کردیم ابتدا انواع ماشین اسباب‌بازی را معرفی و سپس مزایا و نکات مهم برای انتخاب بهترین ماشین اسباب‌بازی ایرانی را بیان کرده و در نهایت جذاب‌ترین اسباب‌بازی ماشین ایرانی جدید را به شما معرفی کنیم.

با ما همراه باشید.

مزایای ماشین اسباب‌بازی برای کودک

۱- سرگرم کردن کودک

بازی با ماشین اسباب‌بازی یکی از بهترین روش‌ها برای سرگرم شدن کودک است، همچنین ماشین اسباب‌بازی می‌تواند خلاقیت کودک را پرورش دهد.

۲- کاهش استرس کودک

داشتن یک ماشین اسباب‌بازی، روش خوبی برای کاهش استرس کودک است. معمولا ماشین‌های اسباب‌بازی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که می‌توان آن‌ها را حرکت داد. سبک و قابل حمل هستند و کودک می‌تواند اسباب‌بازی خود را همه جا ببرد. علاوه بر این اکثر ماشین‌های اسباب‌بازی صدا دارند که بازی با آن‌ها را برای کودک لذت بخش می‌کند.

۳- کمک به دوست یابی توسط کودک

کودکان به خصوص از سن ۵ سالگی به بعد اجتماعی‌تر می‌شوند. تقریبا از این سن دوست دارند اسباب‌بازی‌های خود را با هم عوض کنند یا با ماشین‌های اسباب‌بازی خود با هم مسابقه بدهند. مجموعه این عوامل موجب بهبود مهارت‌های اجتماعی، حرکتی، کلامی و حل مسئله در کودک می‌شود.

مزایای ماشین اسباب‌بازی برای کودک

انواع اسباب‌بازی ماشین ایرانی

۱- دستی

این نوع ماشین اسباب‌بازی فاقد موتور، باتری و هرگونه ابزار کمکی برای حرکت هستند و خود کودک این ماشین را در سطوح مختلف حرکت می‌دهد.

۲- موتوری

این نوع ماشین‌ها توسط باتری، کنترل از راه دور و غیره تغذیه شده و پس از روشن شدن خود بخود حرکت می‌کند. معمولا این نوع ماشین‌های اسباب‌بازی گران‌تر، بزرگ‌تر و سنگین‌تر از ماشین‌های اسباب‌بازی دستی هستند.


نکات مهم برای خرید بهترین ماشین اسباب‌بازی ایرانی

۱- دستی یا موتوری بودن ماشین اسباب‌بازی

یکی از مهم‌ترین عواملی که باید هنگام خرید یک ماشین اسباب‌بازی در نظر بگیرید، دستی یا موتوری بودن آن است. ماشین اسباب‌بازی دستی، ارزان‌تر است اما فقط با نیروی دست حرکت می‌کند. اگر می‌خواهید ماشین‌ اسباب‌بازی‌ای داشته باشید که بدون صرف انرژی زیاد حرکت نند، بهتر است ماشین اسباب‌بازی موتوری را انتخاب کنید.

۲- کیفیت مواد به کار رفته در ساخت ماشین اسباب‌بازی

هنگام انتخاب ماشین اسباب‌بازی، توجه به کیفیت مواد به کار رفته در اسباب‌بازی بسیار ضروری است. ماشین اسباب‌بازی باید به اندازه کافی محکم و با دوام بوده تا هنگام بازی کودک نتواند آن را به راحتی بشکند. از طرفی دیگر بهتر است برای کودکان زیر ۴ سال قطعات کوچک در ماشین به کار نرفته باشد تا خطر بلع وجود نداشته باشد.

نکات مهم برای خرید بهترین ماشین اسباب‌بازی ایرانی

اسباب‌بازی ماشین ایرانی

تنوع ماشین‌های اسباب‌بازی ایرانی بسیار زیاد است. در نتیجه برای خرید اسباب‌بازی ایرانی ماشین نیازمند شناخت انواع ماشین‌های اسباب‌بازی می‌باشیم. عموما ماشین بازی ایرانی به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

۱- اسباب‌بازی ماشین فلزی ایرانی اسپرت
۲- اسباب‌بازی ماشین پلیس ایرانی
۳- ماشین اسباب‌بازی ایران خودرو
۴- ماشین اسباب‌بازی سایپا
۵- ماشین سنگین اسباب‌بازی ایرانی

که در ادامه تمام آنها را معرفی می‌کنیم.


۱- اسباب‌بازی ماشین فلزی ایرانی اسپرت

ماشین بازی مدل پژو ۲۰۶

این ماشین در دیجی کالا با چهار رنگ سفید، مشکی، نوک‌‌مدادی و قرمز عرضه می‌شود که شما می‌توانید با توجه به سلیقه کودک‌تان یکی از رنگ‌ها را خریداری کنید.
این ماشین فلزی از نوع اسپرت بوده و با توجه به ابعاد و وزن، مناسب کودکان ۳ ساله به بالا است. ماشین خاصیت عقب‌کش دارد که هنگام حرکت چراغ‌هایش روشن می‌شوند و دارای صدای جذابی است. همچنین درهای جلوی آن قابلیت باز و بسته شدن را دارد.

اسباب بازی ماشین فلزی ایرانی اسپرت مدل پژو 206

برای تهیه ماشین بازی مدل پژو ۲۰۶ روی لینک زیر کلیک کنید.

۲- اسباب‌بازی ماشین پلیس ایرانی

۱- ماشین بازی طرح پلیس

این ماشین بازی ایرانی کودکانه که براساس نمونه واقعی ماشین پلیس ایران ساخته شده است، جنس پلاستیکی و کاربری آسانی دارد. نحوه کنترل آن به صورت دستی بوده و با ۲۰۰ گرم وزن از نوع اسباب‌بازی ماشین قدرتی می‌باشد.

ماشین بازی ایرانی کودکانه طرح پلیس

برای تهیه ماشین بازی طرح پلیس روی لینک زیر کلیک کنید.

۲- ماشین بازی طرح ون پلیس

این اسباب‌بازی ایرانی بدنه فلزی و زیره‌ی پلاستیکی دارد. دارای سیستم عقب‌کش است و درهای جلو ماشین قابلیت باز شدن دارد. همچنین چراغ‌های جلو این ماشین بازی، با استفاده از دکمه‌ای که زیر ماشین تعبیه شده است، به همراه صدای ماشین روشن می‌شود.

اسباب بازی ماشین پلیس ایرانی طرح ون پلیس

برای تهیه ماشین بازی طرح ون پلیس روی لینک زیر کلیک کنید.

۳- ماشین اسباب‌بازی ایران خودرو

۱- ماشین اسباب‌بازی مدل وانت پیکان

این ماشین اسباب‌بازی ایرانی که نمونه‌ای اسباب‌بازی از وانت پیکان شرکت ایران خودرو می‌باشد، جنس پلاستیکی و کاربرد ساده داشته و از نوع ماشین‌های دستی می‌باشد.

ماشین بازی ایرانی طرح وانت پیکان

برای تهیه ماشین اسباب‌بازی مدل وانت پیکان روی لینک زیر کلیک کنید.

۲- ماشین بازی طرح پژو ۴۰۵

این ماشین اسباب‌بازی ایرانی در دیجی کالا با ۶ رنگ مختلف عرضه می‌شود. از نوع ساده و دستی بوده و دارای بدنه فلزی می‌باشد. همچنین درهای جلو قابلیت باز شدن را دارند.

اسباب بازی ماشین فلزی ایرانی اسپرت طرح پژو 405

برای تهیه ماشین اسباب‌بازی مدل پژو ۴۰۵ روی لینک زیر کلیک کنید.

۳- ماشین بازی طرح سمند ال ایکس

این ماشین بازی با ۸۳ گرم وزن، جز ماشین‌های اسباب‌بازی ایران خودرو بوده که از روی نمونه واقعی ساخته شده است. ماشین از نوع ساده و دستی است و بدنه فلزی دارد. همچنین درهای راننده و شاگرد از نوع باز شو می‌باشد.

ماشین اسباب بازی ایران خودرو طرح سمند ال ایکس

برای تهیه ماشین بازی طرح سمند ال ایکس روی لینک زیر کلیک کنید.

۴- ماشین اسباب‌بازی سایپا

ماشین بازی طرح پراید

اسباب‌بازی ماشین ایرانی طرح پراید در دیجی کالا با ۴ رنگ متنوع و جذاب برای فروش آنلاین قرار داده شده است. این ماشین از نوع ساده، دارای سیستم عقب‌کش با بدنه فلزی ارائه شده است. همچنین درهای راننده و شاگرد از نوع بازشو هستند.

اسباب بازی ماشین ایرانی طرح پراید

برای تهیه ماشین بازی طرح پراید روی لینک زیر کلیک کنید.

۵- ماشین سنگین اسباب‌بازی ایرانی

۱- ماشین بازی طرح خاور

این ماشین سنگین اسباب‌بازی ایرانی با ۳ رنگ مختلف در دیجی کالا ارائه شده است. کاربرد ماشین ساده بوده و جنس بدنه از پلاستیک با کیفیت ساخته شده است. همچنین این محصول دارای مکانیزم قدرتی برای چرخ عقب می‌باشد.

ماشین سنگین اسباب بازی ایرانی طرح خاور

برای تهیه ماشین بازی طرح خاور روی لینک زیر کلیک کنید.

۲- ماشین بازی طرح کامیون

این ماشین سنگین اسباب‌بازی ایرانی که با وزن ۱۱۰۰ گرم و مقیاس ساخت ۱:۱۲ از روی نمونه کامیون واقعی ساخته شده، با کاربری ماکت و نوع ساده در دیجی کالا ارائه شده است. جنس این محصول پلاستیکی بوده و بدنه‌ی با کیفیت و محکمی دارد.

ماشین سنگین اسباب بازی ایرانی طرح کامیون

برای تهیه ماشین بازی طرح کامیون روی لینک زیر کلیک کنید.

نکات پایانی در خصوص بهترین ماشین اسباب‌بازی ایرانی

ماشین‌های اسباب‌بازی ایرانی کودکانه جز جدا نشدنی از مجموعه اسباب‌بازی‌های کودکان هستند. کودکان با بازی با ماشین‌های اسباب‌بازی، ساعت‌ها با آن‌ها سرگرم شده و می‌توانند مهارت حرکتی و خلاقیت خود را افزایش دهند. همچنین انتخاب انواع مختلف ماشین اسباب‌بازی ایرانی به کودک کمک می‌کند تا با انواع ماشین‌های ایرانی آشنا شود.

ماشین اسباب‌بازی ایرانی، با تنوع و کیفیت‌های متفاوتی در بازار قابل ارائه هستند که شما می‌توانید بر اساس علاقه و سن کودک خود بهترین آنها را برای خرید انتخاب کنید.


مطالب مرتبط:

بهترین اسباب‌بازی برای کودک ۵ ساله

بهترین اسباب‌‌بازی برای پسر دو ساله

بهترین اسباب‌بازی برای کودک ۷ سالهنگارنده: هانیه بردبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.